Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Siltina pirmo daudzdzīvokļu māju Bauskas novada pagastu teritorijā 4

Bauskas novada Ceraukstes pagasta Mūsas ciemata Līvānu ielas 1. mājā sākti siltināšanas darbi. Ēkas pārvaldniece Ingrīda Liepa informēja, ka tiek realizēts projekts, kuram piesaistīts Eiropas Savienības līdzfinansējums.

Dzīvokļu īpašnieku biedrības «Līvānu 1» valdes priekšsēdētājs Juris Bērziņš līgumu ar a/s «Swedbank» par kredītu noslēdzis 2013. gada 28. decembrī. Šomēnes SIA «Kvintets M» strādnieki sākuši darbu. Kamēr sienu siltināšana nav iespējama, notiek darbs pagrabā. Virs siltinātajiem pagrabiem dzīvojošie jau pamanījuši, ka kļuvis siltāks, teic J. Bērziņš.

Minētā māja, kurā ir 21 dzīvoklis, atrodas ārpus pilsētas. Katrā dzīvoklī ir individuālā apkure. Viens dzīvoklis tiek sildīts ar elektrību, viens – ar malku, pārējo īpašnieki izmanto gāzi. Projekta kopējās izmaksas plānotas 177 921,01 eiro (125 043,6 lati). Eiropas Savienības fondu atbalsta finansējums ir 73 094,22 eiro.

Par mājas pārvaldnieci I. Liepa kļuva 2011. gadā. Iedzīvotāji aptaujās uzrādījušas, ka lielākā problēma ir tekošais jumts. 2013. gada janvārī mājas kopsapulcē piedāvāta jumta remonta tāme. Kopējās diskusijās vienojušies, ka ar darbiem uz jumta nepietiks – nepieciešams pilnvērtīgs mājas remonts ar siltināšanu. «Citās mājās cenšas kaut  nedaudz saremontēt – tērē naudu, un pēc brīža atkal jumts atkal tek,» tā J. Bērziņš.

Būvdarbi jāpabeidz līdz 2014. gada 5. septembrim. Šis gads būšot finansiāli grūts. Lielākajai daļai dzīvokļu ir izlīdzinātais gāzes maksājums. Tas nozīmē, ka šogad maksā, balstoties uz iepriekšējā gada patēriņu, kas noteikti būs lielāks nekā siltinātās mājas patēriņš. Tomēr dzīvokļu īpašnieki ir pārliecināti, ka siltināšana nepieciešama. «Par to pašu naudu visi būtu varējuši nopirkt vienu dārgu mašīnu,» smaida J. Bērziņš. No automobiļa ieguvums būtu tikai dažiem, siltināšana palīdzēs visiem iedzīvotājiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

kažus

ta sanāk vidēji 5000 eiro no dzīvoļa plus procenti nu ja tagad maja dzīvolis videji maksa 8 tukstoši tad pēc paris gadiem pārdos dzīvoli un nepietiks ko samaksāt par siltināšanu būsi vel parādā

pirms 6 gadiem, 2014.01.22 09:31

Siltums

Būvdarbi jāpabeidz līdz 2014. gada 5. septembrim. Šis gads būšot finansiāli grūts. Lielākajai daļai dzīvokļu ir izlīdzinātais gāzes maksājums. Tas nozīmē, ka šogad maksā, balstoties uz iepriekšējā gada patēriņu, kas noteikti būs lielāks nekā siltinātās mājas patēriņš.
Šo problēmu var atrisināt rakstot iesniegumu LG, ka norēķināsies ar periodu viens mēnesis, pēc faktiskā patēriņa.

pirms 6 gadiem, 2014.01.22 10:44

nu nu

104 000 eiro uz 21 dzīvokli, 5000+ %, ja uz 5 gadiem tad ~ 85 Eiro + % mēnesī, tā visu cauru gadu un tā 5 gadus, ja dala uz dzīvokļiem, ja dala uz kvadrātmetriem, tad summas mainās, cik tad sanāk uz 1 kvadrātmetru tā cena?

pirms 6 gadiem, 2014.01.22 19:21

dakters

ta jau jāliek kopējo centralo apuri citādi ļoti neizdevīgi būs

pirms 6 gadiem, 2014.01.22 23:30

Vietējās ziņas