Skolēni Ēnu dienā «izseko» policistus un ugunsdzēsējus 3

Vakar, 13. februārī, Latvijā aizritēja Ēnu diena, kuras laikā skolu jauniešiem bija iespēja iepazīt dažādas profesijas. Tā notika arī Bauskā.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirknī bija ieradies prāvs «ēnotāju» pulks – 28 jaunieši. Arīdzan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļā bija atnākuši zēni, kas vēlējās iepazīt šo profesiju.

Policijas Bauskas iecirkņa zālē atnākušos «ēnotājus» gaidīja Ilva Buka, Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākā inspektore, Kārtības policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Egīls Gailis un Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Aleksandrs Sidorčiks. Zālē vienkopus pulcējās policijas darbā ieinteresētie jaunieši un nozarē strādājošie, kuri bija ar mieru rādīt savu ikdienu.

Bauskas policijas iecirkņa darbu vēlējās izzināt skolēni no Īslīces pamatskolas, Bauskas 2. vidusskolas, Bauskas Valsts ģimnāzijas, Pilsrundāles vidusskolas, Bauskas pilsētas pamatskolas, Griķu pamatskolas, Vecsaules pamatskolas, Iecavas vidusskolas, kā arī mazliet tālāk braukuši viesi – no Elejas vidusskolas, kā arī Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma un Rīgas Valsts tehnikuma audzēkņi.

Katrīna Ļizaņeca no Bauskas 2. vidusskolas 12. klases atzina: «Tāpēc paliku vidusskolā, ka gribu iestāties Valsts policijas koledžā.» Arī Ketlīna Kupča, 2. vidusskolas 12. klases audzēkne, prāto nākotnē izglītoties minētajā koledžā, tālab atnākusi «ēnot» policiju.

Iespējams, vismotivētākā jauniete no visiem atnākušajiem bija Kristiāna Purmale, kas ir Bauskas Valsts ģimnāzijas absolvente, kam, jau sākot no 10. klases, nākotnes profesijas izvēle bijusi skaidra. Tūlīt – 19., 20. februārī – jauniete kārtos iestājeksāmenus Valsts policijas koledžā.

Patruļdienesta inspektors Atis Buka ar «ēnotājiem» bija devies izbraukumā pa Bausku un Codes pagastu. Kopīgais darbs bijis interesants, jo sastādīts pārkāpuma protokols par ātruma pārsniegšanu – «noķerts» šoferis, kurš «lidoja» ar 129 km/h. Savukārt kāds cits braucis alkohola reibumā. Jaunieši varējuši piedzīvot arī šādas situācijas.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļā «Bauskas Dzīve» sastapa piecus zēnus – divi ieradušies no Bauskas pilsētas pamatskolas, divi – no Uzvaras pamatskolas un viens – no Bauskas Valsts ģimnāzijas.

Kaspars Pīpiņš un Elvis Ričards Kalniņš, pilsētas pamatskolas 8.b klases audzēkņi, gribējuši izzināt ugunsdzēsēju ikdienas darbu un redzēt aprīkojumu. Visi zēni ieinteresēti klausījās Bauskas daļas vada komandiera Edgara Šermuka stāstītajā un skatījās foto un video datorā. Zēni uzzināja, kā glābt gulbi, cik tālu var «aizšaut» ūdeni no ugunsdzēsēju šļūtenes, kā arī citus interesantus faktus.

Tad puiši devās skatīt ugunsdzēsēju-glābēju apģērbu. E. Šermuks rādīja un skaidroja apģērba specifiku, interesantas detaļas, kas ir nenovērtējamas, dzēšot ugunsgrēku. «Zābaki ir kopā ar biksēm, lai var ātrāk uzvilkt,» demonstrēja vada komandieris.
«Izbraukšanas laiks pilsētā ir astoņas minūtes, savukārt laukos jāierodas 25 minūšu laikā. Protams, ja nav nepārvarami apstākļi. Tas nozīmē, ka 90 sekundēs jāizbrauc un aptuveni 32 sekundēs jāsaģērbjas,» skaidroja E. Šermuks.

Ēnu diena ir pasaulē zināma «Junior Achievement» karjeras izglītības programma 1. – 12. klašu skolēniem, kuras laikā viņi apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

daudz

Interesantāk būtu "izsekot" dzīvokļu un šķūnīšu apzadzējusl,kurus Bauskas poliči nu nekādi nespēj izsekot

pirms gada, 2019.02.15 15:25

jauki

Jā, tas arī būtu interesanti, tā jau ir dzīves realitāte, bet ja nopietni sapratām gudri ir mūsu skolēni. Priecē pamatskolas meitenītes uzdotie jautājumi. Paldies pedagogiem , vecākiem kas iedrošināja jauniešus redzēt policijas ikdienu.

pirms gada, 2019.02.15 16:21

skats no malas

Labs pasākums.Redzēju,ka bērniem patika.Prieks par mūsu pašvaldības policistiem,kuri tik jauki un smaidīgi runājās ar bērniem.Man patika.

pirms gada, 2019.02.17 17:52

Vietējās ziņas