Skanēs trauksmes sirēnas 3

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), lai pārbaudītu trauksmes sirēnu tehnisko gatavību un skaņas signāla dzirdamību, pirmdien, 25. maijā, plkst. 11 uz trim minūtēm visā Latvijā, arī Bauskā, ieslēgs trauksmes sirēnas, informē VUGD Bauskas brigādes komandieris Aigars Sietiņš.

Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata satraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama. Trauksmes sirēnas paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem.Savukārt turpmāk, izdzirdot sirēnas signālu, jāklausās radio vai jāskatās televizori, kur šādos gadījumos tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par vēlamajiem aizsardzības pasākumiem un iespējamo rīcību katastrofu un avāriju gadījumos. Sirēnas uzstādītas ar aprēķinu, lai raidītais skaņas signāls būtu dzirdams apmēram 1,5 kilometru rādiusā (atkarībā no sirēnas izvietojuma augstuma, gaisa mitruma un vēja stipruma). Bauskā sirēna ir uz 2. vidusskolas jumta, tā tur tika uzstādīta 2005. gada pavasarī.Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, trauksmes sirēnu gatavības pārbaude tiek veikta divreiz gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nah

Kautkāds totālais stulbums izdomāts ar tām sirēnām...

pirms 12 gadiem, 2009.05.28 12:24

Saba

Kādas vēl mums tautai briesmas var draudēt?- tikai no valdības puses ar dustu neesam apstrādāti, pārējie iedarības līdzekļi un katastrofas jau ir bijuši.

pirms 12 gadiem, 2009.05.25 10:39

Latvijā un pasaulē