Skolēni mācās «spēlēties» ar biznesu 2

Biznesa galda un digitālo spēļu konkursā piedalījās 37 to autori. Konkursa noslēguma pasākumā 20. aprīlī Bauskas novada izglītības nodaļā pulcējās skolēni un viņu pedagogi.

Bauskas Centrālās bibliotēkas (BCB) galvenā bibliotekāre Madara Maslova informēja, ka BCB Biznesa bibliotēkas vadītājas Ērikas Pelceres organizētā konkursa mērķis bija rosināt skolēnus ar spēļu palīdzību attīstīt loģisko domāšanu, spēju pieņemt patstāvīgus lēmumus, kā arī nostiprināt zināšanas biznesa jomā.

Skolēni no Mežgaļu pamatskolas, Bauskas sākumskolas, Jaunsaules skolas, Īslīces vidusskolas un Bauskas Valsts ģimnāzijas startēja trīs vecuma grupās. 1. līdz 4. klašu grupā augstāko vērtējumu guva Paula Kļaviņa (Bauskas sākumskola) ar eiro reversu – domino spēli. Otro augstāko vērtējumu ieguva māsas Dārta un Kate Esītes (Īslīces vidusskola), kuras tradicionālajai domino spēlei pievienoja pirkšanas un pārdošanas funkciju. Savukārt Ketija Zemture (Bauskas sākumskola) aicināja ar neparastu mēmā šova principu atpazīt tādas vārdus kā reklāma, birojs un citi.

5. līdz 9. klašu grupā uzvarēja un ar aizrautīgu prezentāciju uzmanību piesaistīja Kārlis un Luīze Helvigi (Īslīces vidusskola). Otrās vietas ieguvējas Seranta Rutkovska un Rometa Tjuha (Bauskas Valsts ģimnāzija) izveidojušas spēli, kurā jāsatiekas ar populāru multfilmu varoņiem. Savukārt trešās vietas izcīnītāji Ralfs Niklāvs Leitāns un Rūdolfs Svarenieks (Bauskas Valsts ģimnāzija) iepazīstināja ar spēli, kurā jāsakrāj 2000 eiro.

Bauskas Valsts ģimnāzijas 10.c klases skolniece Dina Briede biznesa ideju konkursos piedalās jau vairākus gadus. Viņu saista konkursa nosacījumu daudzveidība, jo katru gadu ir citādāks uzdevums. «Šogad es izgatavoju galda spēli «Ekonomikas BUMS». Tā palīdz izprast ekonomikas un uzņēmējdarbības definīcijas, teoriju. Manuprāt, šī spēle ir noderīga un vērtīga, jo tās dalībnieki iemācās uzņēmējdarbības, ekonomikas pamatus,» skaidro D. Briede. Žūrija ģimnāzistes spēli atzina par labāko savā grupā.

Otrā vieta starp vidusskolēniem tika piešķirta ģimnāzistes Lindas Spundiņas galda spēlei «Gudrais uzņēmējs», kas maksimāli tuvināta reālajai dzīvei un mudina iziet uzņēmumu veidošanas garo procesu. Linda ieguva arī simpātiju balvu: «Man pašai bija ļoti interesanti veidot šo spēli. Patika, ka arī konkursā iesaistījās mazāko klašu skolēni, lielāku atsaucību gaidīju no vidusskolēniem.»

Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma grāmatas un diplomus no Bauskas Centrālās bibliotēkas. Simpātiju balvas pasniedza uzņēmējs Indulis Pētersons – mūzikas klausīšanās austiņas un pildspalvas ar uzrakstu. Bauskas pašvaldība visiem dalībniekiem dāvāja mācību pieredzes braucienu uz Cēsīm, kur viens no galvenajiem pieturas punktiem būs bērnu zinātnes centrs «Z(in)oo».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

sīkā

izskatās, ka interesantas spēles! Malači!

pirms 5 gadiem, 2015.04.23 21:02

Gacho nacho

ja paveiksies, tiks kādreiz valdībā, varēs turpināt spēlēties :)

pirms 5 gadiem, 2015.04.24 14:17

Vietējās ziņas