Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sestā Traktordiena vērienīgi aizrit «Eriņu» laukos Dāviņos 10

Grantiņu ģimenes lielsaimniecības «Eriņi» lauki ap desmit hektāru platībā sestdien, 16. maijā, bija pārvērsti tehnikas un dažādu jauninājumu ekspozīciju, sacensību, tikšanos un lauku ļaužu svētku vietā, jo te raibraibi norisinājās tradicionālā Latvijas Traktordiena.

Sestās Traktordienas organizatori – nodibinājums «Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai» sadarbībā ar partneriem, kuru vidū arī Bauskas novada Dāviņu pagasta zemnieku saimniecība «Eriņi».Namamāte Biruta Grantiņa stāstīja, ka pirms diviem gadiem pieņēmuši izaicinājumu šo plašo pasākumu te rīkot, un visu laiku saimniecības ļaudis mērķtiecīgi strādājuši. Pasākuma rīkošanā daudz ieguldījis dēls Andris, visa ģimene, speciālisti un strādnieki.

Spolnieku laukos bija jāattīra liela teritorija no padomju gadu «kultūras slāņa» – iepriekš te bija grausti, krūmi, čūskulāji. Tagad viss sakopts, novākts, iesēti rudzi, kas ļoti veiksmīgi palīdzēja zemi savākt, saturēt, lai būtu labs pamats, pa ko pārvietoties jaudīgajai tehnikai un apmeklētājiem.

B. Grantiņa uzskata, ka tāda līmeņa saimniecība kā «Eriņi» var atļauties šāda vēriena sarīkojumam noziedot savu darbu, laiku un resursus, viņa teic: «Tiem, kuri var un prot strādāt, kā mēs, jāiedvesmo citi un jāpalīdz kopīga mērķa labā. Turklāt Rihards Krastiņš un «Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai» fanātiski daudz dara Latvijas lauku izaugsmei, un neviens normāls cilvēks neatteiksies viņus atbalstīt.»

Vietās, kur sestdien bija skatāmi augsnes apstrādes un industriālās tehnikas praktiskie demonstrējumi, pulcējās daudz apmeklētāju, daži «Bauskas Dzīves» uzrunātie pat nebija devušies uz autoralliju Talsos, bet braukuši šurp. Vērotāji bija arī pasaulē lielāko un pazīstamāko zīmolu traktoru sacensībās. 

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) svētku reizē bija parūpējusies, lai apmeklētāji, kuri vēlas iegūt traktortehnikas vadītāja apliecību, to arī dabūtu.  A kategorijas tiesību iegūšanai iespējams satiksmes noteikumus mācīties pašmācībā un traktora vadīšanas iemaņas apgūt, piemēram, ģimenes lauku saimniecībā, stāsta VTUA Zemgales reģiona nodaļas vadītājs Gints Silavs. Īpaši aprīkotā autobusiņā kandidātiem bija jāatbild uz 24 jautājumiem satiksmes noteikumos un vēl jāzina atbildes uz pāris jautājumiem darba drošības jomā. Kad teorētiskais eksāmens nokārtots, jāatrāda traktora vadīšanas praktiskās iemaņas. Līdz pulksten 16 sestdien Traktordienā vadītāja apliecību bija ieguvis viens no apmēram 20 pretendentiem, visi pārējie izkrita teorijas eksāmenā.

Toties bērni, kuri izbrauca loku ar mazo «Craftsman» traktoriņu, visi lielā skaitā saņēma bērnu traktora vadītāja apliecību. Process izskatījās «pa īstam», par to «Bauskas Dzīve» pārliecinājās, vērojot, kā, piemēram, puika no Bauskas Sandris Rudzroga īpašā dokumentā parakstās par tiesību saņemšanu.
 
Daudzo pasākumu norisē ar lielu azartu un intrigu pagāja pasaulē lielāko un pazīstamāko zīmolu traktoru sacensības piecās jaudas disciplīnās, to galvenais tiesnesis bija rundālietis Māris Leitlants. 

Traktoriem ar piekabēm trasē bija braukšana uz ātrumu, piedalījās vairāki vadītāji no mūspuses novadiem. 3. grupā, kur sacentās tehnika ar 210 – 270 zirgspēku jaudu, 2. vietu ieguva Mārcis Krišjānis no Bauskas novada Vecsaules pagasta saimniecības «Līvi». Puisis startēja ar tēva saimniecībai piederošo «CASE». 

Firmas «Dotnuvos projektai» pārstāvji jaunieti slavēja, stāstot, ka viņa tēvs Einārs iepriekš arī vairākus gadus esot startējis sacensībās un plūcis laurus, nu dēls pārņēmis viņa tradīciju. Savukārt piektajā – visspēcīgākās jaudas – grupā otro vietu ar «John Deere» traktoru izcīnīja Elvis Enkurs no SIA «PS Līdums» Bauskas novada Īslīces pagastā, informē M. Leitlants.

Vairāk par šo tematu lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā, pirmdien, 18. maijā.

 
 

Pievieno komentāru

Komentāri 10

bijušais darbinieks

Z/S"Eriņi" var un māk strādāt. Paldies viņiem, nav arī lecīgi kā viens otrs lauksaimnieks. Lai Jums veicas!

pirms 4 gadiem, 2015.05.18 13:28

zemnieks

Nezinu gan nevienu lecīgu lauksaimnieku, tā kā galīgi nesaprotu ko tu gribēji ar to pateikt.

pirms 4 gadiem, 2015.05.18 15:10

Ināra

Jauki,ka Biruta un Gunārs spēj noorganizēt tik jauku pasākumu.Pat bērni bija sajūsmā.Paldies.

pirms 4 gadiem, 2015.05.18 19:01

namtēvs

Tie, kuri var un prot strādāt kā mēs..it kā citi nestrādātu. Ne visiem ir iespējas no budzeta darba vietas kontrolēt savus personīgos laukus.

pirms 4 gadiem, 2015.05.18 21:23

Vidzemniece

Redziet, ļoti labi ir tas, ka turīgi cilvēki un turīgi uzņēmumi var un vēlas atbalstīt citus, palīdzēt sarīkot kaut šādus pasākumus, kur daudziem cilvēkiem tiek informācija un prieks. Tas ir tā eiropeiski. Bet diemžēl Latvijā daudzi aiziet austrumnieciskā virzienā, kur savu naudu ieliek zelta podos, it kā uz tiem kas darītos citādāk, un vēl citās māžošanās. Minētos konkrētos saimniekus nepazīstu, bet viņu nostāja izskatās ļoti OK un Traktordiena bija lieliska.

pirms 4 gadiem, 2015.05.19 07:34

mulkis

turīgs var palikt dodot mazāk citiem neba viņi paši brauc ar traktoriem ,sēj ,ar,kuļ.kāds viņu vietā to izdara par grašiem mazāk dosi citiem pašam vairāk paliks

pirms 4 gadiem, 2015.05.20 16:08

Vietējās ziņas