SIA «Bauskas ūdens» paplašina pakalpojumu klāstu piepilsētā

Ar Bauskas novada domes lēmumu Codes pagasta Jauncodes un Ceraukstes pagasta Mūsas ciema teritorijā ūdens un kanalizācijas pakalpojumus no 1. aprīļa sāks sniegt SIA «Bauskas ūdens». Tas nozīmē, ka iedzīvotājiem būs jāslēdz jauni līgumi neatkarīgi no tā, kādi līdz šim bija parakstīti.

«Lai nerastos lieki pārpratumi, lūdzam visus potenciālos ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājus sakārtot savstarpējās līguma attiecības,» saka SIA «Bauskas ūdens» valdes loceklis Imants Svētiņš. Viņš aicina iedzīvotājus ierasties SIA «Bauskas ūdens» birojā Bauskā, Biržu ielā 8a.

Par savulaik pieņemtā lēmuma iemesliem stāsta Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks: «Diemžēl abos ciemos bija slikta apsaimniekošana. Lai sakārtotu situāciju, pieņēma lēmumu uzticēt kanalizācijas un ūdens vadu apsaimniekošanu SIA «Bauskas ūdens». Lai viss process būtu viena uzņēmuma rokās, kuram ir speciālisti, kas šo jomu pārzina. Tas būs labāks variants.»

Bauskas novada dome jau pagājušā gada 29. novembrī pieņēma lēmumu «Par ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu pieņemšanu un nodošanu SIA «Bauskas ūdens»». Uzņēmums līdz šim Mūsas ciemā sniedza ūdens piegādes pakalpojumus, bet Jauncodē – kanalizācijas pakalpojumus. Tagad abās teritorijās – Ceraukstes pagasta Mūsas ciema Pūriņu, Robežu, Vārenu ielas rajonā un Codes pagasta Jauncodes un Elektriķu ciemā – uzņēmums sniegs abus pakalpojumus.

SIA «Bauskas ūdens» valdes loceklis Imants Svētiņš informēja, ka Mūsas ciemā ir savas kanalizācijas attīrīšanas iekārtas, bet Jauncodē – savs ūdens urbums. Šīs būves, kā arī ūdens un kanalizācijas vadus tagad būs jāpārņem SIA «Bauskas ūdens». Ir sagatavots pasākumu plāns, kas jāveic abu pagastu pārvaldēm un SIA «Bauskas ūdens».

Iedzīvotājiem gan tas nozīmē papildu rūpes, arī lielāku maksājuma tarifu. Tagad visiem piemēros Bauskas pilsētas ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifu – par vienu kubikmetru ūdens 0,86 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa un par vienu kubikmetru kanalizācijas – 0,95 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

«Cilvēkiem ir jāsaprot, ka šis tarifs vienkārši būs jāpieņem. Iepriekš varbūt arī varēja vienoties par dažādiem maksājumiem, bet mūsu piedāvātais tarifs ir pakļauts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai. Mēs vienkārši citu nevaram piedāvāt,» skaidro I. Svētiņš. Viņš teic, ka, balstoties uz «Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu» un Ministru kabineta noteikumiem Nr. 174, uzņēmums piemēro vienotas prasības visiem ūdenssaimniecības pakalpojumu lietotājiem.

Papildu problēmas un izmaksas radīs arī nepieciešamība noslēgt jaunus ūdenssaimniecības pakalpojumu līgumus ar SIA «Bauskas ūdens». I. Svētiņš uzsver, ka tas būs jāpaveic neatkarīgi no tā, vai jau ir kāds līgums ar SIA «Bauskas ūdens» vai nav. Vēlams līdz 1. aprīlim sakārtot dokumentus un noslēgt līgumu ar uzņēmumu. «Mēs esam tiesīgi pārtraukt ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu, ja līgums nebūs noslēgts,» informē I. Svētiņš.

Atkarībā no situācijas izdevumi var būt gan mazāki, gan lielāki. Galvenais nosacījums – ir jābūt tā dēvētajam komercmezglam, kur atrodas uzņēmuma skaitītājs. Viens no variantiem – šis skaitītājs atrodas klienta telpās, kurš piekrīt, ka tas jebkurā laikā būs pieejams uzņēmuma pārstāvjiem. Tas ir vienkāršākais variants – izstrādā robežaktu un noslēdz līgumu.

Tomēr I. Svētiņš rēķinās, ka būs arī sarežģītāki varianti, kad būs jāizņem jauni tehniskie noteikumi vai pat jāierīko komercmezgls uz īpašuma robežas. Viņš skaidro, ka skaitītājs būs jāierīko obligāti – līgumi par tā saucamajām normām uz cilvēku, bez skaitītāja, netiks slēgti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas