Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni dzejas dienu sarīkojumā piemin Latviju un Vili Plūdoni 1

Trešdien, 18. septembrī, norisinājās Dzejas dienas «Lejeniekos» «Tev mūžam dzīvot, Latvija!» par godu Latvijas Republikas 95. dzimšanas dienai.

Bija ieradušies 5., 6. klašu skolēni no 15 mūsu novadu skolām ar sagatavotu priekšnesumu, izmantojot Viļa Plūdoņa dzejoļus, kuros izskan Dzimtenes mīlestība un dabas krāšņums, informē pasākuma organizatore Vija Cerusa.

Pirms pasākuma oficiālās daļas skolēni, atminot īpaši sagatavotās atjautības mīklas, varēja izstaigāt rakstnieka V. Plūdoņa dzimtās mājas – muzeju. Publikā izskanēja priecīgi izsaucieni, ka kāds tur esot pirmo reizi. Meistaru pavadībā tika vērots, kā tiek kults īsts lauku sviests, gatavotas pastalas, austas jostas un taisītas senas rotaslietas, kā arī bērni nogaršoja pēc «Lejenieku» receptes ceptas pankūkas.

Sarīkojumu ieskandināja Bauskas sākumskolas audzēkņi, dziedot un aicinot citus pievienoties īstenai latviešu dziesmai «Tev mūžam dzīvot, Latvija!» ar V. Plūdoņa vārdiem. Pēcāk notika dzejas lasījumi estrādes laukumā un muzeja priekšā.

Dzejas diena bija skaista, jo tika izrādīti dažādi priekšnesumi. Tā bija savā ziņā arī grūta, jo bija jābūt pieklājīgiem un klusiem, tas bija pārbaudījums skolēniem, arī īstens pārdomu brīdis. Diskusijas bērniem bija pēc izskanējušajiem skolotājas V. Cerusas jautājumiem: «Vai viegli mācīties dzejoli, un kāds ir tavs īpašais atcerēšanās paņēmiens? Vai patīk dzeja? Kurš ļoti vēlējās braukt uz šo sarīkojumu, kuru piespieda pasniedzēja?»

Piektklasniece Elizabete Saltā no Pilsrundāles vidusskolas lepojās, ka viņai patīk dzeja, un dzejoli «Atvasara» viņa izvēlējusies tā skanīguma dēļ.

Jaunsaules pamatskolas skolotāja Genovaite Sobačevska ar pieciem no sešiem klases audzēkņiem ieradusies uz Dzejas dienām «Lejeniekos» pirmo reizi, lai smeltos zināšanas un pieminētu Latvijas dižo rakstnieku. Skolēni kopīgi runāja dzeju par gadalaikiem, «samontējot» kopā vairākus dzejoļus.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sobačevska

God. L. Ieveniece! Ne jau es "Lejeniekos" pirmoreiz, bet gan man ar savu audzināmo klasi šis bija pirmais kopīgais pasākums. (5.klases audzēkņus man uzticēja š. g. 1. septembrī.) Šodien mēs jau pabijām Baltu vienības dienas pasākumā Ozolainē.

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 16:19

Vietējās ziņas