SIA «Monum» būvēs katlumāju 6

Noslēdzies konkurss par šķeldas katlumājas būvniecību Bauskā, informē SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis. Projektu par 2,6 miljoniem eiro īstenos SIA «Monum».

«Paralēli strādājošajiem gāzes katliem uzstādīsim divus jaunus šķeldas apkures katlus, kā arī nodrošināsim jaunas šķeldas noliktavas ar bīdāmo grīdu un hidrocilindru telpu projektēšanu, autoruzraudzību un būvdarbus,» tāda informācija publicēta SIA «Monum» mājaslapā.
Darbi ritēs projektā «Siltuma ražošanas efektivitātes paaugstināšana Bauskā», līdzfinansējot to no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem.

Projekta izpildes termiņš ir no 2015. gada 11. februāra līdz 15. novembrim. I. Rūsis atzina, ka darbu izpildes pēdējais termiņš nav mainīts. Savulaik Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Alvis Feldmanis pauda bažas, ka darbus nevarēs paspēt, pat ja sāks jūnija sākumā. Toreiz iepirkuma konkurss tika pagarināts, un līgums noslēgts tikai šomēnes. I. Rūsis informēja, ka rit sarunas par projekta izpildes termiņa pagarināšanu.

Bažas rada arī firmas kapacitāte. SIA «Monum» ir tas pats «Siltums Jums», kas savulaik Parka un Baznīcas ielā būvēja ūdenssaimniecības komunikācijas. Portālā sudzibas.lv publicētas vairākas negatīvas atsauksmes, kurās norādīts, ka firmai ir maz savu strādnieku un darbus dara apakšuzņēmēji, kuri īpaši jāpieskata, jo ne vienmēr rezultāts ir kvalitatīvs. Bauskā lielāko daļu būvdarbu paveica apakšuzņēmēji no Lietuvas, par kuru darba kvalitāti sliktu atsauksmju nebija. Patlaban «Siltums Jums» ir ģenerāluzņēmēja Iecavas mūzikas skolas būvniecības projektam.

Bauskas šķeldas katlumājas izbūvē arī autoruzraudzība ir uzticēta līgumslēdzējai SIA «Monum». I. Rūsis savulaik uzstāja, ka potenciālie kandidāti sijāti ļoti rūpīgi. Jācer, ka nebūs jāpiedzīvo Īslīces pagasta Bērzu ciema ūdenssaimniecības projekta negatīvā pieredze, kas netika pabeigts laikus, zaudējot Eiropas fondu finansējumus un atstājot nesakārtotu vidi.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ar garantiju!

Ka es saku,līdz 15.novembrim nepaspēs uzbūvēt un atkal novads pazaudēs eiropas finansējuma daļu!

pirms 5 gadiem, 2015.08.07 15:54

vecais grābeklis?

varbūt kļūdos, bet būvnieks vairāk izskatās pēc tāda, ar kuru vieglāk sarunāt par tiem slavenajiem 20%

pirms 5 gadiem, 2015.08.08 08:57

Prokurors

Ka tik kādam nedraud Magones liktenis...

pirms 5 gadiem, 2015.08.08 18:34

hmm

visas shis centralas apkures ir komunisma palieka-----kapec jasilda zeme ziemaaa?
Shodien ir ari daudz labaki veidi kaa apsildit daudzdzivoklu namus------bet latvia tas nenotiks tikai lai visadi liekezhu kantori nepaliktu bez naudas

pirms 5 gadiem, 2015.08.10 03:13

Būvnieks

Būvnieks pēc likuma nedrīkst sevi uzraudzīt. Cerams ka tā ir tikai kļūda rakstā.

pirms 5 gadiem, 2015.08.10 14:59

Latvija

Vai tad Jūs nezinat, ka VIAA apsolīja Monumam, ka Kauguru un Bauskas katlu mājas naudas apgūšanas un realizācijas termiņi tiks pagarināti. Turklāt VIAA sadarbība izveidojās tikai ar Monum!!!

pirms 5 gadiem, 2015.11.24 15:55

Vietējās ziņas