Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Senioriem atver durvis uz virtuālo pasauli 6

SIA «Lattelecom» projektā «Pieslēdzies, Latvija!» šogad bija iesaistījušies ap 10 tūkstošiem senioru. Virtuālās pasaules zinībās viņus izglītoja arī pedagogi no Bauskas novada.

Latvijas Nacionālajā operā otrdien, 5. novembrī, notika svinīga pedagogu, kā arī interneta pasaules jaunatklājēju senioru godināšana. Skolotāja Irīna Stapkēviča šogad izglītoja vairāk nekā 70 senioru, strādājot ar viņiem Bauskā un Skaistkalnē. Cienījamākais audzēknis bija astoņdesmitgadnieks no Bauskas Oļģerts Kalniņš.

«Strādāt ar senioriem man patīk, viņi ir paklausīgāki, varbūt nedaudz bijīgi. Taču, kad apguvām pamatiemaņas, interese par interneta iespējām strauji pieauga. Tagad jau vairums māk veikt maksājumus, sazināties «skaipā», pārzina attēlu apstrādes pamatus. Protams, arī virtuālo spēļu pasaule daudziem ir saistoša,» savus audzēkņus raksturo I. Stapkēviča.

Skolotāja novēroja, ka grūtākais sākumā bija apgūt darbošanos ar datorpeli. Vēl daudziem šķērslis ir interneta nepieejamība vai arī tā zemā kvalitāte laukos. Rasma Trubača no Īslīces pagasta «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka sākumā visgrūtākā bija psiholoģiskā barjera: «Kad man priekšniece darbā lika noslaucīt no datora putekļus, biju histērijā, ka es noteikti kaut ko salauzīšu. Tagad es zinu, dators ir vienkārši lietojams un lieliski atvieglo dzīvi.»

74 gadus veco Āriju Gustu no Bērzkalniem apgūt datoru rosināja mazdēls. Sirmgalve atzīst, iepazīt virtuālās pasaules iespējas nemaz nebija grūti: «Tagad sazinos ar radiem ārzemēs, «draugos» sūtu apsveikumus, dāvaniņas, ir savas spēles, kurām ikdienā laiciņš jāatvēl. Jaunumiem sekoju līdzi internetā, tomēr atzīšos, paņemt rokās avīzi un to izlasīt ir patīkamāk.» Maruta Sirmane priecājas par iespēju internetā iepazīties ar jaunām ēdienu receptēm. Viņa tās ne tikai atrod virtuālajos tīklos, bet regulāri arī izmēģina virtuvē.

Projekta «Pieslēdzies, Latvija!» piecos gados ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau 20 tūkstoši senioru. Organizētāji iecerējuši līdz valsts simtajai gadadienai apmācīt vismaz 30 tūkstošus cilvēku visā Latvijā, lai palīdzētu tiem pilnvērtīgi integrēties informācijas sabiedrībā. Līga Bite, «Lattelecom» sabiedrisko attiecību projektu vadītāja, pastāstīja, ka šogad skolēnu vidū bija 12, kuri jau pārkāpuši 90 gadu slieksni.

Valsts prezidents Andris Bērziņš sveica Lidiju Burčaku no Talsiem, kurai šogad apritēja 95 gadi. Līdz ar oficiālajām dāvanām prezidents cienījamajai kundzei uzdāvināja arī savu privāto elektroniskā pasta adresi, aicinot viņu droši rakstīt. Koncertā Nacionālajā operā uzstājās Intars Busulis, Ance Krauze, Aija Andrejeva, Igo, koris «Balsis», muzicēja Kārlis Lācis, Raimonds Pauls.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pele

Drusku nesaprotami, ka fotogrāfēti un godināti tiek direktori un citi priekšnieki, nevis skolotāji, kas praktiski par velti veica šo grūto darbu.
Skaidrs, ka Lattelekomam vajag klientus un cilvēkus, kas par vienu planšeti gatavi viņus apmācīt. Tā nav labdarība, bet labs mārketinga triks.

pirms 6 gadiem, 2013.11.07 10:10

www.SimGold.com

Zelta un sudraba mobilo telefonu numuri www.SimGold.com
Iespējama piegāde pa pastu visā Latvijā.

pirms 6 gadiem, 2013.11.07 15:49

.

Vai tad Irīna ir skolotāja??? Pa kuru laiku????

pirms 6 gadiem, 2013.11.07 18:25

es

Ja tu to nezināji tad pabāz galvu svaigā gaisā nevis te sēdi un diedelē dator tarps .

pirms 6 gadiem, 2013.11.08 07:12

lauciniece

Vai vēl joprojām notiks apmācība? Kur? Kad? Cikos? Vajadzētu tādus laikus lai arī lauku cilvēki varētu piedalīties>

pirms 6 gadiem, 2013.11.08 08:26

andris@pskp.lv

Biedram Bērziņam jābūt klāt arī pie virtuālās aizsaules durvju virināšanas ! Būtu nu labāk kundzi ielūdzis savā par Eiropas naudu uzšmugulētajā tā saucamajā viesu namā bez viesiem. Pirmā valsts pirmās personas *Kājiņās 2* - nu šiki !

pirms 6 gadiem, 2013.11.08 18:16

Vietējās ziņas