Skalderu cūkkopības kompleksā noplūst virca 4

Īslīces pagasta iedzīvotāji «Bauskas Dzīvei» 15. februāra rītā pauda satraukumu, ka pie SIA «Gaižēni» cūkkopības kompleksa «Skalderi» kūtsmēslu tvertnes izplūst virca. Aplūkojot apkārtni, šis fakts apstiprinājās. Kompleksa vadītājs Ramūns Balzarēvičs skaidroja, ka elektriskās strāvas nelīdzsvarots spriegums radījis bojājumus sūknim un tādējādi virca izplūdusi no lielās tvertnes. Sūkni izdevies operatīvi salabot, vircu savākt paredzēts 16. un 17. februārī.Elektrības sprieguma svārstības «Skalderiem» sagādā daudz raižu, jo no tām sabojājušies datori un tādējādi paralizēta ražotnes automātiskā vadība. Tā kā arī turpmāk nav drošas garantijas par kvalitatīvu strāvas piegādi, no Dānijas tiks atvesta īpaši jaudīga iekārta, kas nodrošinās vajadzīgo režīmu sprieguma maiņas gadījumos. Īslīcieši «Bauskas Dzīvei» uzsvēra, ka viņi vēlas, lai nebūtu apdraudējumu apkārtējai videi.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

vitālijs

tur neko nevar izdarīt,visā Latvijā pie jebkuras fermas smird,vasarā vairāk ziemā mazāk.Kam smird lai neēd gaļu :):):)

pirms 11 gadiem, 2009.08.10 23:10

Kaimiņiene

Es nesaprotu, kā var atļaut būvēt mēslu tvertnes un lopu vai cūku kūtis nesaskaņojot ar apkērtējiem iedzīvotājiem. Tās smakas tomēr izplatās diezgan patālu un ja vēl ir vasara un karsts laiks, vai, vai , vai... . Vajadzētu tā, kā jasaskaņo ar kaimiņiem zemes robežas, tā arī šādu objektu būvniecību, ar parakstiem. Labi ja smirdētu darba dienās, lai varētu mēs vismaz brīvdienās uzelpot, bet jāož cauru gadu, ne logu, ne durvis attaisīt. Smakotājiem lielāku dabas resursu nodokli!

pirms 13 gadiem, 2008.02.16 17:35

lauku māja

Par laimi šodien ziemeļu vējš - pūš to visu prom no mums.Bet, kad vējš mainīsies, tad...

pirms 13 gadiem, 2008.02.15 16:36

Šoferis

Un ko lai dara apkārtējie? Ostīt šitās smakas? Risinājumu var atrast, bet vai grib? Tas maksā naudu, Bet vai vīņi vispār tovēlas darīt?

pirms 13 gadiem, 2008.02.15 14:56

Vietējās ziņas