Skaistkalnes ceļu remontēs nākamgad 6

Vecumnieku novadā no diviem lielajiem ceļu remontu darbiem šogad tiks īstenots tikai viens. Ceļa Bārbele–Skaistkalne asfalta remonts, visticamāk, notiks nākamgad.

Autoceļa P73 Vecumnieki–Nereta–Subate posmā no septītā līdz 21. kilometram notiks seguma rekonstrukcijas darbi. Līgums par šo darbu veikšanu ar SIA «Igate» tika parakstīts 29. jūnijā. Tajā noteikts, ka būvdarbi ir jāsāk 14 dienu laikā. Darbu veikšanai atvēlēti 10,6 miljoni eiro (bez PVN).

Darbi no sākšanas jāpaveic astoņu mēnešu laikā. To izpildei šogad notiek laika saskaņošana. Konkrētus darbu veikšanas termiņus pašlaik vēl nav iespējams nosaukt. Visu būvdarbu izpildes laiks – 240 dienas. Šajā posmā paredzēta brauktuves kapitālā pārbūve. Valles centrā izbūvēs apli, tādējādi krustojumā uzlabojot satiksmes drošību.

Līguma summa ir EUR 10,6 miljoni (bez PVN). Visi darbi objektā, ieskaitot apli Vallē, tiks veikti saskaņā ar laika grafiku, kas tiek skaņots. Pašlaik precīzus datumus nosaukt grūti.

Taču otrajā objektā – ceļā no Bārbeles līdz Skaistkalnei – šogad darbi, visticamāk, netiks sākti. Valsts akciju sabiedrības «Latvijas Valsts ceļi» komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova skaidro, ka šogad notiks iepirkums. Iespējams, būvdarbi varētu tikt sākti rudenī, tomēr, visticamāk, – nākamgad. «Iepirkuma procedūras prasa laiku, bet būvniecības sezonu ierobežo laika apstākļi,» tā remontdarbu iespējamo kavēšanos skaidro A. Kononova.

Sašutumu par to izteica Vecumnieku novada Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā: «Tas nav normāli, jo tiek bremzēta ekonomiskā attīstība. Kārtējo reizi nojūk mūsu iedzīvotāju, uzņēmēju plāni. Šim ceļa posmam noteikti svara ierobežojumi, un tādēļ kravas auto brauc caur Kurmeni, caur Ozolaini. Un arī šie ceļi ir sabeigti. Tādējādi Skaistkalne ir teju atgriezta no apkārtējās pasaules.

Apstrīdēšana iepirkumos, kur ir lielas summas, ir jau kļuvusi par normu. Un tas nav normāli. Diemžēl šāds rezultāts mūsu iepirkumam jau bija sagaidāms. Nozarē strādājošie mūs neoficiāli brīdināja, ka sākotnējie plāni par būvdarbu veikšanu šogad neīstenosies.»

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Omīte

Ieteikums Inetais Skustai. Ja uz Bārbeli vēl var aizbraukt ar 70km/st, tad ceļs uz Bausku apdraud satiksmes dalībniekus - bistamas neskaitāmās smilšu bedres! Šķembu kārta sabrukusi! kad tiks atjaunots viss ceļa slānis? Protams jautājums valstij (jo tas ir valsts ceļš), bet iniciatīvai jānāk no pagasta-uzrakstīt vēstul (un ne vienu vien), savākt iedzīvotāju parakstsus, aizsūtīt valsts iestādēm, un tā līdz rezultātam!

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 08:00

novadnieks

Vai tad Skaistkalnei kaut kas ir vajadzīgs?!? Pagastā darbinieki ir, algas saņem. Ko vēl mēs vēlamies?
Pašā pagasta centrā dīķi iztīrīja, bet sakopts vēl nav līdz šai dienai... tas godu nedara mūsu pagastam un atbildība par to jāuzņemas pagasta pārvaldniecei.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 13:13

Skaistkalnietis

Skaistkalnei ir vajadzīgs labs ceļš,par pašreizējo ceļu visi jau ir sākuši jokot.. Un dīķa malu šodien sakopa.

pirms 5 gadiem, 2015.07.09 14:21

melnais humors

A, kam laukos ceļus vajag? Kur Jums jābrauc - autoveikals piebrauc, ātrā palīdzība slimnieku izkrata pa smilšu bedrēm un bedraino asfaltu, ja paliek dzīvs līdz Jelgavai, tad labi. Un kam vajadzīgs ceļš uz Bausku - brauciet uz novada centru Vecumnieki - vai tad tur visu cilvēkam vajadzīgo nenodrošina. Tikai lasot neuztveriet šo domu nopietni - ceļi un sakopti ceļi ir vajadzīgi visur gan Kurmenē, gan Skaistkalnē, gan visā Latvijā. Žēl, ka to nesaprot Rīgā, pagasta pārvaldnieks tajos birokrātu koridoros ir mazs un melns.

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 14:43

Opīts

Inetai Skustai būtu jaatkāpjas godprātīgi

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 16:35

Omīte

"de jure" jau pārvaldniece skaitās, bet "de facto" viņa jau sen ir atkāpusies!

pirms 5 gadiem, 2015.07.07 20:23

Vietējās ziņas