Sestdien aicina uz Pļaujas svētkiem Ausekļu dzirnavās Bārbelē

Vecumnieku novada Bārbeles pagasta «Ausekļu dzirnavās» sestdien, 7. septembrī,  vienpadsmito reizi tiek rīkoti  Pļaujas svētki. Pasākuma atklāšana pulksten 11, pēc tam visas dienas garumā – seno lauksaimniecības, mājsaimniecības darbarīku, tehnikas un arodu demonstrējumi, kultūras programma, portālu informēja Ausekļu dzirnavu saimnieks Mārtiņš Mediņš.

Viņš stāsta, ka apmeklētāji varēs iepazīt rudens lauku darbus gan demonstrējumu laukā, gan muzeja plašajā teritorijā. Dažādu amatu meistari no Latvijas, izmantojot savus un muzeja darbarīkus, ļaus ielūkoties daudzveidīgajos mājsaimniecības un lauksaimniecības darbos, kā arī piedāvās iespēju izzināt senču gudrības un tikumus, atklājot sava aroda noslēpumus. Varēs iemēģināt roku māla trauku izgatavošanā, metāla izstrādājumu un koka priekšmetu veidošanā, linu apstrādē un citos darbos. Entuziasti no Baldones rādīs meistarklasi labības pļaušanā ar izkaptīm.

Pļaujas svētkos, kā ierasts, tvaika dampja «Ruston Proctor» spēks tiks pielietots kuļmašīnas «Imanta» darbināšanā. Dzirnavās ar ūdens spēku tiks malti graudi, gatavotas grūbas un putraimi. Brīvdabas muzejā kopš iepriekšējiem Pļaujas svētkiem ir pārvesta un atjaunota guļbaļķu ēka ar senu vēsturi – Maizes māja, kurā mājvietu radusi ar malku kurināma maizes krāsns.

Demonstrējumu laukā un Ausekļu dzirnavu sētā, izzinot un mācoties seno arodu prasmes, vienlaicīgi varēs baudīt kultūras programmu, kuru atveduši līdzi tuvāku un tālāku novadu mākslinieki. Dejotprieku rādīs Neretas novada vidējās paaudzes deju kolektīvs «Sēļi» un eksotisko deju grupa «Amira Nur» no Iecavas. Svētkus kuplinās atraktīvu Latgales jauniešu kapela «Augusti» no Līvāniem. Īpašie viesi – šlāgergrupa «Tēva nams» no Limbažiem –  svētku noslēgumā aicinās uz koncertu pie Trīnes klētiņas.

Būs restaurētu seno automašīnu «Moskvič M-401» salidojums, iestiprināšanās no lielā putras katla, ar malku kurinātā maizes krāsnī ceptiem pīrāgiem un saimnieču gatavotiem našķiem. Iecerēta laivošana, izbraukumi zirga mugurā  un atrakcijas bērniem, būs arī amatniecības darinājumu svētku tirdziņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas