Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skaistkalnes vidusskolā uzlabo energoefektivitāti

Skaistkalnes vidusskolas sākumskolas korpusā pabeigta energoefektivitātes uzlabošana, portālu informēja skolas direktore Svetlana Vāverniece.

Direktore atklāja, ka celtniecības darbi sākti šī gada februārī. Celtnieki – uzņēmumu apvienība SIA «Būvuzņēmums NR» un SIA «MIKOR» strādājuši godam un spējuši savlaicīgi objektu nodot. 27. jūnijā būvinspektors Andris Barovskis ar komisiju pieņēma ēku ekspluatācijā.

«Projekta galvenais mērķis bija energoefektivitātes uzlabošana Skaistkalnes vidusskolas sākumskolas korpusā, samazinot izglītības iestādes siltumenerģijas patēriņu un oglekļa dioksīda emisijas apjomus. Lai sasniegtu šo mērķi, veikti ēkas fasādes, sienu, grīdas, cokola un jumta siltināšana, koka logu un durvju nomaiņa. Izbūvētas iekārtas un sistēmas efektīvai siltuma otrreizējai izmantošanai – rekuperācijas ventilācijas sistēmas. Ieguldīts liels darbs un finanšu līdzekļi pārejā no tehnoloģijām, kurās izmanto fosilos energoresursus, uz tehnoloģijām, kurās lieto atjaunojamos resursus, – nomainīts ar oglēm kurināmais apkures katls pret siltuma sūkni, kas izmanto zemes siltumu,» padarīto uzskaita S. Vāverniece.

Visā skolas ēkā veikta arī  apkures sistēmas rekonstrukcija. Projekta noslēgumā  ēkā un ārpus tās uzstādīts mūsdienīgs energoefektīvs apgaismojums, nomainot gaismekļus pret energoefektīvākiem.

Plānots, ka kopējais aprēķinātais ogļskābās gāzes emisijas samazinājums gadā būs 26 351 kilograms. Aprēķinātais ēkas siltumenerģijas patēriņa samazinājums plānots 62 275 kilovatstundas gadā.

Vecumnieku novada domes papildu finansējuma dēļ radās iespēja sakārtot kanalizāciju, notekūdeņu novadīšanu, ugunsdrošības signalizāciju un izremontēt visu ēku.

«Skolas administrācija pateicas Vecumnieku novada domei, Skaistkalnes pagasta pārvaldei, visiem celtniekiem un savas skolas tehniskajiem darbiniekiem par ieguldīto darbu un finansiālo atbalstu projektā, kas ļaus mūsu izglītojamajiem sākt jaunu mācību gadu skaistā, siltā, videi draudzīgā ēkā,» teic S. Vāverniece.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas