Sestdien aicina uz rudens stādu tirgu Rundāles pils dārzā

Līdz ar rudens iestāšanos tuvojoties tūrisma sezonas noslēgumam, 5. septembrī no plkst. 10 līdz 17 Rundāles pils franču dārzā norisināsies šogad otrais stādu un dārza preču tirgus, „Bauskas Dzīvi” informē Ilze Kusiņa, Rundāles pils muzeja
komunikācijas speciāliste

Pirmais šāda veida tirgus Rundāles pils franču dārzā norisinājās 4. jūlijā, tajā piedalījās vairāk nekā 40 tirgotāju. Tā kā tirgotāju un apmeklētāju atsaucība bija ļoti liela, arī šajā reizē visa uzmanība būs pievērsta tikai dārzam un dārzkopībai.

Stādaudzētavas plašā klāstā piedāvās augļu kokus, ogulājus, dekoratīvos kokus un krūmus, daudzgadīgās puķes un citus stādus. Būs iespējams iegādāties dažādus mēslošanas līdzekļus, dārza kopšanas instrumentus un dekorācijas, kas papildina apstādījumus. Stādus un dārza preces piedāvās vairāk nekā 30 tirgotāju, kuri būs izvietojušies franču dārza centrālajā alejā.

Tirdzniecības dienā Dārznieka mājā būs apskatāma izstāde ar vairāk nekā 25 gladiolu šķirnēm. Apmeklētājus priecēs ziedi no selekcionāra un gladiolu audzētāja Visvalža Viņķeļa kolekcijas. Gladiolu selekcija un audzēšana ir V. Viņķeļa sirdslieta jau vairāk nekā 40 gadu, viņš pats ir vairāk nekā 400 gladiolu šķirņu autors un jau tradicionāli savus lolojumus eksponē arī Rundāles pilī. Izstāde būs apskatāma 5. un 6. septembrī. Lai to apskatītu, jāiegādājas franču dārza ieejas biļete, paskaidro I. Kusiņa.

Tirdziņa apmeklējumu pils darbinieki aicina apvienot ar nesteidzīgu pastaigu pils dārzā. Tā centrālajā laukumā darbosies stādu glabātava, kur būs iespējams uz noteiktu laiku atstāt pirkumus, lai lēnā un nesteidzīgā solī bez smagām nastām varētu izstaigāt rožu dārzu un apskatīt krāšņākos parka stādījumus – hortenziju un ceriņu bosketu, zilo bosketu un sarkano dobi, piknika laukumu un ornamentālo parteru. Rudens ir piemērotākais laiks, lai novērtētu krāšņos ornamentālā partera augus. Šajā laikā puķes ir lieliski sakuplojušas un kā kupenas slīgst pāri apdobju malām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas