Seniori mācās strādāt virtuālajā pasaulē

SIA «Lattelecom» sociālās atbildības iniciatīvā «Pieslēdzies, Latvija!» datorprasmes apgūst seniori. Apmācības notiek jau vairākus gadus.

Bauskas kultūras centrā šonedēļ ar interesentiem no mūsu novadiem strādā Baltijas Datu aģentūras pasniedzēja Aija Virse.
«Esmu visu mūžu nostrādājis par mehanizatoru, varu droši apgalvot – traktora motoru pārzinu visos sīkumos. Bet ar šo te mazo «melno kastīti», ko sauc par datoru, esmu ļoti uzmanīgs,» tā savus iespaidus par datorapmācības nodarbībām atklāj pensionārs no Iecavas Olģerts Liepiņš.

Osvalds Paškevics no Īslīces pagasta neslēpj, apgūt visus datora smalkumus nav viegli. Tomēr process ir interesants, pasniedzēja iejūtīga, vienlaikus arī prasīga. Līdzīgu viedokli pauž īslīciete Skaidrīte Berķe. Arī viņa interneta gudrības grib izzināt, lai mācētu nosūtīt elektroniskās vēstules, pievienot tām fotogrāfijas.

Pasniedzēja A. Virse stāsta, kad pārvarēts pirmais mulsums, iekļūstot virtuālajā pasaulē, tad viens otrs seniors ir pat jāpiebremzē. Interesē viņiem viss – elektronisko vēstuļu rakstīšana, dažādu papildu dokumentu, attēlu pievienošana. Viņi grib iemācīties sakārtot dokumentus, apstrādāt fotoattēlus, veidot albumus. Līdztekus šādiem padomiem vienmēr tiek uzsvērts, cik svarīga ir piesardzība, dzīvojoties virtuālajā vidē.

«Pieslēdzies, Latvija!» datorprasmju apguves programma sastādīta trīs līmeņos. Iesācējiem nav nepieciešamas īpašas zināšanas, viņiem datorprasmes tiek mācītas no pašiem pamatiem. Lietpratējiem jāprot darboties ar datoru, klaviatūru, peli, jāmāk ielogoties interneta lapās. Savukārt eksperti izzina virtuālās pasaules «dziļākos ūdeņus», kā arī mācās strādāt ar sarežģītākiem dokumentiem.

Vairāk lasiet laikraksta drukātajā versijā trešdien, 28. janvārī.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas