Sirēnas strādā nevainojami 2

Civilās apziņošanas un trauksmes sirēnas Bauskā un Iecavā ceturtdien, 4. jūnijā, strādāja nevainojami, portālu informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs.

Sirēnas, kas novietotas uz Bauskas 2. vidusskolas un Iecavas internātpamatskolas jumta, tika ieslēgtas ceturtdien, 4. jūnijā, plkst. 10. Skaņas signāls tika raidīts trīs minūtes. Atšķirībā no citām reizēm, kad iekārtas ieslēdza no centrālās vadības pults, pirmo reizi katru no sirēnām ieslēdza manuāli. Tas tika darīts tādēļ, lai pārbaudītu VUGD gatavību operatīvi iedarbināt trauksmes sirēnas situācijā, kad ir pārrāvumi radiosakaru darbībā.

«Bauskas Dzīve» aptaujāja iecavniekus un baušķeniekus, lai noskaidrotu, vai viņi dzirdējuši trauksmes sirēnas signālus. Iecavas veselības centra, kas atrodas Dzirnavu ielā 1, klientu reģistratore Laima Viļuma pastāstīja, ka skola nav tālu, tādēļ signālu varēja dzirdēt pietiekami labi. Iecavas pastā, kas atrodas Rīgas ielā 21, nedz vadītāja, nedz klientu zālē strādājošie nekādu skaņu nedzirdēja. Pasta nodaļas vadītāja Ilze Kaļinovska piebilda, ka ēka atrodas tranzīta ielas malā, tādēļ nav brīnums, ka mašīnu trokšņi liedza saklausīt sirēnas.

Salātu ielā 10 Bauskā dzīvojošā Brigita Kuzma sirēnu skanēšanu dzirdēja labi: «Mūsu māja atrodas netālu no 2. vidusskolas. Sirēnu dzirdēju labi, īpaši brīžos, kad tā pagriezās uz mūsu pusi.» Upes ielā, kas atrodas tālāk no vidusskolas, dzīvojošā Vanda Pavasare arī bija dzirdējusi sirēnu: «Es strādāju dārzā, tad jau nevar nedzirdēt. Kā būtu bijis, ja būtu atradusies istabā, nezinu.»

Kopā šajā dienā tika iedarbinātas 148 no 164 valstī uzstādītajām trauksmes sirēnām. Netika ieslēgtas iekārtas, kuras atrodas remontā, ir demontētas, jo tiek mainīts jumta segums. Bez traucējumiem un bojājumiem darbojās 132 apziņošanas iekārtas. 16 sirēnām nedarbojās skaņa, nestrādāja rotācijas mehānisms vai tās vispār nedarbojās. Zemgalē no 23 sirēnām darbojās 21.

Mācību mērķis ir pārbaudīt civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību, tās darbību, konstatēt iespējamos bojājumus vai traucējumus. Iedzīvotājiem šajā dienā nav pamata uztraukumam un turpmākā rīcība nav nepieciešama.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

ugunda

Patīkami dzirdēt! Tikai viens "-", Dārza ielas galā, ja nav atvērts logs, nav dzirdamas.

pirms 5 gadiem, 2015.06.05 10:20

Švaka auss?!

Smieties gribas. Dzirdēt dzirdēju, bet varētu būt daudz skaļāk, un tā pati skaņa izklausījās diezgan jocīga. Vairāk pēc smago automašīnu švākoņas nekā normālas sirēnas. Ja tiešām sāktos trauksme, nezinādams, ilgi nesaprastu kas tā par skaņu.

pirms 5 gadiem, 2015.06.05 16:15

Vietējās ziņas