Skaistkalnes sieviešu vokālais ansamblis izdzied 15 gados piedzīvoto 4

Vecumnieku novada Skaistkalnes tautas nama sieviešu vokālais ansamblis «Vēl mazliet», izdziedot pasaku par nošu atslēgu un notīm, ar skanīgu koncertu sestdienas, 17. oktobra, vakarā atzīmēja 15 gadu jubileju.

Ceļojot no dziesmas uz dziesmu, amatiermākslas kolektīva dalībnieces un ansambļa vadītāja Sarmīte Zariņa klausītājiem ļāva pabūt vietās, kur sniegti koncerti, piedzīvoti kuriozi un brīnumi. Sieviešu balsis pieskandinājušas gan Užavu un Baltinavu, gan Vecumnieku novadu un tuvākās apkaimes pagastus. Smaids un humors palīdzējis saprasties ar sastaptajiem ļaudīm it visur, taču, kā atzina dziedātājas, nekur nav skanējis tik labi, kā mājās, Skaistkalnē.

Dzimšanas dienā kolektīvu sveica Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals. Viņš ansamblim vēlēja sasniegt tādu meistarību, kas ļautu kļūt par «kārtīgu novada eksportpreci».

Dāvinot torti, pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā atzīmēja, ka sieviešu vokālais ansamblis Skaistkalnē bijis kopš neatminamiem laikiem, un vēlēja, lai šī tradīcija turpinātos.

Tautas nama vārdā «Vēl mazliet» saimi sumināja iestādes vadītāja Līga Baļčūne, starp apsveicējiem bija bērnu popgrupas «Domino» meitenes (vadītāja Ingrīda Zemļinska) un amatierteātra «Gadījums» pārstāvji (režisore Aija Skosa), kā arī sveicējas no Bauskas novada Vecsaules pagasta sieviešu kora «Skalve».

Ar jautru priekšnesumu uzmundrināja skatuves kolēģes no Valles, jo, izrādās, S. Zariņai tuvākajā apkaimē ir divas «meitas» – viņas vadībā sieviešu vokālais ansamblis darbojas arī kaimiņu pagastā.

Ansamblī kopš pirmās dienas dzied Līvija Kalēja un Sigita Siliņa. «Kolektīvā valda īpaša noskaņa, turklāt man dziedāšana ir sirdslieta jau no skolas laika, tāpēc ik piektdienu uz mēģinājumu dodos ar prieku,» teic S. Siliņa, kura ikdienā sargā valsts robežu. «Darbdiena ir gara, reizēm pa taisno no skolas eju uz tautas namu, taču man grūti savu ikdienu iedomāties bez dziesmas,» uzsver Skaistkalnes vidusskolas pedagoģe L. Kalēja. Daudzus gadus kolektīvam piederīgas ir arī Rita Solomenceva un Dagnija Reinholde.

«Mūs saista dziedāšana un tradīcijas. Svinam vārda un dzimšanas dienas, atzīmējam sezonas noslēgumu, kopā pulcējamies arī Ziemassvētku noskaņā. Esam kā liela ģimene – zinām, kā kurai klājas, kas sasāpējis vai iepriecinājis. Tās dalībnieces – pavisam astoņas, kas kolektīvā vairs nedzied, šo vaļasprieku pametušas tikai tādēļ, ka mainījušas dzīvesvietu vai nav spējušas savienot ar darbu,» atklāj S. Zariņa, kura ansambli vada kopš pirmās dienas.

Sarīkojuma izskaņā viņa pateicās vakara vadītājai Svetlanai Štrobinderei un dzejniecei Olitai Simaško, kura rakstu un dzejas rindās savija kolektīva piedzīvoto 15 gados.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

bildes skatoties

Ja jau ansamblis, tad ansamblim vajadzētu arī vienotu noformējumu, vienotu koptēlu, bet tagad skats pabriesmīgs- sarkana puķe un balta augšiņa, bet apakšiņa............. nenoliedzu, ka varbūt skan labi, bet ansamblis tomēr ir ansamblis, ne tikai jāskan labi, bet arī labi jāizskatās.

pirms 5 gadiem, 2015.10.19 10:40

Priekšlikums

Dome varēja jubilejā uzdāvināt vienotus tērpus.

pirms 5 gadiem, 2015.10.19 15:55

Klausitaja

Es gan nesaprotu kas vainas izskatam? Visas baltas skaistas!

pirms 5 gadiem, 2015.10.19 16:40

Bijusī dalībniece.

Sveicu Sarmīti un viņas burvīgās,skaistās un talantīgās meitenes.Tā turpiniet! :-) :-) :-)

pirms 5 gadiem, 2015.10.19 20:47

Vietējās ziņas