Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni iepazīst «dzīvo» vēsturi 3

Lāčplēša dienas atceri šogad citādāk organizēja Bauskas bērnu un jauniešu centrs (BJC). Centra pagalmā rosījās jaunsargi, dažādu gadu formās tērpti karavīri.

Pilsētas, arī novada skolu audzēkņi 11. novembrī BJC pagalmā varēja iepazīt dažādu laiku karavīru formas, apskatīt ieročus, iesaistīties jaunsargu rīkotajās spēlēs. BJC direktore Benita Svareniece portālam pastāstīja, ka šoreiz pasākumu nolemts organizēt citādāk. Tādēļ aicināti iesaistīties ne tikai vietējie jaunsargi, bet arī karavīru vēstures kluba biedri.

Šāds sarīkojums ir daudz interesantāks nekā lekcija klasē par karavīriem un viņu varoņdarbiem. «Bauskas Dzīvei» to atzina Bauskas Valsts ģimnāzijas 8. klases skolniece Monika Sokolovska. Pusaudze bilda, ka ne visai patīkamie laika apstākļi – migla, drēgnums, peļķes pagalmā – lieliski papildina noskaņu.

 8. klases audzēknis Aleksandrs Abramovs apliecināja, ka interesantākā viņam šķiet iespēja paturēt rokās ieročus. Jaunietis sacīja, ka skolā ir stāstīts par Lāčplēša dienas nozīmi Latvijas vēsturē. Tagad viņam tā būs izprotama daudz labāk.

Ģimnāzijas pasniedzēja Ināra Graudiņa pozitīvi vērtēja iespēju skolēniem satikties ar jaunsargiem, aprunāties, iepazīties ar ieročiem. Tas, iespējams, ieinteresēs pusaudžus iesaistīties jaunsargu aktivitātēs.

Skolēni, arī pedagogi ieinteresēti aprunājās ar kara vēstures kluba «Latviešu karavīri» biedriem. Bauskā bija ieradušies deviņi vīri, tērpušies cara laika latviešu strēlnieku, Sarkanās armijas Otrā pasaules kara kaujinieka, čekista, latviešu leģionāra formās.

Kluba vadītāja vietnieks Raimonds Valters «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka skolēniem interese par vēsturiskajām formām nav tik liela kā pieaugušajiem. «Mūsu iecere ir ļaut jauniešiem saprast, kādus laikus piedzīvojusi mūsu tauta, kādās formās ir nācies tērpties mūsu karavīriem. Viņiem ir svarīgi zināt vēsturi, lai labāk saprastu šodien notiekošo,» atzina R. Valters.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

juris

a kada sakara te nkvd lachplesi ari deporteja

pirms 6 gadiem, 2013.11.11 20:50

skolotāja

Paldies BJC kolektīvam par jauko pasākumu! Bija ļoti interesanti, pārdomāti un mīļi, tik jauka Lāčplēša diena bija pirmoreiz! Lai Jums veicas!

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 06:47

aussargs

Lāčplēša varoņdarbu pamatā ir spēks spalvainajās ausīs. Uz garajām ēzeļa ausīm savukārt var sakarināt daudz *īstās* vēstures makaronu. Sīkaļas,stiepiet ausis garumā,karinātāji uzradīsies paši no sevis!

pirms 6 gadiem, 2013.11.12 12:19

Vietējās ziņas