Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistkalnes pūtēji Bauskā sarīko labdarības koncertu 3

Vecumnieku novada Skaistkalnes pūtēju orķestris koncertā Bauskas kultūras centrā 15. decembrī aicināja ziedot Zolitūdes traģēdijā cietušo tuviniekiem. Pagaidām tas ir vienīgais mūspuses amatierkolektīvs, kurš uzstājies ar šādu mērķi.
 
«Sākotnēji bijām iecerējuši, spēlējot Skaistkalnē un Bauskā, atzīmēt mūsu muzicēšanas desmitgadi. Taču pēc 21. novembra briesmīgās nelaimes Rīgā orķestra dalībnieki paši mudināja rīkot labdarības koncertus,» stāsta Jānis Kalniņš.

Viņš ir šī kolektīva dibinātājs, nemainīgs vadītājs, turklāt diriģents bez muzikālās izglītības, kādi ir arī vairums orķestra dalībnieku. Orķestrī spēlē arī Jāņa Kalniņa dēli, vairāki muzikanti dalībnieki kolektīvā atraduši dzīvesbiedrus. Skanējums ir jauneklīgs, spēlētāju vecums no deviņiem līdz 40 un vairāk gadiem.   

Koncerta daudzveidīgajā saturā bija gan nopietni skaņdarbi, kas atbilda nopietnajam mērķim, gan tādi, kas atklāja Skaistkalnes pūtēju dzirkstoši dzīvespriecīgo raksturu. Ļaujot pūtējiem ievilkt elpu, priekšnesumu papildināja Bauskas kultūras centra līnijdejotājas un Austrumu deju izpildītājas Aijas Kurdeko un Irinas Stapkēvičas vadībā.

Kā jau jubilejas reizē pieņemts, Bauskas kultūras centra direktore Ilva Vansoviča sveica Skaistkalnes pūtēju orķestri, pasniedzot lielu kliņģeri ar desmit svecītēm.

Zālē nebija pārāk daudz klausītāju, lielākoties pensijas vecuma ļaudis, no kuriem daži bija dzirdējuši Skaistkalnes pūtēju orķestra muzicēšanu visu desmit gadu garumā. Aizkustinoši bija redzēt kā ceraukstiete Zigrīda Konuša koncerta laikā auklēja savas mazmeitas mazuli, kamēr māmiņa spēlēja orķestrī.

Par Skaistkalnes pūtēju orķestri 15. decembrī vēstīja Latvijas Televīzijas pirmā kanāla raidījums «Province». Interaktīvās televīzijas abonenti to var noskatīties raidījumu arhīvā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ābols

Foto ir vienkārši izcils!!! 2009.g.arhīvs!

pirms 6 gadiem, 2013.12.16 23:07

taure

Prieks bija skatīties tv raidījumu. Labi , ka kāds novērtē. lai jums veicās, varbūt pagastam atvērsies acis cik lielu darbu dara šie entuziasti.

pirms 6 gadiem, 2013.12.19 11:23

Vietējās ziņas