Skaistkalnē svinēs Kanepeni 6

No 30. jūlija līdz 2. augustam Vecumnieku novada Skaistkalnes pagastā būs Kanepenes svinības – kultūras pasākumi, gadatirgus, garīgie svētki Skaistkalnes katoļu baznīcā.

Svinības sāksies ceturtdienas, 30. jūlija, vakarā ar koncertiem Skaistkalnes pagasta Putnos un Mēmelē. 31. jūlija vakarā estrādē būs pūtēju orķestra «Skaistkalne» koncerts. Sestdiena tiks veltīta sportam – iecerēts 526 metru skrējiens par godu ciema 526. jubilejai un citas aktivitātes.

Svētdienas rīts sāksies ar ierasto gadatirgu. Diemžēl tie, kuriem nav automašīnas, no Bauskas ar sabiedrisko transportu agri no rīta Skaistkalnē nevarēs ierasties. Autobuss no Bauskas caur Ozolaini nekursēs, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja Jānis Kļaviņš, SIA «Bauskas autoosta» pasažieru pārvadājumu daļas vadītājs.

Trīs dienas īpaši svētki būs Skaistkalnes katoļu dievnamā. Paulīniešu ordeņa tēvs Jānis Vīlaks informēja, ka piektdiena, 31. jūlijs, būs Slimnieku diena. Svēto misi vadīs Pāvils Zeiļa, Latvijas Mariāņu kongregācijas priekšnieks, sprediķi runās tēvs Benedikts no Viļāniem.

Sestdien, 1. augustā, tiek gaidīts īpašs viesis – pirmo reizi Skaistkalnē kā bīskaps ieradīsies Viņa Ekselence Liepājas diacēzes bīskaps Viktors Stulpins. Uz dievkalpojumu aicināti visi laulātie vīri un sievas, lai atjaunotu svinīgo zvēresta solījumu. Bīskaps dos svētību māmiņām, kas gaida bērnus.

Svētdien notiks Skaistkalnes Dievmātes Latvijas ģimeņu aizbildnes svētki. No rīta būs Svētā mise lietuviešu valodā un pusdienlaikā – svētku dievkalpojums. Viesosies apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs Viņa Ekselence Pedro Lopess Kintana. Kopā ar pāvesta sūtni ieradīsies arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs, kurš Skaistkalni šajā amatā apmeklēs pirmo reizi. Būs arī Jelgavas diacēzes ordinārijs Viņa Ekselence bīskaps Edvards Pavlovskis. «Lūgsimies par visām ģimenēm, kas ir Latvijā un kas aizbraukušas uz ārzemēm, lai ir svētība, mīlestība, saticība un dienišķā maizīte,» teic J. Vīlaks.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

ironija

Liels paldies Kolužam, ka noņēma vienīgo autobusu uz Skaistkalni , tagad tā nabagākā cilvēku daļa netiks uz Kanepeni, un tas, ka nebija braucēju, gan ir salti meli , līdz Skaistkalnei autobuss pa ceļa pielasījās pilns, tie nedaudzie braucēji bija tikai atpakaļceļā plkst.13. ( personīgā pieredze). Kur tad patriotisms un rūpes par "mazo"cilvēku , Koluža kungs, jeb kā jau vienmēr - tikai skaisti vārdi un cīņa par mēra krēslu?

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 13:25

ironijai

Skaistkalnes Kanepenes svētkos cilvēks gūst garīgās vērtības.Koluža kungs toties atbalsta alus svētkus Bauskā.Kas kuram tuvāks.Diezgan nožēlojami,ka tā iznācis.Varbūt var vēl kaut ko labot.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 13:41

bizo

t Kolužs tikai vārdos krīt un ceļās par cilvēkiem.Mutes bajārs nekas vairāk.Katru gadu ir daudz braucēju uz Kanapeni.

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 17:51

cilveks

Vistreknākais FUJ šajā sakarā jāsaņem Vecumnieku nov.vadībai par to,ka nav sarunājusi ar gādīgo Kolužu par autobusiem.Pašiem pa tris merši pie pakaļas uz citiem uzspļaut.

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 18:10

Ita

Par pensionāriem un citiem, kuriem nav savs auto nepadomā, žēl gan...

pirms 5 gadiem, 2015.07.30 19:58

ari cilveks

Koluž!Tev tak ar katafalkām pilna garaža,varēji vienu atvēlēt uz Kanapeni',lai cilvēki aizbrauc uz Kanapeni,kura ir tikai vienu reizi gadā.Aizmirsu,vēlēšanas tak tālu...........

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 07:29

Vietējās ziņas