Seminārā konsultē jautājumos par Latvijas pilsonības iegūšanu

Vēlme sakārtot dokumentus un kļūt par pilntiesīgu Latvijas Republikas pilsoni bija mudinājusi iedzīvotājus piektdien, 6. novembrī, apmeklēt informatīvo semināru Bauskā.

Bauskas novada domes sēžu zālē uz semināru par pilsonības ieguves jautājumiem bija ieradušies astoņi interesenti.

«Dzīvoju Latvijā, valodu protu, beidzot ir jāsaņemas un jāiegūst pilsonība,» tā savu atrašanos seminārā «Bauskas Dzīvei» pamatoja Kazimirs Bujonoks no Iecavas. Iepazīstoties ar pārbaudes darbu paraugiem, viņš secinājis, ka eksāmenu nokārtot nebūšot grūti. Kļūdas varētu būt rakstiskajā pārbaudījumā, jo nekādi nevarot apgūt pareizu garumzīmju lietošanu. «Šī konsultācija ir noderīga, jo te es varu patrenēties,» teic iecavnieks.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārbaudes komisijas pārstāve no Rīgas Irīna Ķuse «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka šādi semināri galvaspilsētā ir labi apmeklēti. Tagad tos arvien biežāk organizē citviet valstī. Bauskā septembrī esot bijuši desmit interesenti, šoreiz – astoņi.

Sanākušie iztaujāja PMLP pārstāvjus par pārbaudes darbu norisi, lūdza padomus, kā labāk sagatavoties eksāmeniem. Viens no ieteikumiem, kuru visbiežāk izsaka I. Ķuse, ir ļoti uzmanīgi klausīties uzdevuma nosacījumus. Nereti tajos, kā arī uzdotajos jautājumos jau ietverti jēdzieni, kas jāizmanto atbildē. Temati, kuri jāizklāsta vēstulē, neesot sarežģīti. Ir jāraksta par ikdienišķiem sadzīves notikumiem: ceļojumiem, brīvdienām, svētkiem, draugiem un ģimenes locekļiem.

Semināra dalībnieki vēl uzzināja, kādi ir Latvijas pilsonības iegūšanas noteikumi, kādi dokumenti nepieciešami. Naturalizācijas eksāmenu kārtot gan ir jādodas uz Rīgu. Ja Bauskā gribētāju skaits pārsniegtu desmit, tad komisija ierastos mazpilsētā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas