Sezonas atklāšanā vecsaulietis Mēmelē noķer 11 kg smagu samu 5

Sestdien, 1.maijā, Latvijā tradicionāli atklāta spiningošanas sezona, kas neapšaubāmi ir makšķernieku lielākie svētki, ko apstiprina fakts, ka ik gadu pie ūdeņiem tieši šajā dienā parasti dodas simtiem copmaņu.  Īsts veiksminieks šajā dienā izrādījies vecsaulietis Jānis Skrējāns, kurš Mēmelē izvilcis pieklājīgu sezonas atklāšanas trofeju – 116 centimetru garu un 11,120 kg smagu samu.

Jānis Skrējāns kopā ar citiem makšķerniekiem 1. maijā izmantoja iespēju makšķerēt no laivas, kad tas tika atļauts. «Sestdiena bija saulaina, braucām uz vakara copi. Bijām domājuši ķert līdakas, uzlikām māneklīti – gumijas zivtiņu –, jutu, ka kaut kas ir pieķēries. Viegli nebija, sapratu, ka zivs ir liela. Pa jokam līdzbraucēji teica, ka tas varētu būt sams, bet man tam bija grūti noticēt. Ar zivi cīnījos 12 minūtes,» sacīja J. Skrējāns, «labi, ka biju kopā ar citiem – otrs makšķernieks filmēja, trešais turēja tīkliņu, bet es vilku zivi.» Jānis Skrējāns sacīja, ka sams Mēmelē vairs nav liels pārsteigums. «Esmu dzirdējis, ka citi makšķernieki regulāri izvelk līdz četriem kilogramiem smagus samus, naktī arī parādoties kāds sama loms. Šī zivs vislabāk ķeras pirms saulrieta,» atklāja makšķernieks, «samu sadalījām, astes daļu kūpinājām, daļu ielikām saldētavā. Sami līdz 15 kilogramiem ir gardi; jo lielāks svars, jo vairāk tauku.»

Makšķernieks Jānis Skrējāns atgādina, ka pamatā makšķerniekam ir nepieciešama makšķernieku karte, bet noteiktajās vietās ir nepieciešams iegādāties arī licenci.

Jānis sevi sauc par «sezonālo» makšķernieku, viņš makšķerē brīvajā laikā. «Mēmelē brīžiem neko nevar dabūt, tagad, kad lietus daudz ir salijis, šaubos, vai būs viegli noķert vimbas. Upe kļūst arvien interesantāka,» uzskata J. Skrējāns.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības izpilddirektors Māris Vaitekūns atklāja, ka pirms vairākiem gadiem tika ielaisti samu mazuļi. «Tagad samu dēļ bedrēs Mēmelē citu zivju ir mazāk. Mēmeles, Mūsas un Lielupes ūdeņos samu skaits palielinās, viņi šeit nārsto,» saka M. Vaitekūns. Biedrības pārstāvis atgādina, ka makšķernieku noteikumos rakstīts, ka citas sugas zivis nedrīkst pavaļīgi ielaist publiskos ūdeņus.    

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Peldētājs parastais

Baisi gan sametas, apzinoties, ka tādi milži dzīvo mūsu upēs. Bet skaidrs, ka ar lomu jālepojas!

pirms mēneša, 2021.05.07 17:13

Gito

Žēl samiņa. Kretīni tie veči kuri nogalina zivis, kaut viņu koki tīklos saķertos un kaut viņi ar samiņa gaļu aizrītos uz visiem laikiem

pirms mēneša, 2021.05.08 21:03

Bada kāsis

Būtu palaidis, lai savairojas vairāk, bet ņem un norij.

pirms mēneša, 2021.05.12 09:13

Vietējās ziņas