Skaistkalnē latvieši kopā ar lietuviešiem atzīmē Baltu vienības dienu 4

22. septembris jau ilgus gadus Skaistkalnē un pārrobežas Ģermanišķos tiek svinēts vienā pasākumā – kopīgā sanākšanā, pieminot Baltu vienības dienu.

Uz Mēmeles tilta Skaistkalnē trešdienas vēlā vakarā satikās abas baltu tautas. Pasākums sākās ar došanos uz tilta vidu, kur gan Bauskas, gan Biržu pašvaldības vadītāji iededza uguni. «Mēs satiekamies tilta vidū. Tradīcija, kas šeit ir iedibināta, ir nozīmīga vienotam ceļam mūsu valstīs. Ir labi, ka arī pandēmijas laikā spējam vienoties pasākumā,» sacīja Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis.

Abu valstu pārstāvji apmainījās ar veltēm un izdejoja deju «Kur tu teci, gailīti mans?». Latvijas pusē to izpildīja vidējās paaudzes deju kopa «Skaistkalne», bet Ģermanišķu pusē – lietuviešu folkloras kopa «Vijoklis».

Sarunā ar «Bauskas Dzīvi» Biržu rajona pašvaldības vadītājs Vits Jarecks Bauskas novadu pieminēja kā ilggadēju sadarbības partneri. «Kopīgi esam īstenojuši akciju «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!». Turpināsim kopīgi strādāt ar dažādiem tūrisma projektiem, pasākumiem gan kultūras, gan sporta jomā. Sadarbība jau nav tikai šajā pasākumā, bet gan regulāri,» atklāja pašvaldības vadītājs, kurš visiem novēl veselību, izturību un možu garu.

Bauskas novada pašvaldības iestādes «Vecumnieku novada dome» izpilddirektore Aiga Saldābola lietuviešiem dāvināja ozolzīles, kuras lietuvieši varēs sēt savā zemē.

Skaistkalnes tautas nama vadītāja Līga Baļčūne atklāja, ka šo pasākumu kopā ar lietuviešiem skaistkalnieši rīko jau 19 gadus. «Sadarbojamies daudzos notikumos. Kad bija balles un koncerti, tad devāmies cits pie cita. Kopā ar folkloras kopas «Vijoklis» vadītāju Zitu Beļakieni esmu strādājusi vienā bērnudārzā Lietuvā. Tagad gaidām, kad atkal varēsim brīvi doties cits pie cita uz pasākumiem, un atkal abas baltu ciltis satiktos,» teic L. Baļčūne.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas