Skaistkalnes vidusskolu apmeklēs viesi no Polijas 2

Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskolā trešdien, 20. martā, viesosies Polijas Republikas Nacionālās aizsardzības ministrijas pārstāvji. Vizītes mērķis – apmeklēt valsts aizsardzības mācības nodarbību.
Arī Polijā, tāpat kā Latvijā, tiek realizēts valsts aizsardzības mācības (VAM) pilotprojekts. Pērn novembrī Jaunsardzes un informācijas centra (JIC) pārstāvji – direktors, pulkvežleitnants Aivis Mirbahs un kapteine Ilze Leimane – viesojās Polijā, kur iepazinās un novēroja, kā projektu ievieš vienā no lielākajām Eiropas valstīm, «Bauskas Dzīvi» informē Katrīna Tiltiņa, JIC plānošanas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste. «No 19. līdz 22. martam esam aicinājuši Polijas Nacionālās aizsardzības ministrijas pārstāvjus pieredzes apmaiņas braucienā uz Latviju. Vizītes laikā ciemiņi varēs izzināt, kā valsts aizsardzības mācība tiek ieviesta Latvijā un kā norisinās nodarbības šajā mācību priekšmetā,» atklāj K. Tiltiņa.
20. martā kopā ar amatpersonām no Polijas mācību stundā Skaistkalnes vidusskolā piedalīsies JIC darbinieki. Vizītes laikā plānots apmeklēt nodarbību arī Alojas novada Staiceles sporta profesionālajā vidusskolā.
Skaistkalnes vidusskola ir viena no 13 izglītības iestādēm Latvijā un viena no četrām Zemgales reģionā, kur šajā mācību gadā tiek realizēts VAM pilotprojekts. Nodarbības 10. klases audzēkņiem vada JIC jaunsargu vienības instruktors Gunārs Puziņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas