Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni apzina karjeras iespējas

Latvijas augstāko izglītības iestāžu pārstāvji ceturtdien, 27. martā, bija ieradušies Bauskas kultūras centrā, lai pasākumā «Karjeras diena» rosinātu vidusskolas vecuma jauniešus domāt par profesijas izvēli. 
 
Šāds informatīvs sarīkojums mūspusē notiek pirmo reizi. Bauskas novada izglītības nodaļa bija pulcinājusi pārstāvjus no Latvijas Universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA), Banku augstskolas, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Bauskas filiāles, Rīgas Juridiskās augstskolas un biznesa augstskolas «Turība».

Skolu pārstāvji labprāt stāstīja par uzņemšanas kārtību, studiju programmām un to maksu, budžeta vietām, dzīvošanas apstākļiem kopmītnēs un citām sadzīves lietām. Lielu interesi atnācēji izrādīja par LSPA sniegto piedāvājumu. Bijušais baušķenieks Juris Bukšs, kurš apgūst sporta pedagoga profesiju, labprāt dalījās pārdomās par skolas sniegtajām priekšrocībām, akcentēja budžeta vietu skaita pieaugumu un uzskaitīja eksāmenus, ko vērtē uzņemšanas komisija. Viņš uzskata, ka Bauskā «Karjeras dienas» pasākums ir vērtīgs tiem jauniešiem, kuri neapmeklēja lielo izstādi «Skola 2014» Rīgā.

Izglītības nodaļas metodiķe Māra Bauvare stāsta, ka atšķirībā no lielās izstādes «Skola 2014», kas katru gadu notiek Ķīpsalā, Bauskā skolēni, iepazīstot piedāvājumu, varēja saņemt individuālāku un personiskāku skaidrojumu. Lai neapjuktu un neapmaldītos informācijas bagātībā, tika aicinātas tikai tās augstskolas, kas ir populāras mūspuses audzēkņu vidū. Turklāt pie vairākiem izglītības iestāžu informācijas stendiem strādāja studenti, bijušie baušķenieki. «Karjeras dienas ideja –lai «savējais» stāsta «savējam»,» atklāj sarīkojuma organizatore.

Apmeklētāju vidū bija maz 12. klašu skolēnu. M. Bauvare spriež, ka skolu beidzēji lielākoties savu izvēli jau ir izdarījuši. Savukārt daļa 11. klašu audzēkņu bija devušies uz Jelgavu aizstāvēt savus zinātniski pētnieciskos darbus.

M. Bauvare uzskata, ka par profesijas izvēli būtu jāsāk domāt laikus, piemēram, 8. vai 9. klasē. «Skolēniem jāzina, vai nākotnē izvēlēties akadēmisko vai profesionālo virzienu,» skaidro metodiķe, piebilstot, ka uz pasākumu bija aicināti arī devīto klašu audzēkņi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas