Skolas pamestas remonta stadijā 44

Bauskas Valsts ģimnāzijas un Bauskas sākumskolas renovācijas projektam bija jābeidzas aprīlī. Tomēr izglītības iestāžu ēkas ir pamestas remonta stadijā, un nav skaidrs, kad darbus varēs atsākt.

Darbu grafiku SIA «Starbag» neievēroja jau 2014. gada vasarā, pašā rekonstrukcijas sākumā. Bauskas Valsts ģimnāzijas (BVĢ) vadība un novada domes amatpersonas meklēja dažādus veidus, kā sadarboties ar uzņēmēju. Atsaucību no ģenerāluzņēmēja neizdevās rast, un firma martā pameta Bausku, atstājot «dāvanu» nepabeigtas renovācijas izskatā.

2015. gada februāra beigās situācija objektā bija apmēram tāda – darbus veica apakšuzņēmēji, kuriem maksājumus nodrošināja ar trīspusēja līguma starpniecību, lai būtu garantija, ka Bauskas novada domes naudu darbu veicēji saņems. Savukārt no ģenerāluzņēmējas SIA «Starbag» objektā bija tikai divas personas – būvdarbu vadītāja vietas izpildītājs un uzņēmuma valdes loceklis Uģis Strupulis.

Šajā situācijā notika būvsapulce, kurā par darbiem apakšuzņēmēji atskaitījās Bauskas novada domes pārstāvjiem. «Starbag» vadītājs tikai spēja pieprasīt naudu par veiktajiem darbiem, bet būvuzraugs Jānis Rikters no SIA «Firma L4» pretim pieprasīja dokumentus, kas pierādītu, ka darbi ir paveikti. Visiem sanākušajiem bija skaidrs, ka līdz aprīļa sākumam remontus un ēku siltināšanu nepabeigs. Vienīgās cerības – ka līdz marta beigām apakšuzņēmēji saremontēs aktu zāli un sporta zāli.

Diemžēl arī šis kaut cik pozitīvais scenārijs nepiepildījās. Marta sākumā ģenerāluzņēmējs atteicās turpināt darbu, un nācās pārstāt strādāt tiem apakšuzņēmējiem, kas savus pienākumus pildīja godam. Tāpēc Bauskas Valsts ģimnāzijai vēl aizvien nav pieejama aktu un sporta zāle. SIA «Starbag» šādā veidā atstāja atvadu «dāvanu». Laikrakstam neizdevās uzzināt U. Strupuļa argumentāciju, jo uz «Bauskas Dzīves» tālruņa zvaniem viņš neatbildēja.

BVĢ direktors Raimonds Žabovs atzīst, ka precīzi pateikt, kā un kad turpināsies darbi, nevar. Pirmais uzdevums pašlaik ir atgūt 60 tūkstošu eiro priekšapmaksu, kas izsniegta SIA «Starbag». Šo summu cer dabūt atpakaļ ar apdrošinātāju palīdzību, jo gan priekšapmaksa, gan būvdarbu izpildes garantija ir apdrošināta. Nākamais – panākt juridiski precīzu vienošanos par veikto darbu apjomu. Kad būs juridiski pareizi sakārtota dokumentācija par nepabeigtajiem darbiem, varēs izsludināt jaunu iepirkuma konkursu skolu ēku renovācijas noslēgšanai, to «Bauskas Dzīvei» apstiprināja Bauskas novada domes izpilddirektors Jānis Kalinka.

BVĢ direktora vietnieks saimnieciskajā darbā Aivars Zubovs atzīst, ka daudzus darbus atlicis it kā tikai pabeigt, bet tas ir piņķerīgs process. Apkures, elektrības un ventilācijas sistēmas būs jāpārbauda, jāsakārto, jānovērš iespējamie defekti. Dažām nedēļām palicis darbs aktu un sporta zālē, jāsakārto gaiteņu griesti, palikuši daudzi nelieli kosmētiskie remonti. «Dažviet remontu pabeiguši skolas tehniskie darbinieki. Mēs strādājām celtniecības firmas vietā,» sarūgtināts A. Zubovs.

Atgādinām, ka iepirkums bija par darbiem 1,2 miljonu eiro kopsummā. Nepaveiktie darbi veido apmēram 340 tūkstošus eiro, informē
R. Žabovs. Realitātē, veicot jaunu iepirkumu šo darbu pabeigšanai, summa var būt ievērojami lielāka.

Vislielākā problēma ir ēkas fasāde. Dažviet nav dekoratīvā apmetuma, citviet tas nav nokrāsots, uz dažām sienām ir tikai siltinājums, apmēram ceturtā vai pat lielāka daļa fasādes ir vēl bez siltinājuma. Sākumskolas ēkai dažas logu ailas ir sakārtotas, dažas tikai nosiltinātas, citas palikušas bez nekā. Sastatnes atkal būs jāceļ ap visu skolu, jo visur ir palikuši kaut mazi sīkumi nepadarītā. Lai vietām pabeigtu ap simt eiro vērtus darbus, ko nepaveica iepriekšējā firma, vienalga būs jāuzstāda sastatnes, kas izmaksās ievērojami dārgāk par veicamo darbu apjomu.

Vispār nav sākta ne ēku cokolstāva siltināšana, ne lietus notekūdeņu sistēmas sakārtošana un drenāžas ierīkošana.

Savulaik Bauskas novada domes pārstāvji informēja, ka iepirkuma konkursā nākamais lētākais darbu veikšanas piedāvājums pēc uzvarējušās SIA «Starbag» bija par 20 tūkstošiem eiro dārgāks. Kad kļūs zināms, par kādu summu būs iespējams pabeigt renovāciju, varēsim spriest, cik Bauskas novada iedzīvotājiem būs izmaksājis iepirkums pēc «zemākās cenas» principa.

Pievieno komentāru

Komentāri 44

vecāks

Kas atbild,par šādu iznākumu,loģiski būtu,iepirkuma nodoļa,kas organizē iepirkumus un apstiprināja,par kļūdām ir jāmaksā.Tā ir ļoti liela bezatbildība.Skumji,biju skolā ,tur ir drausmīgi un mūsu bērni ,lielāko dienas daļu pavada skolā.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 12:54

labais

mūsu novadā atbildība par šitādām lietām neiestājas, nav jau pirmā reize, kad uzkāpj uz tā paša grābekļa....Pietrūkst kompetences tehniskās specifikācijas izstrādē, pietrūkst kompetences līguma sagatavošanā......

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 13:14

labais

Un arī kontroles pilnīgi nekādas. Tā ir, kad lietas novadā nevada deputāti (t.sk.skolu direktori), kas formāli pieņem lēmumus, bet īstā vara jampampiņu rokās...

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 13:16

Leokādija

Par kuru laiku Bauskas autoosta, tautas īpašums, padomju lakā celts, kļuvis par privātīpašumu ?

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 20:11

...

A kur rāceņa komentārs par esošo situāciju???

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 13:09

...

A kur rāceņa komentārs par esošo situāciju???

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 13:09

-.=

«Dažviet remontu pabeiguši skolas tehniskie darbinieki. Mēs strādājām celtniecības firmas vietā,» sarūgtināts A. Zubovs. Tikai aizmirsa piemetināt- par kādu samaksu, jo skolu saimnieciskie darbinieki saņem minimālo algu atšķirībā no firmu strādniekiem.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 14:42

skumji

Viss taču likumsakarīgi - tāds pat bardaks,kā visā valstī. Jau tūlit no tā daudzinātā 4.maija un arvien lielāks.
Šo bezjēdzību skolotājiem vajadzētu likt patriotiskās audzināšanas pamatā. Domāju,ka jaunatne jau sen ir apjēgusi,ka LV neatvairāmi tuvojas Muļķuzemes statusam. Agrāk, vai vēlāk ,bet lielākā daļa pametīs šo *veiksmes* zemi.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 15:39

fakts

Tev nav gan laikam nekad ienācis prātā, ka mūsu pašu valsts iedzīvotāji paši savā valstī šīs cūcības dara, ne nenāk no Baltkrievijas vai Īrijas vai citas vietas tie kaitnieki, paši vien savā zemē sev paši kaitējam, nu nepastāv tā Latvija pati par sevi un mēs atkal paši par sevi. Ne jau valsts pati par sevi, bet mēs paši savā valstī, un pirms neviens no mums līdz kaulu smadzenēm šo vienkāršo patiesību neapjēgs, tikmēr arī tās cūcības arī turpināsies.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 16:51

> fakts

tad jau NAV FAKTS, ka esam gudri,vareni,čakli un kādi tik vien vēl diži ? NEAPGĀŽAMS FAKTS - muļķi,nespējīgi,slinki,pakaļlaižas utt. ?

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 18:08

?

Par to zemāko cenas principu, var jau spekulēt, bet ir iespēja līgumā iestrādāt tādus noteikumus, kas nosaka, kādi kritēriji izvēloties firmu ir prioritāte. Kas liedz līgumā noteikt, ka firmai jābūt ar pieredzi lielos projektos, ar labu reputāciju un no tādām firmām izvēlēties lētāko? Kas tos līgumus izstrādā?

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 16:45

!

Tam nav nozīmes, kas piedalās konkursos un uzvar, jo darbus tik un tā veic apakšuzņēmēji. Respektablās firmas tik nosmeļ krējumu un atrod kas paveiks darbu vislētāk par atlikušo summu.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 21:58

A, kas?

Vai novada dome tāpēc demisionēs? Vai kādu ierēdni tāpēc atlaidīs? Nekā - skola turpinās mocīties.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 17:21

ja kas

nu nedemisionēs, nedemisionēs, jo te nav skaidrs, kas ir goda prāts, te ir iekodies amatā, un no turienes ārā var dabūt tikai mirušā stāvoklī, vai netikšana nākošajā sasaukumā. jo pašlaik vārdi atbildība, goda prāts, likumīgas darbības ir netulkojami un nesaprotami svešvārdi

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 20:17

?

Amatpersonas nenes atbildību par budžeta līdzekļu izšķērdēšanu? šī auklēšanās ar kautkādu firmeli ir aizdomīga, ka tik kādam neatlec kāds kumosiņš!

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 18:11

!

Tu pats esi atbildīgs. Ko ievēlēji, to arī saņem.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 22:00

120

Rāceņa iepirkumos vinnē viņam zināmas firmas,piemēram Viona,arī citas,acīm redzot savu labumu kāds gūst,interesanti,vai ne?

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 20:10

130

Šoreiz sanāca neliela šaizīte, labums ir gūts, bet atdeves nekādas nav.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 22:01

nu i nu

nu re atkal ābelnieka "neaizvietojamā zvaigznīšu komanda" rulllllēēēēē...ēēēēēē!!!

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 20:19

Ra

Pašu novadā ir celtniecības firmas, bet nē, vajag ņemt pusbankrotējušu firmu no nezin kurienes.Jāsāk nelabi domāt ka kadam kas ir atkritis...

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 20:31

Paši pūta, paši dega

Vajag ar prātu draudzēties,tādu apjomu grib paveikt, neņemot vērā ka skola domāta mācību procesam no septembra.Vasarā vēl darbojās sporta nometnes un telpas celtniekiem netika atbrīvotas.Kas liedza plānot fasādes remonta darbus un iekšdarbu remontdarbus atsevišķās kārtās.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 21:39

120

Vajag padomāt,kāpēc tik lielu iepirkumu vinnēja firma,kurai lielākais būvapjoms bija 70 000,kaut kas traks,kas vispār notiek!Lētākais-labākais,smiekli nāk!Tas pats tūlįt būs ar ēdināšanu skolās.Bērni ēdīs lētus sintētiskus ēdienus.Vecāki,ejam cīņā pret lēto iepirkumu un stulbo Rāceni.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 21:51

vārna vārnai acīs neknābj.....

