Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Skolēni «Lejeniekos» svin Plūdoņa vārda dienu 2

Viļa vārda godināšana «Lejeniekos» trešdien, 28. maijā, pulcēja prāvu pulku svinību dalībnieku. Te viņiem bija sarūpēta iespēja izklaidēties, apliecināt savas zināšanas.

Pārgājienā uz «Lejeniekiem» šajā dienā bija devušies vairāk nekā simts Bauskas sākumskolas 2. – 4. klašu audzēkņu. 4.c klases skolnieces Betijas Karlīnas Bēmanes mamma Inese Bēmane portālam pastāstīja, ka šeit ierodas katru gadu. Te ir interesanti, bērniem patīk. Šoreiz nolemts, ka ceturtklasnieki «Lejeniekos» arī nakšņos, tādējādi izbaudot teltī gulēšanas, ugunskura kurināšanas un desiņu cepšanas priekus.

Sākumskolas 2.b klases skolnieks Renārs Cimermanis pastāstīja, ka interesantas bija dažādās atrakcijas. Viņam vislabāk patika dzintara gabaliņu meklēšana. Šīs klases skolēni uz «Lejeniekiem» dosies arī piektdien, kad te būs svinīgs mācību gada noslēguma pasākums un liecību izsniegšana.

Skolēniem te bija iespēja minēt mīklas, norunāt vai nolasīt Viļa Plūdoņa dzejoļus. Bauskas sākumskolas 4.b klases skolnieks Matīss Čakšs atzina, ka Plūdoņa dzejoļi ir interesanti, tie ir tēlaini un viegli saprotami.

Pasākumā par noskaņu gādāja Ceraukstes pagasta folkloras kopa «Laukam pāri», sanākušie varēja baudīt uz ugunskura vārītu skābeņu zupu. Skābenes bija salasītas muzeja apkaimes pļavās.

«Lejenieku» muzeja vadītājas Signe Samsone pastāstīja, ka maijā muzejā vai katru dienu ierodas skolēnu ekskursijas. Bērni te bijuši no Rīgas, Tukuma, Dobeles. Vairums skolēnu ir zinoši, pazīst Viļa Plūdoņa populārākos darbus. Mazākajiem visinteresantākais šķiet zaķīšu pirtiņas apmeklējums, citus saista etnogrāfisko priekšmetu kolekcija muzejā, arī ratnīcas apskate.

Viļa dienas svinības «Lejeniekos» 28. maijā iesākās ar divu kompaktdisku svinīgu atvēršanu. Diskā «Plūdonim 140» apkopotas dzejnieka meitas Antras Plūdones atmiņas, dažādas fotogrāfijas, publikācijas par dzejnieku. Otrā diskā «Plūdoņa raduraksti» ir dzimtas ciltskoks. Arī to papildina fotogrāfijas, komentāri par attēlos redzamajām personām un notikumiem. Diski nav paredzēti publiskai izplatīšanai. Tie glabāsies Bauskas un Ceraukstes bibliotēkās, arī «Lejenieku» muzejā. Šeit ar tiem varēs iepazīties ikviens interesents.

Abu kompaktdisku veidošanā strādājušas bibliotekāres Laimdota Ozoliņa un Valentīna Tarvida, kā arī Signe Samsone.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

"Lejenieku" fane

Malači! Malači!
Prieks par visu, ko darāt!:):):)

pirms 6 gadiem, 2014.05.29 09:01

plūdons

žēl tik , ka tās formas ieinteresēšanai tādas nemodernas.
vienīgi nakšņošana ir jauki.

pirms 6 gadiem, 2014.05.30 07:56

Vietējās ziņas