Skaistkalnē atver ziedu veikalu «Bantīte» 16

Vecumnieku novada Skaistkalnē kopš 5. marta ziedus var iegādāties «Bantītē». Veikals atvērts līdzās pagasta pārvaldei un «Mēness aptiekai»; nomātajās telpās saimnieko vietējie – Dina un Lauris Emkes.

Īstu pārbaudījumu jaunajiem uzņēmējiem sagādāja 8. marts. Lai gan iepriekšējā dienā trīs reizes skrējuši uz bāzi Rīgā un saveduši tulpes, rozes, neļķītes un citus ziedus, Sieviešu dienā vāzes «iztukšojās» stundas laikā, turklāt daudzi paziņas telefoniski pieteica ziedus, bet vietējie vīri, kuri strādā ārpus Latvijas, lūdza sievām nogādāt pušķus uz mājām. Tirgotāji nebija rēķinājušies ar tik lielu pieprasījumu.

Kad priekšpusdienā «Bantītē» ciemojās «Bauskas Dzīve», plauktā bija vien dažas hiacintes un lilijas. Dina pircējus mierināja un solīja, ka ziedi būs. Lauris pēc puķēm bija devies vēlreiz, lai pietiktu visiem, kuri svētkos iecerējuši pārsteigt savas draudzenes, sievas, mammas, kolēģes un citas daiļās dāmas.

«Doma iekārtot ziedu veikalu radās jau pirms vairākiem gadiem. Lolojām šo sapni, meklējām piemērotas telpas un atradām. Paši saviem spēkiem izremontējām un aprīkojām ar visu nepieciešamo. Vīrs ir celtnieks, viņam ir «zelta» rokas – izmantojot dēļus, ko bijām nopirkuši jau iepriekš, tapa mājīgs interjers,» stāsta Dina. Viņa ir apguvusi ziedu un augu kārtošanas teoriju un praksi kursos, tāpēc pircēji varēs iegādāties arī dažādas kompozīcijas, floristes veidotos pušķus.

Lai piedāvājums būtu plašāks, «Bantītē» jau pašlaik var izvēlēties «ar bantīti» noformētus puķu podus, dāvaniņas, vietējās iedzīvotājas Ligitas Kalseres darinātas rotaslietas – krelles, pērļotas rokassprādzes un citus smalkumus. Interesi jau raisījusi iespēja sagādāt pārsteigumu svētkos, uzdāvinot ar hēliju pildītu balonu; «pūšļu» izvēle ir plaša – atliek vien izraudzīties katram dzīves gadījumam piemērotāko noformējumu. Kamēr top ziedu pušķis vai tiek sagatavots krāšņs balons, klienti var nobaudīt kafiju, ko «Bantītē» piedāvā katram pircējam.

Skaistkalniete Elita Kaminska ir apmierināta, ka tagad ziedus var nopirkt uz vietas, nav jādodas vairs pārdesmit kilometru uz Biržiem Lietuvā vai Vecumniekiem. Jauns vīrietis no Mēmeles ciema atklāja, ka veikals Skaistkalnē ir vajadzīgs, nebūšot vairs pēc puķēm jābrauc uz Bausku vai novada centru.

Agrāk 8. martā Skaistkalnē tika rīkota ziedu izbraukuma tirdzniecība. Puķes no Vecumniekiem vedusi uzņēmēja Inese Priede.

Novadpētniecības materiālu krātuves «Novadnieki» vadītāja Laima Indriķe atcerējās, ka Dina apmeklējusi floristikas kursus un varējis redzēt, ka viņai ir ķēriens. «Par šo iniciatīvu – atvērt ziedu veikaliņu – jāpriecājas un lai dod Dievs noturēties,» pauž Laima.

«Lieliski, ka jaunie ņemas un veido savu biznesiņu – tas ir labi gan pašiem, gan vietējiem, uzreiz aktīvāk kūsā dzīve Skaistkalnē. Varētu citi arī īstenot kādu radošu ideju, jo ēkā vēl ir brīvas telpas,» teic Ineta Skustā, Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja. «Pašlaik vairākas jaunas ģimenes te iegādājušās īpašumus. Vīri brauc peļņā prom no Latvijas, un sievām ir jādomā par kādu mazu uzņēmējdarbību sevis pierādīšanai, jo mājās sēdēšana jaunus cilvēkus garlaiko.» I. Skustā vēlēja «Bantītes» saimniekiem veiksmi, jo «viņi to ir pelnījuši».

Pievieno komentāru

Komentāri 16

8.marts

Paldies uzņēmējiem un Žannai par informāciju !

pirms gada, 2019.03.09 20:49

Dina

Paldies,"Bauskas dzīvei" un Žannai par lielisko rakstu."Bantīte" no sirds pasakās.

pirms gada, 2019.03.09 21:37

Visu cieņu

Visu CIEŅU ikvienam uzņēmīgam cilvēkam, kas veido sabiedrībai noderīgu uzņēmumu/ veikaliņu.
Es veikaliņu nosauktu par "Puķīti", jo tomēr vairāk ziedus pārdod.
Lai labas sekmes un paldies! par skaistajiem ziediem.

pirms gada, 2019.03.10 16:25

Ija Patmalniece

NO sirds apsveicu,, novēlu Jums veiksmi un panākumus Dinuci, Jūs esat malači!Tik skaistam biznesam nevar nemaz neveikties Jums noteikti būs panakumi jo esat iesaitīta visa ģimenīte,Priecajos par Jums.

pirms gada, 2019.03.10 18:13

ko tad

Paies tā sieviešu diena un ko tad? Sāksies ziedi katra paša dārziņā un Skaistkalne jau vairāk tāds pensionāru miests . Uz kapiem arī nesīs no sava dārza, tādēļ tā perespektīva tāda miglaina.

pirms gada, 2019.03.10 21:37

tomēr

Cāļus skaita rudenī ............

pirms gada, 2019.03.12 17:23

stabilais

Rentabls bizness miestā kur gandrīz katrā mājā ir pašiem sava puķu dobe. Daudzreiz stabilāks par vienīgo, kaut cik reālo, Latvijas apstākļos- ražošanu.

pirms gada, 2019.03.10 19:34

aha

vīrs vai kas tur brauks katru rītu uz rīgu pēc 3 pušķiem, sieva vai kas tur sēdēs visu dienu, tirgojot tos. daudz cerīgāku un jēdzīgāku ideju nav izdevušās.

pirms gada, 2019.03.15 23:06

eira

Dīvaina tā vadības attieksme, "savs biznesiņš". Turēt veikalu ir tāāāds "bieznesiņš", ka spēj tik rosīties. Bet kur nu to saprast cilvēkiem, kuri savu darba laiku atsēž (un reizēm pat to nevīžo) siltā kabinetā. Ne centa viņi nav PAŠI nopelnījuši, visu no mūsu nodokļiem algās saņem. Kaut vai pašu "mazāko uzņēmējdarbību" uzsāktu - uzreiz dziedātu citādāk.

pirms gada, 2019.03.12 13:07

Ziede

Par tādu naudu gribētos svaigākus ziedus nopirkt... Bet jāpārdod jau 8.marta pārpalikums arī...

pirms gada, 2019.03.12 22:37

Žanna

Bauskas dzīve, kurš no deputātiem Vecumnieku novadā atsakās no atlīdzības par deputāta pienākumu pildīšanu?

pirms gada, 2019.03.14 07:11

Vietējās ziņas