Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni Ēnu dienā izmēģina jauno ātrās palīdzības brigādes auto

Vienu no divām nesen iegādātajām jaunajām mašīnām, ar kurām turpmāk Bauskas ātrās palīdzības mediķi dosies izsaukumos, skolēniem bija iespēja aplūkot Ēnu dienā 12. februārī.

Jaunieši izrādījuši lielu interesi par Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķu darba izpēti, atklāja dienesta pārstāve Ilze Bukša. Ēnu dienā izzināt mediķu darbu NMP dienestā Bauskā vēlējās desmit jaunieši, no tiem akcijā piedalījās astoņi.

Mediķi vislabprātāk uzņem «ēnas» vidusskolas vecumā, kam ir vēlme izprast nākotnes profesiju, raksturo I. Bukša. Bauskas NMP brigādes pārstāvji skolēniem stāstīja un praktiski demonstrēja, kādas mūsdienu tehnoloģijas izmanto dienesta darbā, lai mediķi ātrāk ierastos izsaukuma vietā un labāk varētu palīdzēt nelaimē nonākušajiem.

Ārsta palīdze Džesija Konstante stāstīja jauniešiem par darba specifiku un nepieciešamo izglītību. Viņa uzsvēra, ka darbs nav viegls un tam ir augstas prasības. «Tā ir profesija, kurā jāmācās visu mūžu. Katru gadu ir jākārto pārbaudes darbi,» noteic mediķe. Viņa neslēpj, ka darbs fiziskās slodzes dēļ ir vairāk piemērots vīriešiem.

Vecumnieku vidusskolas 12. klases skolniece Madara Paškevica savu nākotni plāno saistīt ar medicīnu. Viņa vasarā gatavojas stāties Rīgas Stradiņa universitātē, kur apgūs ārstes profesiju. «Vēlos strādāt tādu darbu, kas sirdij liek pukstēt straujāk,» noteic jauniete, piebilzdama, ka nevarētu darbdienu aizvadīt, sēžot birojā pie galda. Viņa atzinīgi vērtē Ēnu dienas ideju: «Labi, ka jau skolas laikā ir iespēja iegūt zināšanas par profesiju un saprast, vai tev tas patīk vai ne.»

NMP dienesta Zemgales reģionālā centra brigāžu mediķu rīcībā līdz šī gada martam nonāks kopumā 14 jauni operatīvie medicīniskie transportlīdzekļi. Gada sākumā nomainītas desmit brigāžu automašīnas. Tādējādi drīzumā būs nomainīti visi 24 Zemgales reģiona rīcībā esošie auto, ar ko mediķi ikdienā dodas izsaukumos. Brigāžu darba vajadzībām iegādātas mašīnas gan ar divu, gan četru riteņu piedziņu, lai mediķi veiksmīgāk nokļūtu pie pacientiem pa grūti izbraucamiem ceļiem.

Piesaistot Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu un pateicoties Veselības ministrijas atbalstam, 2013. gada sākumā NMP dienesta mediķu brigādes Latvijas reģionos jau saņēma pirmos 45 jaunos operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus. Otrajā kārtā no janvāra līdz šī gada martam Latvijas reģionos nonāks 91 jauns operatīvais medicīniskais transportlīdzeklis. Līdz ar to būs pilnībā atjaunots viss līdz šim novecojošais un nolietotais NMP dienesta autoparks.

Autoparks atjaunots Eiropas fondu atbalstītā projektā «Vienotas neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas vadības informācijas sistēmas un dispečeru centru izveide». Tā kopējais finansējums ir 21 278 404 lati, minēts mājaslapā esfondi.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas