Skeitparkā novāc bīstamu rampu 12

Nepatīkamu pārsteigumu Bauskas skeitparka apmeklētāji piedzīvoja 2. septembrī – pāris vīru ar āmuriem un zāģiem nojauca rampu.

Vairāki desmiti jauniešu 3. septembra vakarā pulcējās skeitparka teritorijā. Noliekot svecītes, viņi pauda savu nostāju pret rampas nojaukšanu. «Neviens netika brīdināts, atnāca pāris vīru un nojauca vienu skeitparka rampu. Saprotam – tā bija veca un bīstama, ar šo zibakciju vēlamies uzsvērt, ka jaunieši par notiekošo netika informēti. Neviens skeitparka apmeklētājiem neizskaidroja, kas notiks turpmāk. Jauniešiem ir svarīga šī vieta, kur nodarboties ar sportu un atpūsties. Skeitparks Bauskā ir vajadzīgs, bet daudzi to nesaprot,» sacīja jaunatnes lietu un apvienības «Jums» vadītāja Solvita Jirgensone.

Viņa solīja cīnīties un panākt, ka skeitparks tiek atjaunots: «Runāju ar Bauskas novada domes priekšsēdētāju, ar kuru apspriedām dokumenta izveidi, kurš apstiprinātu Bauskas skeitparka nepieciešamību. Tiks vākti paraksti un noslēgta vienošanās, lai skeitparks būtu. Darīsim visu, lai realizētu kādu Eiropas projektu par skeitparka atjaunošanu. Visi negrib mācīties mūzikas vai mākslas skolā, nevēlas apmeklēt futbola vai basketbola treniņus. Mēs esam atšķirīgi, katrai interešu grupai nepieciešama kāda vieta, kur lietderīgi pavadīt laiku un izpausties. Daudziem jauniešiem tas ir skeitparks. Nevaram dzīvot un izlikties, ka šī vieta nav vajadzīga.»

Viņai piekrita visi sanākušie. Nepilnas dienas laikā sociālajos tīklos izplatītā ziņa par skeitparka nojaukšanu pārsteidza daudzus. Jaunieši nebija vienaldzīgi un aicinājumam sanākt vienkopus atsaucās. Riteņbraucēji Ingmārs Kļava, Hardijs Vanags un Kristiāns Nordens pauda nožēlu, ka rampas vairs nav. «Teica, ka nojaukšot arī otru rampu. Ko tad mēs darīsim? Laikam grib, lai braukājam pa ielām, soliņiem un citām sabiedriskām vietām,» asi reaģēja zēni. Armands Gailis, kurš brauc ar skrituļdēli, atzīst, ka rampa bija nolietota.

 «No vienas puses labi, ka nojauca, bet dodiet mums vietā jaunu! Tā bija veca rampa, ar dēli pabraukt tur nevarēja, bet riteņbraucējiem tā vēl bija lietojama. Skeitparks ir vajadzīgs,» noteic neapmierinātais jaunietis. Elīza Rutkovska, Betija Upelniece un Nikola Smirnova skeitparku neapmeklējot, atnākušas atbalstīt draugus. «Mēs zinām, cik svarīgs skeitparks ir mūsu vienaudžiem. Uzzinot par rampas demontāžu, daudzi zēni bija izbrīnīti. Viņiem skeitparks ir vajadzīgs. Tā ir vieta, kur pulcējas līdzīgi domājoši jaunieši. Ko viņi darīs, ja šīs vietas nebūs? Klaiņos?» retoriski jautā meitenes.

11 gadus vecais Ņikita Ņikītins, kurš brauc ar skrejriteni, atklāj: «Ja nebūs skeitparka, man nebūs, ko darīt. Pie datora sēdēt labā laikā negribu, nāku šeit trenēties. Bauskā ir tikai viena šāda vieta, ja to atņems, man nebūs, ko darīt.» 16 gadus vecais Ričards Ozols domā līdzīgi: «Brīvajā laikā esmu skeitparkā. Tas ir tuvu mājām, var teikt – pilsētas centrā. Lieliska vieta. Būtu žēl, ja skeitparka vairs nebūtu.»

Bauskas novada domes nekustamā īpašuma apsaimniekošanas galvenais speciālists Voldemārs Čačs demontāžu skaidro ar rampu slikto kvalitāti. «Demontējām bīstamās un nolietotās rampas. Izmantošanas termiņš šiem objektiem bija septiņi gadi, bet pagājuši jau deviņi. Pērn aizvācām vienu norakstīto objektu, šogad nācās demontēt rampu,» tā V. Čačs.

Viņš paskaidroja, ka pilsēta bez skeitparka nepaliks. «Nākotnē plānots izveidot skeitparku ar rampām un citiem objektiem Pilskalna ielā, asfaltētajā laukumā pie Bauskas stadiona, tur būs arī hokeja laukums. Būs mazāk arī iedzīvotāju pretenziju,» uzskata V. Čačs.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

...

1.septembrī nevienam nebija pārsteigums, kad bariņš sapīpējušos pastāvīgo skeitparka apmeklētāju šo rampu lauza un ārdīja bez āmuriem...

pirms 5 gadiem, 2015.09.05 11:19

s_er_h

Sūdīgi dzīvot, ja nekas vairs nepārsteidz.

pirms 5 gadiem, 2015.09.05 13:48

Petuhs

Varbūt aizvāksim visu uz pilsētas otru galu!?

pirms 5 gadiem, 2015.09.05 13:16

Jāw

Kāpēc tas gals neder, jūs kvartālnieki beidziet drifelēties!!!

pirms 5 gadiem, 2015.09.07 15:31

!

Nevis bīstamu rampu, bet salauztu! Jauniešiem bija ļoti svarīgi kādu stundu cītīgi "demontēt" pa nakti...

pirms 5 gadiem, 2015.09.05 16:15

Vecais

Neesmu gluži pārliecināts, vai segums laukumā pretī stadionam būtu gluži piemērots

pirms 5 gadiem, 2015.09.05 16:19

būs.

Būs jauns segums.

pirms 5 gadiem, 2015.09.05 23:50

skrituļslidas

Jus jau mums cik gadus solat arjaunot un uzbuvet skeitparku no jauna. Ja nemaldos 5 gadus. Mes jau bijam taisijusi video kas notiek ar skeitparku. Pec laika atnaca vides serviss uzlika paris finiera gabalus un jus pateicat ka viss kartiba. Kus pa to naudu ko izmetat pa tiem finieriem varejat gandriz pus skeitparku ustaisit.

pirms 5 gadiem, 2015.09.06 00:18

Tukums.

Nu ja. Bauska paši pievāc sev Eiropas naudu. Tukumā katru gadu uz ziemas sezonu atjauno skeitparku

pirms 5 gadiem, 2015.09.06 02:08

QWE

LIELS PALDIES BUSKAS NOVADA DOMEI PAR SKEITPARKA AIZVĀKŠANU NO TERITORIJAS DĀRZA UN SALĀTU IELĀ. TĀTAD VILCIENU STACIJA - TAS TRKSNIS, KAS RODAS, SKEITOJOT IR TIKPAT SKAĻŠ, KĀ VILCIENU STACIJĀ- TIKS PĀRCELTA TĀLU NO GUĻAMRAJONA. MAN PATIESS PRIEKS PAR TO. SKEITOŠANS FANI- JA TĀ NODARBE IR SVARĪGA- VAR AIZDOTIES UZ STADIONA APKĀRTNI UN TUR ARĪ PA NAKTĪM SKEITOT UN ARĪ VĒL KLAIGĀT, ĀRDĪTIES, KĀ TAS BIJA BIJUŠAJĀ SKETPARKĀ. JA LĪDZŠINĒJIE SKEITOTĀJI BŪTU RĒĶINĀJUŠIES ARĪ AR CITIEM IEDZĪVOTĀJIEM, TAD JAU TĀDU SKANDĀLU NEBŪTU, BET JAUNIE IZVĒLĒJĀS POZĪCIJU- MAN IR VISLIELĀKĀS TIESĪBAS- UN NU PĀRĒJIE IEDZĪVOTĀJI NESPĒJA SAMIERINĀTIES AR TO, JO, REDZIET, ARĪ VIŅI GRIB NORMĀLI DZĪVOT.

pirms 5 gadiem, 2015.09.06 19:23

rampis

Ja kautkas notiktu, tad jaunieši būtu pirmie kliedzēji.

pirms 5 gadiem, 2015.09.08 15:10

Vietējās ziņas