Ūdenssaimniecības projekti ar simtiem tūkstoši zaudējumi,skolu remontos jau nez kurā "laža".Dažs labs solīja kādus skolu celtniekus sniegt tiesā,cik piedzina par pārtrauktajiem līgumiem? Vēsture atkārtojas ,tagad atkal - summu cer dabūt atpakaļ ar apdrošinātāju palīdzību....
Direktors brauc uz Gruziju ,sēž deputātos -acīmredzot skola darīt nav ko ,tagad visi meklēs vainīgos,bet "vārna vārnai acī neknābj".
Iesildījušies projektos esam ,tagad ķersimies pie miljoniem.Izraksim upes krastu...un atklāsim-avoti......vajag vēl dažus miljonus...tad kaut kas ar iepirkumu...kaut kas ar celtniekiem....
Ko nevar celt,to nevar nest....jo nav ne cēlāju ,ne nesēju......

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 22:15

ljkiy

Piekrītu!Nost Rāceni un lētos iepirkumus.Lai iet svērt dzēšgumijas,atcerieties B/D to murgu?

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 21:59

Piekrītu!

Šim domes sasaukumam vispār labāk neko neaiztikt. Ja vēl sāks celt sportazāli vai baseinu, cik naudas aizies pa reni.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 22:04

wew

Eu,Novicki un Kursīte!zKur tagad jūsu gudrie nopelni?Lūdzu uz priekšu,darbojieties!!!!Pierādiet,cik labi esat!Labojiet Rāceņa kļūdas.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 22:25

@

Stulbu saraksti te veicam.To visu vajadzētu rakstīt uz MK finanšu ministriju un KNAB

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 22:29

kurš sāks?

Tas,kurš rakstīs nebūs lojāls "Bauskai", tiks izraidīts vai pakārts Rātslaukumā apskatei.
Tagad jau visi pērk ziepes.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 22:40

tukša sarakste

Vai tad maz ir rakstīts? Bet KNAB 99% lietu izbeidz pierādījumu trūkuma dēļ. Ja pie rokas nepieķēri, tad nekā. Bet šie kopā pirtī peras, vai tu klāt izstāvēsi un pierādījumus savāksi?

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 23:07

to Ra

Ar tām pašu firmām arī tā ir kā ir.Marinskis strādā nekvalitatīvi un neko laikā nepabeidz,sola,bet neizpilda.Nav laba firma un strādnieki paņemti no malas skolnieki,profāni un dulburi kubā.

pirms 5 gadiem, 2015.04.15 22:34

pret

Sadarbojoties ar Marinsku firmu gan tikai vienu reizi, bet diezgan ievērojamu būvniecības darbu vekšanā, esmu ļoti apmierināts ar darba kvalitāti, termiņu ievērošanu un darbinieku profesionalitāti, godīgumu un pieklājību. Un kas tur slikts, ka strādā arī kāds skolēns? Tas ir tikai apsveicami, ka iesaista jauniešus darbā.
Nevajag noriet savējos...

pirms 5 gadiem, 2015.04.16 09:03

FUI, kas konkurents pamodies?

pirms 5 gadiem, 2015.04.16 10:28

Sliktais prorabs

Katrs izvēlas savu kvalitāti! Citam labi ir, ka jumts netek, bet citam ir-lai labi netek. Citam ir kvalitatīva ideāla siena, bet citam vajag iešķību. Kvalitāti nosaka pasūtītājs, bet izpildītājs piedāvā cenu par to. Ir nesavienojamas trīs lietas-ātri, lēti, labi. Nu solīt un neizdarīt gan ir paslikti!

pirms 5 gadiem, 2015.04.16 16:52

to nū

Nevis konkurents,bet bija pieredze.Vairs ar viņiem negribu saistīties,bet no otras puses,kur tu rausi tos labos,šie vismaz vietējie,rokā dabūsi,ja vajadzēs.

pirms 5 gadiem, 2015.04.16 12:54

Nu ja!

Tauta un deputāti ir šķirti!
Tauta cenšas pelnīt, bet ir kas izšķērdē!

pirms 5 gadiem, 2015.04.16 16:20

Jānis

Tādi jau ir tie lētie darbi. Kad sāks novērtēt firmu dsarba stāžus ar atsauksmēm par iepriekš padarītajiem darbiem, pēc tam vecamo darbu tehnoloģisko pamatojumu un visu beidzot beigās apspriest darbu izmaksu tāmes. Par vislētāko tikai šāds rezultāts.

pirms 5 gadiem, 2015.04.16 17:52

Vietējās ziņas