Skolēni mācās kļūt par līderiem 2

Bauskas Valsts ģimnāzijas 10. klases audzēknis Andris Kāposts pats apgūst līdera prasmes un māca to arī jaunāko klašu skolēniem. Tādējādi viņš īsteno programmas «Junior Achievement – Young Enterprise Latvija» piedāvāto projektu «Kļūsti atvērts».

Šajā projektā A. Kāposts pieteicis paša izstrādātu programmu, kas palīdz izkopt līdera prasmes jaunāko klašu audzēkņiem. Ģimnāzists nokomplektējis 23 pusaudžu grupu, kurā ir skolēni no Bauskas pilsētas pamatskolas, Bauskas sākumskolas, arī Īslīces vidusskolas un Vecsaules pamatskolas. Skolēni reizi nedēļā dažādās nodarbībās apgūst prasmes, kuras viņiem vēlāk var noderēt amatierkopās, debatēs, dažādos publiskos pasākumos.

 Skolēniem noderīgas prasmes palīdzējusi iemācīties Vecsaules amatierteātra režisore Gunta Siliņa. Ar pusaudžiem strādājusi skolotāja Vaira Dundure, latviešu valodas pasniedzēja Vija Cerusa, kultūras darbinieki Edvīns Hegenbarts un Solvita Rotberga.

«Daudz ko noderīgu šajās nodarbībās ieguvuši ne tikai skolēni, bet arī es pats. Man tā ir lieliska iespēja mācīties organizēt un plānot darbus, uzrunāt nodarbību vadītājus, ieinteresēt jaunāko klašu skolēnus dažādu neparastu, radošu uzdevumu veikšanai. Viņi apgūst prasmes strādāt komandā, izraudzīties no sava vidus skolēnu, kuram var uzticēt līdera pienākumus,» tā vairākus mēnešus ilgajās nodarbībās paveikto un vēl iecerēto atklāj A. Kāposts.

Atzinīgi par divām kopā pavadītajām stundām vairāku nedēļu garumā izsakās projektā iesaistītie skolēni. 5. klases audzēkne Linda Sakne no Īslīces vidusskolas par vērtīgāko uzskata stājas un pareizrunas izkopšanu. Vecsaules pamatskolas 5. klases audzēkne Sabīne Treilība atzinīgi vērtē iespēju iegūt jaunus draugus, kļūt atvērtākai. Savukārt viņas skolasbiedrs Andrejs Līdaka pozitīvi vērtē nodarbības, kurās mācījies nebīties iznākt auditorijas priekšā un uzstāties. Tas noteikti noderēs stundās, ārpusklases aktivitātēs. Bauskas pilsētas pamatskolas 5. klases audzēkne Rebeka Zotova ir apmierināta, ka nodarbībās izkopusi prasmes būt drošai auditorijas priekšā.

«Bauskas Dzīve» apmeklēja nodarbību, kurā ar skolēniem strādāja režisore G. Siliņa. Pēc attīstošo uzdevumu izpildes A. Kāposts skolēniem paziņoja nākamās nodarbības tēmu. Viņiem ir jāapvienojas nelielās domubiedru grupiņās un jāiestudē skečs. «Ar Andri nodarbībās ir interesanti, arī jautri. Taču, ja vajadzīgs, viņš prot būt arī stingrs un prasīgs,» tā ģimnāzistu raksturo Bauskas sākumskolas 4. klases audzēkne Erīna Jakobsone. Dažādas nodarbības ar skolēniem A. Kāposts organizēs līdz projekta noslēgumam, kas paredzēts augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vecsaules skolas skolotāja

Novēlu Andrim veiksmi arī turpmāk! Jaunietis ir radošs, atsaucīgs un interesants!

pirms 5 gadiem, 2015.04.28 22:29

ieteikums

Ieteiktu pabeidzot skolu iemācīties vismaz rēķināt un rakstīt bez kļūdām, tad iespējams kāds 0,1% arī varētu pamēģināt izvirzīties par viszemākā līmeņa līderi. Šodienas reāla situācija liecina vien par to, ka jaunie censoņi var bez problēmām lasīt sēnes mūsu jauno saimnieku aizjūras plantācijās. Par šodienas murgaino "svētku" dienu neizteikšos - negribu kļūt rupjš.

pirms 5 gadiem, 2015.05.04 19:12

Vietējās ziņas