Septiņi deju kolektīvi Bauskā piedalīsies konkursā «Bigas krūze»

Šodien Bauskā notiks deju kolektīvu konkurss-sadejošana "Bigas krūze", kurā septiņi deju kolektīvi īpašā programmā mērosies meistarībā, lai noskaidrotu, kurš šogad iegūs konkursa deviņus kilogramus smago ceļojošo balvu, informēja Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Feldmane-Zajarska.
"Bigas krūzes" programma paredz, ka konkursa dalībnieki dejo pa trim dejām, turklāt viena deja ir no tā dēvētā latviešu tautas dejas zelta fonda - iestudēta ne vēlāk kā līdz pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidum. Divas atlikušās dejas ir kolektīvu pašu brīvi izvēlētas.

Šogad konkursā piedalīsies septiņi vidējās paaudzes deju kolektīvi - Bauskas kultūras centra "Biguļi", Ceraukstes pagasta "Dzirnavnieki", Lielvircavas kultūras nama deju kolektīvs "Laimes Pali", Saldus novada deju kopa "Bandava", "Upe" no Tīnūžiem, Svētes pagasta kolektīvs "Svēte", Jelgavas pašvaldības iestādes "Kultūra" kolektīvs "Laipa", kā arī "Sidrabi" no Rīgas.

Konkursantu sniegumu vērtēs žūrija - horeogrāfes un vairākkārtējas Deju svētku virsvadītājas Rita Spalva un Marga Apsīte, kā arī horeogrāfs un Dobeles novada skolēnu deju kolektīvu virsvadītājs Arvils Noviks. 

Pagājušā gada laureāts - senioru deju kolektīvs "SenBiguļi" - arī piedalīsies un konkursā dejos trīs dejas, taču netiks vērtēts.

Pasākums iedibināts, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju kolektīvu vadītāju, Bauskas rajona virsvadītāju un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Tā kā viņu ikdienā mīļi sauca par Bigu, konkurss nes viņas vārdu. Konkursā pamīšus piedalās gan vidējās paaudzes, gan senioru deju kolektīvi. 2019.gadā konkursanti bija senioru deju kolektīvi, bet šogad dalībnieki pārstāv vidējo paaudzi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas