Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni jokus plēš Bauskas bērnu un jauniešu centrā 4

Trīspadsmit jautru zēnu un meiteņu vakar, 1. marta pēcpusdienā, smiekliem piepildīja Bauskas bērnu un jauniešu centru. Tur risinājās konkurss «Anekdošu virpulis». Bauskas 2. vidusskolas 9. klases audzēknis Vilnis Dervins pirms konkursa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka galvenais - nopietnam jābūt pašam stāstītājam, smieties nekādā gadījumā nedrīkst. Andis Murelis no Mežotnes internātvidusskolas atzina, ka interesantas anekdotes atrast nav viegli. Vissmieklīgākie viņam šķiet atgadījumi no dzīves, tikai tos jāprot labi pastāstīt. Bauskas 2. vidusskolas 1. klases skolniecei Nikolai Vecelei piedalīties konkursā ieteica skolotāja. Meitene apgalvoja, ka ir diezgan runīga, viņai patīk stāstīt visādus jokus. Anekdotes konkursam izvēlējušās abas ar mammu. Klātesot anekdošu stāstīšanā, «Bauskas Dzīve» novēroja, ka bērnu joki nevienu reizi vien pamatīgi sasmīdināja gan žūriju, gan citus klātesošos. Bija arī smiešanās par «mūžīgām vērtībām»: par čukčām, par trako nama iemītniekiem, arī blondīnēm. Tika smiets par amizantās situācijās nonākušiem dzērājiem, mīļākajiem, maziem bērniem. Anekdošu varoņu kārtā bija policisti, kuri kāro «piecīti», gruzīni, bija iespējams iegūt arī informāciju, piemēram, par to, kā noteikt mušai dzimumu. Mazos stāstniekus vērtēja žūrija, kurā bija policists, savulaik televīzijas šova dalībnieks Andris Pizičs, folkloriste Elīna Kūla-Braže. Viņa savulaik darbojusies Latvijas konkursos Rīgā. No Bauskas konkursa uz Rīgu dosies Nikola Vecele un Amanda Savicka no Bauskas 2. vidusskolas un Andis Murelis, Santa Zvejniece un Ņina Boriseviča no Mežotnes internātvidusskolas. Smieklu dienā viņi sacentīsies par Mazā, Lielā, Dižā vai Ekselentā smīdinātāja nosaukumu.  E. Kūla-Braže vēlēja baušķeniekiem galvaspilsētā būt vēl drošākiem, anekdošu pūru pielocīt īpaši bagātu. Konkursa nolikums paredz, ka Rīgā jokot nāksies par nejauši izvēlētām tēmām. Kuram anekdošu būs vairāk, tam lielākas izredzes iegūt Ekselentā smīdinātāja titulu.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

veronikai

cIK NOPROTU, VIŅAI VISPĀR NAV HUMORA IZJŪTAS, ĻOTI NEVAIKMĪGI IZVĒLĒTA žūrijas locekle.

pirms 9 gadiem, 2011.03.03 16:30

"...folkloriste Elīna Kūla-Braže. Viņa savulaik darbojusies Latvijas konkursos Rīgā." /v.a./

kados konkursos, Auzinj?! Skaistuma vai dziedasanas?
bet ko var gribet - taa tak musu Auzina - neko nekad lidz galam nepasaka.

pirms 9 gadiem, 2011.03.03 12:38

gudrā

Cik zinu, tad skolnieki ir puikas un skolnieces ir meitenes, bet gan puikas, gan meitenes ir skolēni. Virsrakstā ir kļūda!

pirms 9 gadiem, 2011.03.03 12:08

Vietējās ziņas