SIA «Kvintets M» par 289 218 eiro atjaunos Mežotnes dievnamu 8

Noslēdzies iepirkums par Mežotnes baznīcas atjaunošanas pirmās kārtas būvdarbiem. Trīs pretendentu konkurencē uzvarējis un iepirkuma procedūras izpildi ieguvis Bauskas novada uzņēmums SIA «Kvintets M» ar apņemšanos darbus veikt kopsummā par 289 218,26 eiro bez PVN, portālu informēja Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilvija Tetērina.

Rundāles novada izpilddirektors Aigars Sietiņš sacīja, ka komersants nav svešs, strādājis vairākos objektos pašvaldībā un, pateicoties tā profesionālismam, ir izveidojusies laba sadarbība. 

«Līdz šim būvdarbi  veikti saskaņā ar tehniskā projekta dokumentāciju, Latvijas būvnormatīvu prasībām, ievērojot līguma izpildes termiņus. Būvnieks objektos izmantojis tikai sertificētus materiālus. Paveiktais bija teicamā kvalitātē ar labu darba organizāciju,» pieredzē par konkrēto būvuzņēmēju dalās A. Sietiņš.

Viņš gan nevarēja nosaukt precīzu būvdarbu sākšanas laiku,apgalvojot, ka tie tiks sākti šogad.

Rundāles novada domes attīstības nodaļas vadītāja Laura Ārente precizēja, ka pirmajā kārtā paredzēti Mežotnes baznīcas torņa rekonstrukcijas darbi, saglabājot ēkas arhitektonisko identitāti. Torni iecerēts atjaunot tādā apmērā un izskatā, kāds tas bijis pēc 20. gadsimta 20. gadu atjaunošanas projekta realizācijas. Būves nobeigumu – barokālu torni ar kupolu, galeriju un smaili – plānots veidot pēc 1926. gada projekta materiāliem, nesošo konstrukciju paredzot no tērauda, bet spāres, apšuvumu no koka. Jumta segumam un dekoratīvajiem elementiem iecerēts cinka un/vai titāncinka apšuvums. Objektā paredzēts atjaunot koka pārsegumus un kāpnes.

Baznīcas torņa rekonstrukcijas darbi paredzēti Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta Latvijas- Krievijas pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projektā «Ainava kā resurss: atbalsts jauniem pakalpojumiem un tūrismam Rundālē, Raunā, Ropšā». Projektā baznīcas rekonstrukcijai piešķirti 184 100 eiro, pārējo summu paredzēts segt no Rundāles novada domes budžeta līdzekļiem.


Pievieno komentāru

Komentāri 8

Ložņa

It kā forši, it kā žēl, nevar saprast. Šī vieta vienmēr patikusi tāda kāda tā ir, kur redzamas visas pagātnes pēdas.

pirms gada, 2019.05.24 09:40

Tur jau tā lieta

Nekādi torņi un jumti vairs nepadarīs šo baznīcu, par to kas tā reiz bija, nemaz nerunājot par no zemes virsas nozudušo mācītājmuižas kompleksu un skaisto kapsētu ar Līvenu dzimtas locekļiem ierīkotajiem un komunistu laikos nopostītajiem pieminekļiem. Un vārds "tūrisms", par ko šo jaunumu sakarā laikam dikti jāpriecājas, to visu pārdomājot, liekas tikai tāda tukša skaņa, ne tā???

pirms gada, 2019.06.03 15:03

it kā jau

Latvijā baznīca un valsts esot šķirtas, vai tad dievnami nav atdoti draudzēm? Vairāk izskatās pēc "dar ko var", kamēr nav likvidētas vietējās muižiņas. Arī novada zemniekiem un citiem uzņēmējiem, izskatās, nodokļus samaksāt ir vien nieka lieta, jo bieži vien tie tērētāji ir pašu ģimenes locekļi.

pirms gada, 2019.05.24 13:00

Glūņa

No raksta tā arī nesapratu, kāda būs atjaunotās celtnes funkcija, un, vai baznīcai bez torņa un jumta būs arī logi, kāpnes, durvis un viss pārējais. Un kas atjaunoto ēku tajā Dieva pamestajā vietā pēc tam pieskatīs?

pirms gada, 2019.06.02 23:41

kad tjk

Ka tik projekts. Kultūrai izdzīvošanas jautājums bija mobīlā skatuve. Piecirta kājiņu - nopirka! Kaut kā vairs neredz.

pirms gada, 2019.06.05 15:24

:(

Atkal tas pats kvintets , kurš pielicis čupas jau daudzos objektos?

pirms gada, 2019.06.09 15:23

Mūks

Būs atkal pa lēto. Putuplasts, dekors, reģipsis.

pirms gada, 2019.06.22 09:35

Vietējās ziņas