Skolēni ekskursijā varēs izzināt ceļu no grauda līdz maizei

Šoruden no jauna atvērtajā atpūtas kompleksā «Rožmalas» Bauskas novada Ceraukstes pagastā skolēniem izveidota īpaša rudens ekskursija, vēsta centra direktore Anita Dzelzkalēja.

Tās laikā bērni un jaunieši pašā Zemgales sirdī varēs izzināt ceļu no grauda, ko iesēj laukā, līdz maizei uz mūsu galda. Jau izveidoti kontakti ar Rīgas skolām, kuru audzēkņiem iepazīt lauku dzīvi būs īpaši interesanti, stāsta A. Dzelzkalēja.

«Rožmalu» saimnieki, paši būdami lauksaimnieki, ir radījuši iespēju izzināt Zemgales graudu ceļu – kā tie tiek audzēti un novākti, kamēr garšīgas maizes veidolā nonāk pie katra no mums,» atklāj vadītāja, «ir izveidota aizraujoša ekskursijas programma, kuras gaitā skolēni varēs meklēt apslēpto mantu dzirnavās un to apkārtnē. Katrs varēs iepazīt graudu kombainu, ar kuru nesen pabeigts lielais ražas novākšanas darbs.»

Ekskursija dzirnavās ļaus uzzināt, kā Zemgales zeme ir lolojusi zelta graudus senāk un šodien, ieceri skaidro A. Dzelzkalēja. «Iegūto piedzīvojumu garšu būs iespēja iecept kopīgi veidotā rudens kliņģerī dzirnavu ceptuvē. Būs arī iespēja izkustēties dažādās sporta aktivitātēs un pēc tam stiprināties ar spēcinošu zupu,» ekskursijas saturu atklāj direktore.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas