Skaistkalnē izsolīs robežsardzes ēku 7

Vecumnieku novada Skaistkalnē pirmreizējā izsolē tiks pārdots pašvaldības nekustamais īpašums Rīgas ielā 2, ko vietējie dēvē par robežsardzes māju. Atsavināšanai nodoto objektu veido zemes gabals 731 m2 platībā un 54,5 m2 liela būve.

«Ar domes lēmumu noteikts nekustamā īpašuma turpmākās izmantošanas mērķis desmit gadus pēc darbības uzsākšanas. Tas ir: rūpēties par kultūru un sekmēt tradicionālo kultūras vērtību saglabāšanu un tautas jaunrades attīstību; kultūras jomas pakalpojumu organizēšana un sniegšana, tūrisms un saimnieciskā darbība, kas saistīta ar iepriekš minētajām aktivitātēm,» skaidro Vecumnieku novada domes kancelejas nodaļas vadītājs, jurists Arvīds Zvirbulis.

Pagājušā gada nogalē pašvaldība pieaicināja sertificētu īpašuma vērtētāju, kurš robežsardzes māju un tai piederošo zemi «izteica» tirgus cenā. Pamatojoties uz to, tika noteikta izsoles nosacītā (sākuma) cena, kas ir 1000 eiro.

Nekustamā īpašuma izsole ar augšupejošu soli un pretendentu atlasi notiks 15. februārī Vecumnieku novada domē. Ar noteikumiem var iepazīties pašvaldībā vai domes interneta mājaslapā www.vecumnieki.lv. Lai objektu apskatītu un iegūtu papildu informāciju, jāsazinās ar Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāju Inetu Skusto.

Portālam viņa atklāja, ka interese par šo īpašumu ir liela gan pašmāju ļaudīm, gan kaimiņu novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem no Lietuvas. Divi potenciālie izsoles dalībnieki sarunājuši tikšanos otrdien, 5. februārī, lai aplūkotu iekštelpas. Iespējams, vēl kāds izrādīs interesi par ģeogrāfiski izdevīgā vietā esošo īpašumu autoceļa P89 malā, Mēmeles krastā, dažus metrus no tilta, kas savieno Latviju un Lietuvu.
Skaistkalnieši zina stāstīt, ka senā būve pirmās brīvvalsts laikā bijusi muitas un robežsardzes ēka. Arī pēc neatkarības atjaunošanas, kad Skaistkalnē izveidots robežkontroles punkts, pašos pirmsākumos mājā kādu laiku rosījušies robežsargi; viņiem tur bijušas tējas istabiņas.

«Savulaik šajā ēkā atradusies arī smēde un dzīvokļi. Māja netiek izmantota jau ilgstoši, šķiet, kopš 80. gadu otrās puses, ja neņem vērā «robiņu» (robežsargu – aut.) epizodisko darbošanos,» stāsta Laima Indriķe, Skaistkalnes pagasta novadpētniecības materiālu krātuves «Novadnieki» vadītāja. Viņa teic, ka ēkā būtu daudz jāiegulda, lai to sakārtotu, taču atzīst, ka izvietojuma ziņā vieta ir ideāla.Vecumnieku novada dome šo īpašumu 2013. gada pavasarī pārņēma no va/s «Privatizācijas aģentūra». 2018. gada nogalē tika nolemts to atsavināt, pārdodot izsolē.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

janis

cik butu interesanti ja eka spetu runat,omona uzbrukumu ari peredzejusi,japieliek plaksne

pirms gada, 2019.02.04 20:15

RP

Diez, kāds ir bijis šīs ēkas pirmsākums? Vai būvēta kā dzīvojamā māja vai ceļmalas krogs?

pirms gada, 2019.02.05 12:46

Gulags

Vispār šī māja pēc vēstures bija Muitas ēka,nevis robežsardzes.

pirms gada, 2019.02.06 14:39

fakts

Gulags! Jums pilnīga taisnība. Ši māja ir muitas. Tikai vēlāk, kad muitu pārcēla uz Grenctāli, tā īslaicīgi tika nomāta robežsardzes vajadzībām.

pirms gada, 2019.02.06 20:41

Uldis

Pilnīgi izpostīta ēka,kuru atjaunot būtu pa spēkam tikai ar lieliem naudas ieguldījumiem. Tāpēc jau sākuma cena ir tik niecīga. Baznīcu skaistkalniešiem arī būtu nopietni jāglābj,izskatās pavisam pelēka.

pirms gada, 2019.02.07 07:54

Vietējās ziņas