Sestdien ar pieciem koncertiem Rundāles pilī notiks mūzikas mini festivāls «Liepājas vasara Rundāles pilī»

Rundāles pilī un tās dārzā 7.augustā no plkst.13 līdz pat pusnaktij norisināsies Liepājas simfoniskā orķestra rīkotais ikgadējais mūzikas mini festivāls "Liepājas vasara Rundāles pilī", aģentūru LETA informēja Liepājas simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Festivālā būs gan simfoniskā, gan kamermūzika, koncertsaruna un koncertuzvedums bērniem, kā arī nakts koncerts.

Vēvere atgādināja, ka, sekojot gadsimtus senai kultūras saiknei, ko 1783.gadā starp Liepāju un Rundāli iedibināja Kurzemes hercogs Pēteris Bīrons un 2014.gadā atjaunoja Imants Lancmanis, jau ceturto gadu Liepājas simfoniskais orķestris rīko festivālu "Liepājas vasara Rundāles pilī".

"Rundāles pils Baltās zāles teiksmainais vieglums un Zaļā teātra sendienu burvība, aizraujošas pasakas mazajiem klausītājiem, eleganta kamermūzika lielākiem, arī prātīgas sarunas par nāves un augšāmcelšanās tēlojumu mākslā, Kristīnes Balanas un Inta Dāldera solo Gunta Kuzmas diriģētā 18./19.gadsimta mijas mūzikas programmā, un visam vainagojumā - silta vasaras nakts tumsa, Rundāles rožu smarža un Baha mūzika pils balkonā - tas viss mūs sagaida 7.augustā Rundāles pilī," stāstīja Liepājas simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

Plkst.13 "Liepājas vasara" Rundāles pils Zaļajā teātrī sāksies ar bērnu programmu - pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar Liepājas teātra aktrisi Karīnu Tatarinovu un Liepājas simfoniskā orķestra mūziķiem - mežradznieku Ingu Novicānu un sitaminstrumentālisti Martu Kauliņu varēs iesaistīties pasaku stāstīšanā un dziedāšanā.

Latviešu komponistu mūzikas pavadībā skanēs stāsti par cirka lauvu Bonifāciju, kurš dodas pāri okeānam, lai sastaptu vecmāmiņu, par mazo jenotu, kurš mācās tapt drosmīgs, un par skaisto, garo pupu, kas ieaug mākoņos.

Plkst.15 pils Baltajā zālē skanēs kamermūzika. Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi izveidojuši stīgu kvinteta sastāvu un piedāvā klausītājiem koncertprogrammu, kur dejas mijas ar lirisma un dzīvesprieka pilnām kompozīcijām.

Plkst.17 pils dārza Zaļajā teātrī mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža vadītā koncertsarunā par nāvi, atdzimšanu un pārdzimšanu, fēniksu un Ozīrisu, kā arī citiem mītiem un leģendām satiksies rakstnieks, Latvijas Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis un filozofs, antīkās kultūras pētnieks Harijs Tumans. Sarunu pavadīs Liepājas Simfoniskā orķestra sitaminstrumentālista Edgara Vaivoda solo.

Plkst.20 Baltajā zālē festivāla kulminācijā diriģenta Kuzmas vadībā koncertēs Liepājas simfoniskais orķestris. Starptautiski pazīstamā latviešu vijolniece Balanas spēlēs solo Volfganga Amadeja Mocarta Piektajā vijoļkoncertā, savukārt klarnetista Dāldera spēli varēs klausīties agrīnā romantisma zvaigznes Kārļa Marijas fon Vēbera Otrajā klarnetes koncertā.

Plkst.22 festivāla izskaņā izgaismosies Rundāles dārzs, un pils balkonā skanēs 18.gadsimta šedevri. Balanas spēlēs Baha čakonu vijolei solo, flautistes Egijas Sproģes interpretācijā skanēs Hamburgas dižmeistara Tēlemaņa fantāzijas, savukārt čellists Krišjānis Gaiķis atskaņos Baha Trešo svītu.

Pasākumi ir plānoti tā, lai festivāla viesiem būtu pietiekami daudz laika aplūkot pils muzeja ekspozīcijas un krāšņo parku, kā arī baudīt garšīgu maltīti pils un tās apkārtnes restorānos, piebilda Vēvere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas