Skaistumkopšanas nozarē iesaistītie turpina darbu 5

«Bauskas Dzīve» izzināja, kādā režīmā darbojas skaistumkopšanas jomas speciālisti pašreizējos apstākļos, kad sabiedrības prātus uztrauc koronavīrusa izraisītās slimības «Covid-19» straujā izplatība un valstī noteikta ārkārtēja situācija.

«Skaistuma fabrikas» Bauskā manikīre un vaksācijas speciāliste Eva Dorči pauda, ka pagaidām sasirguši klienti nenākot, cilvēki esot saprotoši, ierodoties pastāvīgie apmeklētāji. «Mums ir pieejami dezinfekcijas līdzekļi, cimdi. Turklāt tāpat lietoju sejas masku, veicot manikīru, jo ir putekļi,» viņa stāsta.

«BB saloniņa» Bauskā administratore Egita Ziemele teic: «Strādājam, bet ir izlikta informācija, lai nenāk cilvēki, kuri bijuši infekcijas skartajās valstīs, kuriem ir karantīna vai kuri ir slimi. Klientu pašlaik ir nedaudz mazāk. Gadās, ka kāds atsaka pakalpojumu. Neceļam paniku, informējam par iespēju pierakstu mainīt. Pieejamas visas procedūras, veicam papildu dezinfekciju.» Arī žurnāli vairs netiek izlikti izklaidei, lai nebūtu lieku baciļu perēkļu. Tiekot jautāts, vai cilvēki nav ceļojuši, vai nav bijusi saskare ar slimniekiem. Pēc katra klienta salonā virsmas tiekot dezinficētas.

«Sargājam sevi un citus. No 17. marta apmeklētājiem lūdzam parakstīties un apliecināt, ka viņi nav bijuši slimības skartajās valstīs. Tos, kuri atgriezušies no ārzemēm, nepieņemam. Darbinieki var izvēlēties un uz darbu nenākt, ja ir vēlme pašizolēties,» skaidro E. Ziemele.

Tamāra Matvejeva, frizētavas «Karīna» Bauskā vadītāja, stāsta, ka klientus pieņemot tikai pēc pieraksta, turklāt darba laiks esot saīsināts – iepriekš strādāts līdz pulksten 17, pašlaik līdz 15. Manikīrs pieejams vienreiz nedēļā. «Klientu ir daudz mazāk. Mums ir dezinfekcijas līdzekļi rokām, virsmām, instrumentiem un grīdām, tomēr jūtamies nedroši. Strādājam spriedzē, lai gan slimi cilvēki šurp nenāk,» teic vadītāja.

SIA «Kamilli» skaistumkopšanas salona Iecavā administratore Maija Gabranova teic, ka strādājuši tikai vienu dienu pēc brīvdienām – otrdien, 17. martā. Uz nedēļu, līdz 24. martam, tiks ņemta pauze, pēc tam lemšot par darba atsākšanu. Telpās tiek veikta pastiprināta dezinfekcija.

Vietējās ziņas