Skolēni no Bauskas un Iecavas strādās Jauniešu Saeimā 2

Nākammēnes, 26. aprīlī, Saeimas namā sanāks 9. Jauniešu Saeima. Šogad Zemgales vēlēšanu apgabalu pārstāvēs jaunieši arī no Bauskas un Iecavas novada.

Jauniešu Saeima ir Latvijas Parlamenta projekts, kas jauniešiem dod iespēju paust un aizstāvēt savas idejas, kā arī tuvāk iepazīt deputātu ikdienu. Jaunieši piesaka savas idejas vēlēšanām un vāc balsis to atbalstam gluži kā īstās vēlēšanās. Simt atbalstītāko ideju autori iekļūst Jauniešu Saeimā un tiekas Latvijas Parlamentā, lai diskutētu par aktuāliem jautājumiem, runātu no Saeimas tribīnes, satiktu aktīvus jauniešus no visas Latvijas, uzzinātu par likumdevēja darbu un iegūtu unikālu pieredzi.

Šogad Jauniešu Saeimas tēma ir «Jaunietis. Latvija. Eiropas Savienība». Tēma ir aktuāla arī saistībā ar maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Bauskas novadu šogad Jauniešu Saeimā pārstāvēs Bauskas 2. vidusskolas 12. klases skolnieks Austris Stankevics, kurš ir iesniedzis ideju par mājas darbu samazināšanu Latvijas skolās. Portālam Austris pauda: «Skolēniem Latvijā, manuprāt, ir pārāk liela slodze. Septiņas astoņas stundas skolā, pēc tam vēl jāvelta laiks vismaz divas trīs stundas mājas darbiem. Manos nākotnes plānos ietilpst kvalitatīva izglītība. Mani startēt uz Jauniešu Saeimu mudināja dalībnieki no Latvijas Universitātes Jauno politiķu skolas. Pašam ļoti interesē politika.»

A. Stankevics stāsta, ka Latvija ieņem 13. vietu pasaulē pēc skolēnu pavadītā laika, pildot mājas darbus. Viņš izpētījis, ka mājas darbu daudzums, salīdzinot ar eksāmenu rezultātiem, Latvijai nedod nekādu īpašu pārsvaru pār citām valstīm. Tajā pašā laikā valstis ar minimālu mājas darbu skaitu ir krietni apsteigušas Latvijas izglītības sistēmu.

Eva Ķeruže, Iecavas vidusskolas skolniece, ļoti interesējas par politiku un Eiropas Savienības projektiem, viņa atklāja, ka iepriekšējos divos gados bijusi Jauniešu Saeimas deputāte. Tagad viņas mērķis ir iekļūt Jauniešu Saeimas prezidijā. «Šis projekts, pēc manām domām, ir ļoti liels ieguvums visiem. Tā ir tīklošanās citam ar citu. Man patīk debatēt – izprast visus «par» un «pret». Jaunieši ir tie, kas veidos Latvijas un Eiropas nākotni.»

Eva uzskata, ka mūsdienās jauniešiem, kuri dzīvo kādā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, ir daudz dažādu iespēju, taču dezinformācija un pasivitāte liecinot par neefektīvu informācijas pieejamību jauniešu vidū. «Ir būtiski izveidot mobilo aplikāciju, kurā ikviens Eiropas Savienības dalībvalsts jaunietis varētu atrast pasākumus par visdažādākajām nozarēm sev aktuālā pilsētā vai valstī,» laikrakstam atklāj E. Ķeruže.

Par jauniešu idejām var balsot Jauniešu Saeimas mājaslapā. Jauniešu Saeimā var piedalīties ikviens jaunietis vecumā no 15 līdz 20 gadiem. Balsošana notiek līdz 7. aprīlim, informē jauniesusaeima.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

P

Apsveicami,palīdziet tikt galā ar izaicinājumiem iestigušajiem.

pirms gada, 2019.03.12 11:00

Vai

smēķēšana, alkohola un narkotiku lietošanu
tā laikam nav tik aktuāla problēma kā mājasdarbi, vai kā?

pirms gada, 2019.03.17 14:23

Vietējās ziņas