Skolēni gausi piesakās darbam vasarā 16

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiālē turpinās skolēnu pieteikšanās darbam vasarā. Līdz otrdienai, 20. maijam, bija reģistrējušies tikai 45 skolēni. NVA Bauskas filiāles referente nodarbinātības jautājumos Aiga Ludviga zemo aktivitāti skaidroja ar vairākkārtēju pieteikšanās sākuma datumu maiņu, kas varētu būt radījis nelielu apjukumu. Pusaudžu pieteikšanās sākās jau 10. maijā, taču tikai no 21. maija var saņemt darba norīkojumus jūnijam. Ierodoties pieteikties darbam, skolēniem līdzi jāņem tikai pase vai dzimšanas apliecība. Strādāt varēs vienu mēnesi, sākot no 2. jūnija. Jaunieši paši var izvēlēties, kurā mēnesī strādāt - jūnijā, jūlijā vai augustā. Iepriekšējos gados pieprasītākais mēnesis bijis jūlijs, turpretī šajā gadā saistībā ar Dziesmu un deju svētkiem, kuros piedalīsies arī Bauskas skolēni, tas nav tik izteikti.A. Ludviga stāsta, ka daudzi izvēlas to pašu darba devēju, ko iepriekšējā gadā, jo ir iepatikusies darba vide. Tā, piemēram, skolēni atkārtoti vēlas strādāt Rundāles pilis muzejā, kas šogad ir lielākais darba devējs, pa vasaru kopā piedāvājot 60 darba vietu - 20 katru mēnesi. Rundāles pils muzeja vecākā personāla speciāliste Gunta Ārenta atzīst, ka tas ir izdevīgi arī pašam darba devējam, jo pusi no skolēniem algās izmaksājamās summas piešķir valsts - uzņēmumi var ietaupīt savu algu budžetu.  Rundāles pils tik lielu darba vietu skaitu šogad piedāvā tādēļ, ka ar katru gadu izstāžu zālēs klāt tiek pievienots kaut kas jauns un ir vajadzīgi zāļu uzraugi. Desmit skolēnu katru vasaras mēnesi strādās arī Rundāles pils dārzā. Šis ir trešais gads, kad Rundāles pils iesaistījusies skolēnu vasaras nodarbināšanā.Otra lielākā skolēnu darba devēja Bauskas rajonā ir SIA «Baltic Devon Mink» Iecavas rajonā, kas nodarbojas ar ūdeļu audzēšanu un piedāvā 36 darba vietas. Uzņēmuma darba aizsardzības vecākā speciāliste Jolanta Brikovska atklāj, ka iesaistīšanās pusaudžu vasaras nodarbinātībā ir iespēja iepazīstināt vietējos iedzīvotājus ar jauno uzņēmumu. Daudzi nemaz nezina, ka viņu pagastā atrodas SIA «Baltic Devon Mink», kas darbību sāka šī gada janvārī.  J. Brikovska cer, kādam no jaunajiem darbiniekiem iepatiksies piedāvātais darbs un apmācību varēs turpināt, iespējams, kāds pēc vidusskolas iegūs veterināra izglītību un atgriezīsies šajā darbavietā. Pašiem skolēniem ar dzīvniekiem nenākšoties strādāt, - viņi gatavos ūdeļu būrus un palīdzēs apkārtnes sakopšanā.Uzņēmumā «Sparlats» Gailīšu pagastā, kurš ir trešais lielākais darba devējs, šogad būs iespēja strādāt 30 skolēniem. Uzņēmums pusaudžus nodarbina jau vairākus gadus pēc kārtas. Atgādināsim, ka Nodarbinātības valsts aģentūra skolēnu nodarbināšanu vasarā organizē jau piekto gadu.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Labveelis beerniem

Pareizi ka nepieteiksie,No beerna prasa par 1000 Ls izdariit,bet maksaa maz,pat minimumu varbuut nesamaksaas.Bernam pasaka(piem.veikala)jakaarto plaukti un prece japienes tuksajos plaukto,lai netruuktu.Bet brivajos brizos rokas atputinot izmazgaa telpas,nomazgaa kruzites un ta taalak,bet izraadaas ka beerns jau pilda divus darbus tas ir faseetaajs un apkopeejs,bet algu maksaa vienu.Tapeec berniem zud interese pret darbu,jo sarunaas ar darba deveju bija tikai fasesana.

pirms 12 gadiem, 2008.05.23 23:10

darba devējs

Protams, ne visi darba devēji piesakās projektam NVA. Tā ir tikai minimālā daļa un ne visi var dabūt valsts atbalstu skolnieku nodarbinātībai. Pēc pieredzis zinu, ka 13-14g skolniekus bez valsts atbalsta darba devēji neņems. 15-18g jauniešiem atbildīgu darbu arī neviens neusticēs, tapēc jābūt gatavam veikt palīgstrādnieka darbus - "atnes-padod". Gribot strādāšu skolnieku ir daudz un,līdz ar to, darba devējam ir izvēle. Pilnīgi un noteikti viņš pieņems darbā to kam mazāk jāmaksā. Un,ticiet man, atradīsies skolnieki kui strādās mazāk ne kā par 150Ls un tie nebūs tie sliktākie bērni. Ko es varētu ieteikt? Apstaigāt daudz darba devējus nav reāli. Jāņem telefons un jāzvana kafeinīcām, būvfirmām, ceļiniekiem(tur es domāju būs darbs arī meitenēm ceļmalu sakopšanā), var pazvanīt pašvaldībām. Notikti būs sludinājumi avīzē par ražas novākšanu, ravēšanu kā arī darbs siltumnīcās, kur jums maksās par padarīto darbu un jums būs jiespēja nopelnīt vai nu savas ģimenes atbalstam vai savu sapnīšu piepildīšanai. Veiksmi!!!:-)

pirms 12 gadiem, 2008.05.23 09:52

Eli

Manāms, ka cilvēks kompetents šajā jomā- kur var jaunietis meklēt darbu vasarā?

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 19:51

darba devejs

es labprāt maksāšu lielu algu, bet jāsaprot, ka to vajag nopelnīt. Ambīcijas 14gadu vecumā ir labi, bet realitātei ir jaskatās acīs. Ja jūs pateiksiet par ko man viņam būtu jāmaksā vairāk par 150Ls es viņu pieņemsu darba. Man ir pieredze 13-14g nodarbinātibā un teikšu, ka vairāk problēmu nekā labumu. Es nevaru runāt par visiem bērniem,protams,ir arī kuri dara visu lai vairāk nopelnīt, bet saprātu robežās taču. un ar vienu nostāju, ka man vajag lielu algu nudien nepietiek, vismaz, piekrītot Montai, ir nepieciešamas smadzenes, a ja nē, taisns ceļš uz bezdarbniekiem

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 19:40

monta

ja pats visu mūžu esi veģetējis, tad arī bērni tādi paši izaugs. Darba devējam jādomā ne tikai par to, kā samaksāt algas, attīstīt uzņēmumu, nodrošināt tā veiksmīgu darbību, iesaistīties projektos, piesaistīt investīcijas utt. bet viņam arī jādomā, kā nopelnīt un izdzīvot! Ja negribi strādāt pie cita, izmēģini pats ko noorganizēt, un tad runā par mazām algām. Starp citu, pie mums nav verdzības iekārta - nevienu strādāt nespiež, kur nu vēl bērnus. Cita lieta - audzināšanas nolūki. Bet iepriekš jau savas domas izteicu - jo tukšāks pauris, jo lielāku algu prasa.

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 16:09

Eli

Vērotājam un darba devējam - Pašlaik arī kā tāda muļķe zvanu un sūtu e-pastus uz visurieni ar jautājumu- vai gadījumā nav vajadzīgs darbinieks vasarai? Manuprāt, tas ir samērtā zemiski!
Atzīstiet - ja uz visiem maniem jautājumiem var atbildēt ar vārdiem NEZINU, vai arī NAV VAIRS KO PIEDĀVĀT, tad man slikti metas. jo šī iestāde tomēr ir kompeteenta šajā jomā.

Kurš tad man sniegs atbildi uz jautājumu KUR es varu iet un meklēt darbu? pie KURIEM darba devējiem man doties un runāt par iespējām strādāt, jo skaidri saprotams, ka VISIEM tas nav vajadzīgs. un iedomājoties situāciju, ka tgd piemēram hansabankā vai varbūt viesnīcā visu līniju noslogos skolēni, kas nepārtraukti viens pēc otra zvanīs un jautās vai nav nepieciešami darbinieki. Vai gadījumā nebūs tā, ka tas manāmi traucēs darrbiniekiem strādāt?!?
Tieši tāpēc, ka NVA ir starpnieks, es neprasu vairāk par atbildi uz jautājumu KUR ir vajadzīgi šie darbinieki.

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 15:42

SANDIS

Pieredzeejis vai nee bet savus beernus pa 150 ls darbaa nelaidiissu.
Mala4i jauniessi ar taadu nostaaju juus panaaksiet lielaakas algas.
Darba deveeji negrib maksaat algas, bet grib lai gaazz zelta kalnus...........

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 15:30

darba devējs

jaunais cilvēk, kam ir 14, jūs varat strādāt četras stundas dienā, kādu vieglu darbu. Jums nav ne pieredzes, ne kādas zināšanas un pie tam jūs varat strādāt ne tikai valsts iestādēs, bet arī privātuzņēmumos. Pasakiet, ko jūs darīsiet tādu svarīgu lai jums maksātu vairāk, Jūs nedrīkstat celt smagumus, jūs nedrīkstat strādāt augstumā un tt. Pie tam vajadzīgs cilvēks, kas jūs pieskatīs, bet naudu jūs gribat saņemt inkā jus būdu pieredzējis darbinieks

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 14:35

Jautājums Ludvigas kundzei - Tās 126 darba vietas ir Jūsu draugu bērniem un Jūsu iedomu draugiem? Jo, savādāk es nesaprotu - KĀPĒC MAN NEDOD DARBU???

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 14:12

moins :D neviens skolēns tak nav tik stulbs, lai ietu strādāt par kaut kādaām kapeikām! Un tiešām strādāt!! Piemēram man ir 14.. bet es nedrīkstu strādāt var teikt ka gandrīz nekur - tikai valsts iestādes! A es netaisos vergot par 60 ls mēnesī!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 14:11

monta

nu, pie mums jau tradicionāli - jo tukšākas smadzenes, jo proporcionāli lielākas algas prasības. Tā teikt, ja nemaksāsi štuku, neceri, ka IEŠU (ne jau strādāšu)uz darbu.

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 12:35

darba devējs

Man bija sadarbiba ar Ludvigas kundzi. Ļoti sirsnīgs cilvēks un ātri prata man īzpalīdzēt. Bet bērnam jau no skolas sola ir jāzin, ka lai atrast darbu tādu kādu viņš grib ir jāpiepūla gan savas smadzenes, gan savas tuklās, vārgās kājiņas. Darba devējs jums pakaļ neskries. Ko jus,Eli, esat izdarījuši(izņemot atnākšanu uz NVA) lai atrast sev piemērotu darbu.

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 12:08

vērotājs

Lasot rakstu, brīnos, ka jaunieši neiedomājas par to, ka NVA ir tikai starpnieks starp skolēnu un darba devēju. Daudzi darba devēji ņem skolēnus vasarā uz savu roku un maksā vairāk nekā 160 Ls. Ja jaunietis patiešām vēlas strādāt, darbu var atrast!!! Ir tikai viens jautājums, vai vēlas meklēt?

pirms 12 gadiem, 2008.05.22 10:13

dgjd

otrkārt.. par tadu smiekla naudu pat negribas stradat!
tad jau labak tiesham atpusties majas, nevis par 100Ls uz rokas menesi vergot!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.21 22:31

Eli

Šai pašai Ludvigas kundzei varu dot vienu lielu argumentu kādēļ tad atsaudzība ir tik maza.
Vajag savas tuklās roķelews arī pakustināt.
šodien biju NVA un sapratu, ka vienīgais ,ko viņa man var piedāvāt ir staigāt pa visiem Bauskas veikaliem un jautāt vai viņiem nevajag strādniekus.

jo uz pirmo jautājumu: "Labdien, kādas ir iespējas ar darbu vasarā?" atbilde skanēja sekojoša: "Nu jau vairs nav ko piedāvāt.." Tikai pēc piecu minūšu lauzīšanās un lūgšanās vai tad tiešām nav vēl kāda vietiņa atklājās, ka 10 vietas lauku apzaļumošanas darbos vēl esot...

Vai tad tiešām 126 darbavietas var aizpildīt vien 45 skolēni tā, ka tikai 10 vietas paliek brīvas? nemaz neskaitīsim uzņēmējus, kuri piedāvā 1-2 darba vietas...

Kauns un negods par šādu attieksmi un vēl piedevām uzdrošināšanos čīkstēt!!!

pirms 12 gadiem, 2008.05.21 21:13

Vietējās ziņas