Seminārā akcentē viesmīlības pamatprincipus

Mežotnes pilī ceturtdien, 15. oktobrī, seminārā pulcējās ap septiņdesmit Zemgales reģiona tūrisma nozares darbinieku. Nodarbību galvenās tēmas bija viesmīlības līmeņa paaugstināšana, moderno tehnoloģiju iespējas, kā arī uzņēmējdarbības dažādošanas veidi.

 Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure «Bauskas Dzīvei» sacīja, ka semināra tēmas var šķist katram nozares pārstāvim pašsaprotamas. Viesmīlība ir viena no tūrisma jomas galvenajām vērtībām. Taču vienmēr ir vērts atkārtot it kā zināmas patiesības, uzklausīt pieredzējušu speciālistu domas, pārrunāt dzirdēto ar kolēģiem. «No mūsu četriem novadiem ir ieradušies vairāki pārstāvji, tomēr interesentu pulks varēja būt lielāks. Šī ir iespēja bezmaksas seminārā izglītot darbiniekus. Nesaukšu vārdā, bet patiešām žēl, ka dažu tūristus apkalpojošo uzņēmumu pārstāvjus te neredzu. Zinot ne pārāk glaimojošās atsauksmes par dažu darbu, te daudziem strādājošajiem vajadzēja piedalīties un klausīties, runāt ar kolēģiem, mācīties,» spriež I. Turkupole-Zilpure.

Semināra klausītāju vidū bija viesnīcas «Hotel Rundāle», kas atrodas Rundāles novada Pilsrundālē, administratore Inese Buivida. «Bauskas Dzīvei» viņa apliecināja – tikai sākotnēji šķitis, ka seminārā runās par pašsaprotamām lietām. «Jau pirmā lektore no asociācijas «Latvijas Lauku ceļotājs» pastāstīja daudzus noderīgus jaunumus. Mūs interesē arī tēma par darbu ar VIP viesiem,» atzina administratore.

I. Buividu uzrunāja lektores Elīnas Sofijas Kalējas akcentētais, ka nemitīgi jāmeklē kas jauns, jācenšas pārsteigt viesus, kas ierodas atkārtoti. Par to domā arī Rundāles viesnīcas vadība. Ir ideja uzlabot viesu ēdināšanas servisu. Pašlaik te piedāvā tikai brokastis, bet ir klienti, kas labprāt ieturētu maltītes pa dienu, vakaros. Iespējams, seminārs Mežotnē kalpos kā labs stimuls uzņēmējdarbības attīstīšanai.
 
Viesnīcas «Hotel Rundāle» administratore šī gada aktīvā tūrisma sezonu, kura jau tuvojas beigām, vērtē kā labu. Jūlijā, iespējams, laika apstākļu dēļ viesu skaits bija mazāks nekā citus gadus. Taču augustā rādītāji atkal uzlabojās. I. Buivida pastāstīja, ka viesnīcā vairāk apmetas ārzemju viesi, jo Latvijā dzīvojošie tomēr izmanto iespēju vakarā aizbraukt mājās. Rundālē daudz nakšņo tūristi no Lietuvas, Igaunijas, šogad vairāk apmeklētāju bijis no Vācijas. Nereti iespēju pārnakšņot Rundālē izmanto biznesa cilvēki. Cenas te ir lētākas nekā Rīgā, serviss viņus apmierina, turklāt līdzās ir Rundāles pils, kas ļauj nedaudz aizmirsties no saspringtā darbu ritma.

Semināru Mežotnē nozares dalībniekiem rīkoja Zemgales tūrisma asociācija un Tūrisma attīstības valsts aģentūra.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas