Skaļās lasīšanas sacensībās izskan 15 grāmatu stāsti

Skolēnu konkursa «Latvijas Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības» Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novada fināls trešdien, 27. martā, notika Bauskas kultūras centrā. Pasākumā noskaidroja skolēnu, kas 18. maijā piedalīsies valsts finālā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Par ceļazīmi uz lasīšanas sacensību finālu cīnījās 5. un 6. klašu 15 audzēkņi. Pirms tam bērni startēja skaļās lasīšanas konkursos sava novada mērogā.

Jaunie lasītāji, viņu pedagogi, bibliotekāri un līdzjutēji noklausījās katra dalībnieka stāstījumu par grāmatu un tās autoru, kā arī aptuveni divu minūšu garu lasījumu. Pasākumu vadīja bibliotekāre Kristīne Čakāne.

Vecumnieku novada Misas vidusskolu pārstāvēja Artūrs Antonovs un Ksenija Jakovicka. Viņus uz pasākumu atveda Misas bibliotēkas vadītāja Sarmīte Šlikaite. «Konkursa laikā ļoti sadarbojāmies ar skolu, atlasē piedalījās gandrīz visi 5. un 6. klases skolēni. Bērni grāmatas izvēlējās pārsvarā no bibliotēkas klāsta. Pēc tam ar diviem labākajiem skolēniem bibliotēkā gatavojāmies un trenējāmies nākamajai kārtai. Grūtākais bija iekļauties noteiktajā laikā – trīs minūtēs,» stāsta S. Šlikaite.

Iecavas novadu pārstāvēja pieci jaunieši – Aleksandra Siliņa, Artūrs Balodis, Kristofers Birks un Egons Zaķis no Iecavas vidusskolas un Agnese Niedra no Iecavas internātpamatskolas. Visvairāk bija Bauskas novada dalībnieku. Pa vienam no trim pagastu pamatskolām – Līva Lazdiņa pārstāvēja Vecsaules pamatskolu, Dārta Esīte – Īslīces pamatskolu, Daniela Špironoka – Codes pamatskolu.

Bausku pārstāvēja trīs skolēni no Bauskas sākumskolas – Annija Dzene, Patrīcija Zemture un Leina Simanoviča un divi no Bauskas pilsētas pamatskolas – Gabriels Ruslans Ciprus un Pēteris Vinogradovs. Katrs dalībnieks saņēma nomināciju kā sava lasījuma vērtējumu – skaļākais, mierīgākais, emocionālākais un tamlīdzīgi.

Visu bērnu sniegumu vērtēja žūrija – Gunta Siliņa, Edvīns Hegenbarts un Aina Ušča. G. Siliņa pastāstīja, ka žūrijā darbojas pirmo gadu, iespaids esot ļoti jauks – jaunie lasītāji ir patīkami, sirsnīgi un pārliecinoši. «Mēs visi priecājamies, ka ir tik daudz bērnu, kas lasa grāmatas un kam patīk to darīt,» pauda E. Hegenbarts.

Pēc neliela izklaides brīža un balvu pasniegšanas žūrija beidzot nosauca lasītāju, kas šajā dienā kļuva par skaļās lasīšanas karali, saņēma milzīgu diplomu un mūsu novadus pārstāvēs valsts finālā – tas ir Pēteris Vinogradovs. Zēnu konkursam gatavoja Bauskas pilsētas pamatskolas bibliotekāre, literatūras skolotāja Inga Briede.

Ļoti priecīgs par dēla panākumu bija tēvs Rolands Vinogradovs. «Grāmatas dēls lasa – pamatā ņem no bibliotēkas atbilstoši savam vecumam. Skolotāja pierunāja piedalīties konkursā, es atbalstīju – tas ir to vērts. Dēls apmeklē treniņus, gūst panākumus sportā un dziedāšanā, tagad veiksme arī lasīšanā. Pēteris ir ļoti cītīgs jebkurā lietā, ko dara,» stāsta tēvs.

«Ir foršas sajūtas. Pirms pirmās kārtas biju slims, un vecāki šaubījās, vai man vajag piedalīties. Tomēr aizgāju, un te nu es esmu. Priecājos, ka arī mans draugs Gabriels Ciprus ieguva nomināciju «Pārliecinošākais lasītājs»,» stāsta uzvarētājs Pēteris Vinogradovs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas