Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šķirotos atkritumus Iecavā savāks regulāri

Šķiroto atkritumu savākšanas akcijām Iecavas novada ciematos ir dažādi rezultāti, «Bauskas Dzīvei» stāsta «Dzīvokļu komunālās saimniecības» (DzKS) valdes priekšsēdētājs Jānis Feldmanis.

Zorģos iedzīvotāji sanesuši pilnu atkritumu mašīnu ar stikla pudelēm un papīru. Savākti arī lielgabarīta atkritumi – veci ledusskapji, dīvāni u. c. Savākšanas akcijā Dimzukalnā birums bijis vidējs, bet Zālītē, kur iedzīvotāji bija aicināti šķirotos un lielgabarīta atkritumus nodot laukumā pie bibliotēkas pagājušajā ceturtdienā, savākts samērā nedaudz.

Nākamnedēļ Rosmes ciemata iedzīvotāji tiks aicināti pa telefonu pieteikt, cik šķiroto atkritumu varētu nodot līdzīgā akcijā, sacīja J. Feldmanis. Tiks apzināta arī Audrupu iedzīvotāju interese šādi piepildīt atkritumu savākšanas mašīnu.

Kopējais atkritumu daudzums vēl nav aprēķināts, bet līdz ar to tiks noteikts arī finansējums, kas turpmāk vajadzīgs līdzīgām akcijām, sacīja J. Feldmanis. Iecerēts līdzīgu savākšanu turpmāk regulāri rīkot četras reizes gadā Zorģos, Dimzukalnā un Zālītē. Savukārt Rosmē un Audrupos atkritumu savācējs varētu ierasties pēc vajadzības ar iepriekšēju pieteikumu.

Jau vēstīts, ka septembrī DzKS rīkotā šķiroto atkritumu savākšana Iecavas novada ciematos bija pirmā šāda veida akcija. To DzKS sarīkojusi par saviem līdzekļiem, skaidro uzņēmuma vadītājs. Lai savākšanu turpinātu, iecerēts lūgt atbalstu no pašvaldības iekasētā dabas resursu nodokļa. Iedzīvotājiem šķiroto atkritumu nodošana ir bez maksas, bet uzņēmumam jāapmaksā ne tikai darbinieku virsstundas, bet arī degviela un transports.

Ik dienas šķirotos un lielgabarīta atkritumus – vecas sadzīves iekārtas un mēbeles – var nodot DzKS bāzē Iecavas pievārtē, laukumā pie attīrīšanas iekārtām, informē J. Feldmanis. Te būs konteiners nolietotajām elektroprecēm un baterijām, par kuru savākšanu DzKS noslēgts īpašs līgums. «Kastītes baterijām izvietosim arī bibliotēkās un citās pašvaldības iestādēs,» saka uzņēmuma vadītājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas