Skolas Vecumnieku un Bauskas novadā sagatavojušās uzņemt audzēkņus klātienē, kad vien tas tiks atļauts 2

Iecere 1. – 2. klasēm atsākt mācības klātienē ir atlikta. Skolu direktores, kā arī pedagogi «Bauskas Dzīvei» apliecināja, ka ir laikus parūpējušies, lai 1. – 2. klašu skolēniem, no attālinātās vides pārejot uz mācībām klātienē, izglītošanās notiktu stingri kontrolētāk, ievērojot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Kaut gan skolas gatavas uzņemt audzēkņus, Izglītības un zinātnes ministrija piedāvā klātienes mācības atsākt tajās pašvaldībās, kurās 14 dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju.

Vallē
Vecumnieku novada Valles pamatskolas direktore Gita Eriņa atzīst, ka esot pietiekami sagatavojušies, lai, atsākoties mācībām klātienē, pa skolas durvīm varētu ienākt piecpadsmit 1. – 2. klašu audzēkņi. Arī šajā skolā katram bērnam un pedagogam piešķirs divas vairākkārt lietojamas aizsargmaskas, taču par to atkārtotu dezinficēšanu būs jārūpējas skolēnu vecākiem. Direktore paredzējusi, ka, atnākot uz skolu, pirmā būs klases stunda, kurā bērniem tiks izstāstīti visi noteikumi, kas saistīti ar epidemioloģiskajiem drošības pasākumiem.

Lai saudzētu sevi un pārējos, ne tikai pedagogi, bet arī vecāki būs atbildīgi par to, lai bērnus  pietiekami informētu par paredzētajiem pasākumiem, kas galvenokārt nozīmē masku lietošanu, roku dezinficēšanu un divu metru distances ieturēšanu. «Mācīsimies 20 minūtes, tad mums būs piecu minūšu pauze. Izlaidīsim visus bērnus gaitenī un pa to laiku izvēdināsim telpu. Pēc tam bērni nāks klasē un turpinās darbu,» izklāsta Gita Eriņa.

Īslīcē
Bauskas novada Īslīces pamatskolas direktore Irina Vargušenko stāsta, ka skolā mācās astoņpadsmit 1. – 2. klašu skolēni. Izglītības iestāde ar valsts palīdzību ir nodrošināta ar  maskām, katram skolēnam paredzētas trīs maskas – līdz pusdienām ir viena un pēc tam uzliek otru masku. Pagaidām gan grūti saprast, kā šie noteikumi darbosies realitātē, taču direktore kopā ar kolēģiem ir gatava darbam un sola uzraudzīt katru audzēkni.

Uzvarā
Balstoties uz likumā noteiktajiem drošības pasākumiem, Bauskas novada Uzvaras pamatskolas direktore Ilze Ērgle cenšas sagādāt visas nepieciešamās lietas gan skolēniem, gan pedagogiem. Kā jau parasti, Bauskas novada administrācijas transporta nodaļa nodrošinās transportu tiem bērniem, kas nedzīvo Uzvaras apkaimē.

Uzvaras pamatskolas bērniem maskas sagādātas vairumā, vienu masku komplektu piešķīrusi  Izglītības un zinātnes ministrija. Direktore kopā ar pedagogiem visam seko līdzi un rīkojas pēc plāna, un arī šajā skolā ikvienam bērnam būs piešķirtas divas vai trīs vairākkārt lietojamas maskas. Direktore cer, ka to kopšanā iesaistīsies vecāki, taču viņa pieļauj, ka daži vecāki būs pret masku lietošanu un būs nepieciešams organizēt mājas mācības. Pagaidām neesot šādu iesniegumu, ja tie būs – viņa kopā ar kolēģiem centīsies rast labāko risinājumu. «Apstākļi jāpieņem tādi, kādi tie ir. Mēs neviens nezinām, kā būs tālāk, bet noteikti, tāpat kā ziema, arī šī situācija reiz beigsies,» smej direktore.
 
Bauskas Valsts ģimnāzijā
Pakāpeniski pārejot no attālinātām mācībām uz mācībām klātienē, Bauskas Valsts ģimnāzija direktores Linutas Ģerģes vadībā sarūpējusi visu nepieciešamo 1. – 2. klašu 144  skolēniem. Skola iegādājusies dezinfekcijas līdzekļus, ar valsts palīdzību nodrošinātas katram skolēnam trīs vairākkārt lietojamas maskas. Direktore uzsver – lai bērni savu masku pazītu un nesajauktu ar cita, pedagogi izsūtījuši vecākiem ziņu ar lūgumu sava bērna maskā atzīmēt iniciāļus vai izmantot kādu citu zīmīti. Ir apsvērta doma par interešu izglītības skolotāju sākumskolas klasēs, kas būtu kā pedagoga palīgs un palīdzētu sekot līdzi tam, lai visi bērni būtu nodrošināti ar nepieciešamo.

Tā kā vairākkārt lietojamo masku komplekts katram skolēnam ir sagādāts un domāts par tās valkāšanu visas dienas garumā, plānots nedaudz pārkārtot stundu sarakstu – šajās klasēs pirmā un pēdējā varētu būt sporta stunda. «Uz sportu skolēns iekštelpās dodas ar masku, sākoties sportam, masku  novelk, bet pēc tam masku atkal uzvelk. Gluži tāpat šos noteikumus pildīs, vedot bērnus uz pusdienām. Ja laikapstākļi ļaus sporta stundu vadīt ārpus telpām, tad, protams, ievērojot divu metru distanci, nodarbības notiks svaigā gaisā. Ja laikapstākļi būs nelabvēlīgi, tad, ievērojot divu metru distanci, stundas būs nepieciešams vadīt sporta namā «Mēmele». Sporta namā ir liela zāle, katram audzēknim būs iedalīta sava vieta, lai gan vienā, gan otrā pusē atrastos desmit skolēnu,» paredzamo darbības plānu ieskicē L. Ģerģe.

Atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātajam reģionu principam, patlaban mācības klātienē varētu atsākt 20 pašvaldības, liecina Slimību profilakses un kontroles centra aktuālākie dati.

IZM kritērijam par 14 dienu kumulatīvo saslimstību ar Covid-19, kas ir zemāka par 200 saslimušajiem uz 100 000 iedzīvotāju patlaban atbilst Alsungas, Baltinavas, Ciblas, Dundagas, Durbes, Ērgļu, Jaunpiebalgas, Krustpils, Kuldīgas, Mālpils, Mērsraga, Nauksēnu, Neretas, Pārgaujas, Pāvilostas, Rucavas, Rūjienas, Salacgrīvas, Salas un Skrundas novads.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Normāli

Bērndārzi strādā bez pārtraukuma paaugstinātas bīstamības apstākļos...

pirms 12 dienām, 2021.02.14 10:30

.....

Un visi bērni visu dienu ir BEZ maskām..cits dārziņā ir 11stundas..

pirms 12 dienām, 2021.02.14 10:34

Vietējās ziņas