Skolās ierīkos optisko interneta tīklu

Izmantojot Izglītības un zinātnes ministrijas finansējumu, Bauskas novadā plāno trīs vidējās izglītības iestādes pievienot optiskajam interneta tīklam – tās ir Pilsrundāles, Vecumnieku un Iecavas vidusskola.

Finanšu komitejas sēdē, kas notika pagājušajā nedēļā, par optiskā tīkla ierīkošanu Vecumnieku, Iecavas un Pilsrundāles vidusskolai attālināti informēja Bauskas novada pašvaldības iestādes «Rundāles novada dome» speciāliste izglītības un IT jautājumos Zinaīda Sparāne. Viņa pastāstīja, ka no Izglītības un zinātnes ministrijas atvēlēts finansējums apmēram septiņu tūkstošu eiro apmērā, savukārt visām trim skolām interneta pieslēgšanas kopējās izmaksas ir vairāk nekā 23 tūkstoši eiro. Nepieciešamais finansējums esot atrasts pagastu un pilsētas pārvaldes budžetos. «Interneta abonēšanas maksa nepieaugs, varbūt pat samazināsies,» uzsvēra Z. Sparāne.

Viņa arī sacīja, ka Bauskas izglītības iestādēs optiskais internets jau ir ievilkts, tāpēc šīs skolas projektā varēja neiesaistīt. Skatīta arī iespēja pieslēgt optiskajam internetam Skaistkalnes vidusskolu, bet tur izmaksas aprēķinātas uz 30 tūkstošiem eiro, un šādu summu pašlaik atvēlēt nevar. «Pārējām izglītības iestādēm optiskā interneta pieslēgumu plānosim nākotnē,» tā Z. Sparāne.

Jau iepriekš Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputātus interesēja potenciālo darbu izmaksu pamatojums. Z. Sparāne informēja, ka veikta pārbaude kopā ar pārvalžu darbiniekiem un izskatās, ka optiskā tīkla ierīkošanas darbi tik daudz arī varētu izmaksāt. Viņa norādīja, ka šajā procesā aktīvi iesaistītas arī skolas, jo Izglītības un zinātnes ministrija neapmaksā iekārtas, kuras var saņemt dāvinājumā, tāpēc gatavo iesniegumu SIA «Mikrotik», kas dāvina Latvijas skolām interneta tīkla maršrutēšanas iekārtas.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas