Sestdien tiešsaistē izskanēs koncerts «Ceļam Cepli» 1

Sestdien, 12.jūnijā, «Igo mākslas centrā Ceplis» Mežotnes pagastā norisināsies pasākumu cikla pirmais koncerts «Ceļam Cepli». Kopā ar draugiem Jāni Strazdu, Aini Zavacki, Kārli Kazāku, kā arī Guntaru Raču un grupu «Saldās sejas», Igo aicina uz tiešsaistes koncertu «Igo mākslas centra Ceplis» atbalstam, portālu informēja koncerta rīkotāji.

Kopš 2018. gada, kad Igo iegādājās pamesto, savulaik slaveno ķieģeļu un kaļķu cepli  Lielupes krastā, ēkām un videi ir iedota jauna dzīvība. Pārmaiņas nevar nepamanīt. No pamestības un aizmirstības ēku komplekss pamazām pārtop par daudzfunkcionālu kultūras telpu «Igo mākslas centrs Ceplis», kur jau ir notikuši koncerti un mākslinieku plenēri, kur vēl nesen degradētā vide iegūst jaunu, patīkamu veidolu.
No vēstures lappušu aizmirstības tiek celtas godā firsta Anatola Līvena gaitas Mežotnē 20. gadsimta divdesmitajos un trīsdesmitajos gados un viņa ieguldītais darbs cepļa panākumiem.Lielupes krastā jau pa gabalu var manīt lepni izcēlušos 31 metru augsto cepļa torni, kas lieliski kalpo kā atpazīšanas zīmols Igo iecerēm.

«Igo mākslas centra Ceplis» pārstāve Inese Libere norādīja, lai mākslinieka idejas realizētos un ciems Ceplis Mežotnē piedzīvotu ziedu laikus, ir jāpieliek krietnas pūles – ir vajadzīgs atbalsts, līdzdalība. Koncertu cikls ar kopējo nosaukumu «Ceļam Cepli» ietvers labdarības, ziedojumu koncertus, plenērus, kā arī tirdziņus.


12.jūnijā notiks tiešsaistes koncerts «Ceļam Cepli», kuru visi laipni aicināti skatīties pulksten 18 facebook.com/igomakslasceplis. Uz skatuves kāps Cepļa saimnieks Igo, viņa draugi Jānis Strazds un Ainis Zavackis, Kārlis Kazāks, kā arī grupa «Saldās sejas».

«Koncertā dzirdēsim daudzu iemīļotas dziesmas Igo un grupas izpildījumā. Kārļa Kazāka balss un ģitāraklausītājus aizvedīs romantiskā un pārdomu pasaulē. Savukārt Guntars Račs ar grupu “Saldās Sejas” ielīksmos koncerta skatītājus ar dzirkstošu optimismu.

Aizraujošus un nozīmīgus Cepļa un ar to saistītus Bauskas novada vēstures faktus varēs uzzināt ne tikai vēsturnieka Raita Ābelnieka un Igo stāstījumā, bet arī dokumentālos video kadros. Lielupes krastos tālu aizskanēs Mežotnes pagasta jauktā vokālā ansambļa “Mēs” balsis, savukārt ar raitu dejas soli tiešraides skatītājus priecēs vidējās paaudzes deju kolektīvs «Ducis», kā arī līnijdeju kolektīvs,» stāsta I. Libere.

 Tiešraide veidota sadarbībā ar «HDPD Productions & Dreams», pasākuma ieraksts top sadarbībā ar Kultūras Informāciju sistēmu centru Eiropas Savienības atbalstu projekta «Kultūras mantojuma satura digitalizācija. 1.kārta» ietvaros un drīzumā būs skatāms Kultūras mantojuma satura portālā DIVA.LV. Ierakstu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Koncerta rīkotāji aicina ziedot «Igo mākslas centrs Ceplis» atbalstam  - kaļķa dedzinātavas jumta remontam - MĀKSLAS CEPLIS BIEDRĪBA LV48HABA0551050550606 .

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas