Silts kā piens! Ūdens temperatūra Lielupē pie Mežotnes – plus 28 grādi, Mūsā pie Bauskas – plus 27,7 grādi

Karstā laika ietekmē ūdens upēs kļūst siltāks. Sestdienas, 27. jūnija, pēcpusdienā ūdens temperatūra Lielupē pie Mežotnes sasniedza +28 grādus, ļoti silts ūdens ir arī pārējās Bauskas novada ūdenstilpēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) mērījumi.

Mūsā pie Bauskas šodien pulksten 16 reģistrēti plus 27,7 grādi, savukārt Mēmelē ūdens iesilis līdz plus 26 grādiem.

Turpinoties svelmei, ūdens temperatūra ūdenskrātuvēs turpinās kāpt, kritīsies vien ūdens līmenis. Atbilstoši prognozēm arī svētdien būs karsts laiks, taču iespējams arī īslaicīgi nokrišņi.

Jāatzīmē, ka šodien saskaņā ar latviešu tautas ticējumu ir Septiņu gulētāju diena, kad ir iespējams prognozēt turpmāko laiku.

Ticējums vēsta: kāds laiks Septiņos gulētājos, tāds tas būs septiņas dienas. Ja spīd saule - tā spīdēs septiņas dienas no vietas. Ja līst lietus - līs septiņas dienas no vietas, un, ja tad nepārstās, tad līs vēl septiņas nedēļas.

Kā prognozē sinoptiķi, šodien lielākajā daļā Latvijas teritorijas saglabāsies tveice, taču vietām iespējams lietus un arī pērkona negaiss.

Tautas ticējumos zīmīgs datums tālāko laika apstākļu noteikšanā ir arī 29.jūnijs – Pētera diena. Ja Pētera dienā līst, tad līs līdz Annas dienai, kas ir 26.jūlijā. Tautas ticējumi arī paredz – ja Pētera diena lietaina, tad viss siena laiks būs lietains.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas