Sestdien talkos vienatnē, pa divi vai ģimenes lokā 5

Ikgadējais notikums «Lielā talka» norisināsies sestdien, 16. maijā. Šogad iedzīvotāji aicināti talkot citādāk, nekā ierasts, – vienatnē, divatā un ģimenes lokā. Kā noskaidroja «Bauskas Dzīve», šoreiz mūspusē talkotāju būs daudz mazāk.


Jaunais talkas formāts izveidots «Covid-19» izraisītās slimības un ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas valstī dēļ. Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme uzsver, ka Lielā talka vienmēr ir bijis brīdis, kad cilvēki pulcējas un sanāk kopā radu, kolēģu, skolas un studiju biedru vai kaimiņu lokā. «Es vēlētos rosināt cilvēkus neieslēgties savās mājās, bet gan vairāk laika pavadīt svaigā gaisā, ko iesaka arī ārsti. Tāpēc tiem, kuri vēlas talkot jau līdz tam un pēc 16. maija Lielās talkas, iesakām izmantot šo pavasara laiku apkārtnes sakopšanai, mēs piedāvājam un aicinām rīkot savas individuālās solotalkas, kurās piedalītos ierobežots cilvēku skaits, taču tikpat labi talkot var arī vienkārši, dodoties pastaigā pa mežu un nepaejot garām zemē nomestiem gružiem, tos izmetot atkritumu tvertnē, jo katrs Latvijas kvadrātmetrs ir mūsu zeme, mūsu sēta. Uzturēsim to tīru, zaļu un skaistu!» rosina V. Jaunzeme.

Latvijā līdz trešdienai bija pieteiktas 570 talkas, kā arī 90 solo talkas. No tām 451 atkritumu vākšanas un 223 labiekārtošanas talkas. «Tas norāda, ka arī šajos apstākļos spējam saglabāt optimismu. Man ir prieks, ka cilvēki izrāda aktivitāti un gatavību doties dabā un sakopt savu apkārni. Latvija ir vienīgā valsts, kura ārkārtējas situācijas apstākļos ir gatava rūpēties ne vien par savu veselību, bet arī par apkārtējo vidi. Tieši šādu attieksmi mēs varam saukt par patiesu ilgtspējības izpratni,» teic Vita Jaunzeme.

Kā noskaidroja laikraksts «Bauskas Dzīve», sazinoties ar Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada Lielās talkas koordinatoriem, mūspusē īpašas aktivitātes sestdien nebūs.

Bauskas novada Lielās talkas koordinatore Agita Eglinska pastāstīja, ka pašreiz pasākumam pieteikušās piecas ģimenes, kā arī Bauskas novada administrācija un Ceraukstes pagasta pārvalde.

«Talkai iespējams pieteikties Lielās talkas mājaslapā, tad es pēc iegūtā saraksta zinu, kas, kur un kā talkos, pēc tam zinām, kur arī savāktos atkritumus savākt. Maisus varam aizvest. Daudzi pagājušo gadu talkās sūkstījušies, ka ir talkots, bet atkritumu maisi no talkas vietām nav savākti. Ja talka nav pieteikta, tad mēs nezinām, kur cilvēki ir sakopuši un no kuriene smaisi jāpaņem,» skaidro A. Eglinska.

Iecavas novadā Lielo talku koordinē Sarmīte Avota, kas ir dārzkopības speciāliste pašvaldībā. Viņa uzsvēra, ka Lielā talka ģimeņu sētās nenotiek vienu dienu, bet gan jau no pavasara sākuma. «Katrs darbojas individuāli, arī pati visu laiku ko stādu,» atklāj S. Avota. Viņa pastāstīja, ka oficiāli talkot Iecavas novadā ir pieteikusies viena mednieku biedrība. «Ir pieejama informācija par Lielo talku, mana kontaktinformācija, tie, kuri vēlēsies talkot, lai sazinās ar mani! Piepildītos atkritumu maisus savāksim,» teic Sarmīte Avota.

Vecumnieku novada koordinatore Lielajā talkā Agnese Čikule pastāstīja, ka šajā laikā ir diezgan haotisks saziņas process no organizatoriem līdz koordinatoriem, jo situācija valstī var mainīties jebkurā brīdī. «Ja talkotāji vēlēsies talkot un tā ir publiska vieta, tad iedzīvotāji pagasta pārvaldēs ir aicināti paņemt talkas maisus, un viņiem būs jāpaziņo vieta, kur talkos, lai pēc tam piepildītos maisus var savākt,» teic A. Čikule. Viņa atklāja, ka pašvaldībā pagaidām pieteikta viena talkošanas vieta.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Iedzīvotāji

Es jau sen esmu visu sakopis pie savas mājas bez konkrētā datuma.

pirms gada, 2020.05.14 23:03

Jānis

Kur Vecumnieku novadā ir pieteikta talkas vieta ?

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.15 12:15

Talciniece

Haoss ir Vecumnieku talkas organizētāju un vadības galvās !

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.15 12:53

Zivs

Tieši manas domas.

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.15 14:50

Galvenais

Ja ieraugat kādu citu talkojam netālu, tad gādājiet, lai tie citi paliek grābekļa attālumā!

pirms 12 mēnešiem, 2020.05.15 13:37

Vietējās ziņas