Skaistkalnē Zinību dienā viesojas aizsardzības ministrs 8

Skaistkalnes vidusskolas pagalmā 1. septembrī tradicionālajā svētku līnijā pulcējās audzēkņi, viņu vecāki, pedagogi, tehniskie darbinieki un viesi. Zinību dienas pasākumā Skaistkalnē otrdien piedalījās arī aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.

Izglītības iestādes direktore Svetlana Vāverniece sveica visus klātesošos ar jauna mācība gada sākšanos: «Zied asteres un gladiolas, smaržo āboli. Klāt atkal 1. septembris! Pašiem mazākajiem, 1. klases skolēniem, vēlu drosmi. Lai izdodas izzināt nezināmo un iejusties skolas vidē! 12. klases jauniešiem, pēdējo gadu pavadot skolas solos, vēlu atrast īsto dzīves aicinājumu un pareizo ceļu. Lai pedagogiem nerimst mācīt prieks! Lai mums visiem veiksmīgs šis gads! Paldies visiem darbiniekiem, skolēniem un viņu vecākiem! Kopā esam uzbūvējuši militāro šķēršļu joslu, izkrāsoti un gaišāki kļuvuši vairāki kabineti, izremontētas dušas, labiekārtotas ģērbtuves ar skapīšiem, izveidota trenažieru zāle un atpūtas telpa, ēdnīcai nomainīts jumts. Skolas vide kļuvusi draudzīgāka mums visiem.»

Skolas pūtēju orķestra pavadībā visi sanākušie devās atklāt nesen izveidoto militāro šķēršļu joslu. Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis pirms lentes pārgriešanas vēlēja veiksmi, izturību un zinātkāri: «Jaunajiem teikšu tikai vienu – mūžu dzīvo, mūžu mācies! Cieniet skolotājus, sasveicinoties noņemiet cepuri un paklanieties, jo kopā ar pedagogiem jūs pavadāt dienas lielāko daļu. Skolotāji jūsos liek zinību pamatus, pieņemiet tos un izmantojiet! Prieks par šķēršļu joslu, kurā ikviens var trenēties un kļūt spēcīgāks. Jo spēcīgāki mēs būsim, jo spēcīgāka kļūs Latvija. Lai veiksme, izturība un saule ir ar mums visiem!» Pēc uzrunas Raimonds Bergmanis 1. – 4. klašu skolēniem uzdāvināja atstarotājus.

Skaistkalnes 505. jaunsargu vienības dalībnieki komandiera Gunāra Puziņa vadībā demonstrēja šķēršļu joslas pārvarēšanu. Jauno censoņu piemēram sekoja arī Raimonds Bergmanis, kurš uzvalkā pārvarēja pāris objektu.

Klātesošos Zinību dienā sveica arī Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis: «Visu, ko vēlējos sacīt, pasacīja aizsardzības ministrs, tāpēc es izteikšos tēlaināk – cik labi, ka ārā nespīd spoža saule, lai nav žēl atvadīties no vasaras! Ja nopietni, vēlu visiem izturību. Skolēni, ņemiet no skolotājiem visas zināšanas, kuras jums sniedz! Dzīvē viss var noderēt. Lai skolotājiem pietiek degsmes! Lai izturība mums visiem jaunajā mācību gadā!»

Paulīniešu ordeņa tēvs Jānis Vīlaks iesvētīja jauno šķēršļu joslu, aicinot visus uz tradicionālo svētku dievkalpojumu.

Viesu vidū bija arī Jaunsardzes departamenta direktors Ansis Strazdiņš, kurš sveica skolu ar militārās joslas izveidi, sacīdams, ka Latvijā šādu objektu nav daudz. «Skolai un visai Latvijai šis ir milzīgs ieguvums,» tiešs bija A. Strazdiņš.

Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā aicināja pedagogiem būt radošiem un skolēniem – paklausīgiem un zinātkāriem. «Pagasta dzīvi veido skola. Kādi bērni izaugs, tāds būs pagasts. Vēlu jums augt gudriem, radošiem un spēcīgiem. Lai skolotājiem netrūkst ideju un bērniem nezūd mācītiesprieks,» tā I. Skustā.

Skaistkalnes vidusskolas pirmajā klasē šogad mācības sāka 14 bērni. Kopā ar mazo Sintiju pirmajā skolas dienā bija vectēvs Aivars Akons. «Ģimenes locekļu pavadīšana skolas gaitās man kļuvusi par tradīciju. Lai arī zinu, kas un kā notiks, vienmēr esmu patīkami satraucies, tāpat kā mazais skolnieciņš man pie rokas,» tā A. Akons. Sintija atzina, ka uz skolu devusies ar prieku.

Pirmās klases audzinātājai Inetai Karelsonei šis ir 26. pirmais septembris, sestais – esot 1. klases audzinātājai. «Katrs 1. septembris ir citādāks. Allaž patīkami satraucos. Ar mazākajiem mūsu skolas skolēniem esam jau sadraudzējušies. Mācīsimies, izzināsim pasauli un centīsimies Latviju padarīt gaišāku,» atklāj audzinātāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

sk.

Tas ir mīļi, ka lielā partijas sieva mainījusi uzskatus un bērni tiek mācīti labestībā.

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 10:53

zizu

Par ko tu runā? Kura ir tā partijniece?

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 11:52

... jo spēcīgāka kļūs Latvija

Visiem jaunsargiem vēlu sasniegt dižkareivja pakāpi,muskuļotākajam un miesās brangākajam kļūt par ministru - tāda priekšā jānoņem cepure un jāpaklanās pat ģenerāļiem.

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 12:47

kra

Zeme ir apaļa! Tālajos 80. tajos gājām tur uz šautuvi, likām "kalašņikovu". Pēc tam tur jau ierīkoja militārās mācības laukumu. Nu re, atkal.!!!! Tikai šoreiz ar ministriem un orķestri.

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 13:17

Ha

Tātad jaunais mācību gads sākas ar militārismu?!

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 15:33

zizu

Bruņojies, tauta, bruņojies!

pirms 5 gadiem, 2015.09.02 16:14

Vietējās ziņas