Sirmgalvis Bauskā ar elektrisko ēveli savaino rokas

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles novada iedzīvotājiem pagājušajā nedēļā, laikā no 16. marta līdz 22. martam, steigušies palīdzēt 104 reizes, deviņos gadījumos konstatētas traumas, informē NMPD Zemgales reģionālā centra vadītāja vietniece Ilona Indriksone.
Bauskā 17. martā 80 gadu vecs vīrietis, veicot mājas darbus, ar elektrisko ēveli iegriezis rokā. Pats meklējis medicīnisko palīdzību, vēlāk apmierinošā stāvoklī ar grieztām brūcēm plaukstās tomēr nogādāts slimnīcā.
Aizdomās par «Covid-19» no mūspuses novadiem viena persona nogādāta slimnīcā.
Slimību profilakses un kontroles centra 23. marta dati liecina, ka iepriekšējā diennaktī veikti 987 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar «Covid-19», infekcija apstiprināta 41 cilvēkam. Līdz šim Latvijā kopā veikti 6114 izmeklējumi personām ar aizdomām par «Covid-19», apstiprināti 180 saslimšanas gadījumi ar šo sērgu.
NMPD atgādina par higiēnas ievērošanu, roku mazgāšanu, ja iespējams, attālinātu strādāšanu. Iespējams, jāpārdomā arī rokošanās nepieciešamība sasveicinoties. Svarīga arī divu metru distances ievērošana. Ja, piemēram, mazā veikaliņā jau ir rinda un stāv cits pie cita, vēlamāk būtu pagaidīt, lai pircēji iziet ārā, nevis drūzmēties. Ļoti svarīgi, esot ārā, pēc iespējas nepieskarties virsmām un tad sejai, acīm, degunam. Ja tomēr tas nepieciešams, izmantot salveti. Vajadzīgs veselīgs dzīvesveids, tomēr arī pastaigāties vēlams tur, kur nav daudz cilvēku.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas